9 ideed, kuidas luua endale praktiline ja hubane rõdu
Rõdu loomine, mis on ühtaegu nii praktiliselt funktsionaalne kui ka hubane ja stiilne, nõuab oskuslikku planeerimist ja heal tasemel maitsemeelt. Edu võti peitub detailides ja nende kokkusobivuses, sest just detailid moodustavad toimiva terviku. Jagame mõningaid ideid, millele mõelda, et luua enda unistuste rõdu.
- Loo omale moodboard ehk ideekollaaž. Rõdu loomist planeerima hakates surfa ringi internetis disainiblogides ning Pinterest’is, et leida just enda maitsele vastavaid rõdude disainilahendusi. Salvesta või kleebi kõik meelepärased pildid ühtekokku ning selle põhjal saadki hakata oma ideid ellu viima.
- Muuda rõdu ilmastikukindlamaks. Rõdu klaasimine on muutumas üha populaarsemaks, kuna tegu on lihtsalt niivõrd praktilise lahendusega. Rõduklaasid pakuvad mitmeid eeliseid alates paremast sooja- ja mürapidavusest kuni kinnisvara väärtuse tõstmiseni. Kuna sademed ei pääse tänu klaasidele enam sinu rõdule, võib rõdumööbel ka talvel püsida omal kohal ning sa ei pea muretsema selle hoiustamise pärast.
- Rõdu võib hubane olla aga toas olgu soe! Veel üks oluline element praktilise poole pealt on kvaliteetne rõduuks ning rõduaknad. Kas otsustad klaasitud või klaasimata rõdu kasuks, igal juhul peaksid rõduuksed ja aknad olema tuulekindlad ja hea isolatsiooniga. Mõtle läbi ka see, kas uks peaks avanema toa või rõdu poole.
- Rõdu suurusega sobiv mööbel. Standardne rõdu on enamasti väikese pindalaga, seega pead tegema targa valiku, kui palju ja millises mõõdus mööblit sinna lubad. Kas sulle piisab lihtsast lauast ja kahest toolist või soovid kindlasti, et saaksid oma rõdu võlusid nautida võrkkiiges või ripptoolis? Kindlasti mõõda nii rõdu kui ka kõik planeeritavad mööbliesemed hoolikalt üle, et ei tekiks ebameeldivat üllatust, kus pärast mööbli rõdule tõstmist sina ise sinna ei mahugi.
- Et varba all oleks pehmus. Kui tahad aeg-ajalt ka paljajalu oma rõdule astuda, ei ole tervislik ega mugav, kui ees ootab külm kivipõrand. Lahenduseks on kas muru imiteeriv kunstmuru lapp või ilmastikukindel rõduvaip. Nii on ka lastel mõnusam rõdul mängida ning aega veeta.
- Värvilahendused, mis paitavad silma. Et luua õueala, millega ise tõeliselt rahul oled, ära rahuldu esimese poes pakutavaga dekoratiivpadja või toolikattega, vaid näe vaeva selle nimel, et valitud värvilahendused oleksid omavahel kooskõlas. Võimalusi on palju, olgu sinu valik minimalistlik must-valge või oskuslikult sobitatud hipilik värvigamma.
- Rohelus annab rõdule elu. Suure panuse rõdu või mistahes ruumi õdususele annavad taimed. Sobivad nii kauniõielised suvelilled kui ka püsikud või potipuud. Trendikateks valikuteks on hetkel suurelehelised sulgvõhk, monstera või viigipuu ning kaktuselised ja sukulendid. Äärmiselt eksootilise väljanägemise annab ka ronitaimedega kaetud rohesein.
- Loo meeleolu hubase valgusega. Valgeid õhtuid saame oma põhjamaises kliimas nautida liiga lühikest aega. Kui oled aga valmis saanud hubase rõduga, anna endale võimalus viibida seal ka pimedamatel hetkedel. Toredad valguspallid või sooja valgusega lambikesed on nii praktilised kui ka imelised meeleolu loojad.
- Viimased detailid paika ja ongi valmis! Kui olulised asjad, nagu rõduklaasid ja -mööbel on paigas, on aeg anda oma rõdule viimane lihv. See on kogu protsessi kõige lõbusam osa – soeta need ammu silma jäänud küünlaalused, see pehme villane pleed ja padjad, mida mõnusaks äraolemiseks rõdule ringi puistada.
Endale meelepärase rõdu planeerimine ja teostus on loominguline protsess, naudi seda ning võta aega, et kõik saaks just nii, nagu vaimusilmas ette kujutad.
Tagasi