• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240

Terrassid

Terrassiklaaside abil saab muuta terrassid ilmastikukindlaks kasulikuks pinnaks, säilitades ruumi puhtuse ja vähendades küttekulusid. Need on sobilikud nii eramute, suvilate kui ka äripindade, näiteks restoranide, laiendamiseks. Klaasitud terrass on mõnus ajaveetmispaik, mis võimaldab pikendada suve nautimist hilissügiseni välja.

Lisaks sellele, et terrassi klaasimine on väga praktiline käik, annab terrassi klaasimine Sulle kevad-suviseks perioodiks juurde ka huvitava ning mitmekülgse lisaruumi ja hulgaliselt võimalusi.

Klaasimiseks pakume kolme erinevat lahendust:

 • raamidega lükandsüsteem,
 • raamideta klaasistus.
 • raamideta lükandsüsteem
raamideta lükandsüsteem

Klaasidest saab valida ühekordse karastatud kirka või toonitud klaasi vahel. Alumiiniumprofiilid pulbervärvitakse RAL-kataloogi alusel. Soovi korral saab terrassiklaasidele lisada ka lukustuse.

Tule tutvu ka toote näidistega meie kontoris (Valdeku 132, Tallinn ja Tähe 114, Tartu) igal tööpäeval kell 8.00-16.30. Töid teostame aastaringselt üle Eesti!

Processed with Snapseed.Raamidega lükandklaasid

Lihtsasti paigaldatav süsteem, kus klaasmoodulid liiguvad sujuvalt üksteise taha. Raamidega terrassiklaasid on vastupidavad rasketele ilmastikutingimustele, kergesti hooldatavad ja sobivad praktiliselt igale terrassile. Alumine juhtsiin on ligikaudu ühe terrassilaua laiune, seega on see hõlpsasti põrandasse „uputatav“.

Tutvu lähemalt

Raamideta lükandsüsteem

Süsteem, kus raamideta klaasimoodulid liiguvad ülemise ja alumise juhtsiini vahel üksteise taha. Sobib praktilisel igale terrassile, millel on olemas stabiilne aluspind. Raamideta lükandklaasidel on ainulaadne eriti madal 9 mm alaprofiil, mis võimaldab mugavat kasutust ilma põrandasse “uputamise” vajaduseta.

Tutvu lähemalt

21Raamideta terrassiklaasid

Toode on identne rõduklaasimissüsteemiga ja annab väga ilusa õhulise tulemuse, sest puuduvad vertikaalsed profiilid. Süsteemil klaasid avanevad nagu raamatulehed sissepoole seina äärde ja seeläbi on võimalik kogu terrass tervikuna avada. Alumist juhtprofiili on võimalik ka põrandasse „uputada“.

Tutvu lähemalt

Terrassi klaasimise eelised

Arvestades Eesti muutlike ilmaolusid on kasulik oma terrassid klaasida. Terrassiklaasid kaitsevad pindu vihma, tuule, lume ning tolmu eest.  Samuti on klaasitud terrass säästlik, kuna aitab kokku hoida küttekuludelt ning boonusena vähendab oluliselt tänavamüra. Välimuselt on terrassiklaasid tagasihoidlikud ja sobivad igat tüüpi majale muutmata hoone üldist välisilmet ning lisades avarust.

Jahedad suved on näidanud – need, kelle terrassi kaitsevad klaasid, saavad päikesepaistet nautida kogu suve ega pea muretsema, milliseid terrassil olevaid asju tuul lendu võib viia. Ühtlasi kaitseb terrassi klaasimine seda ka tolmu ja prügi eest, mis tegelikkuses tähendab, et terrasil asuvat söögilauda pole tarvis enne iga kasutamist puhastada, niisamuti nagu pole vajadust kogu aeg põrandat pühkida.

LINDH Arkitektur
LINDH Arkitektur

Lisaks tolmukindlusele kaitseb terrassi klaasimine ka tüütute putukate – sääskede, parmude, herilaste – eest. Eriti oluline on see neile, kes armastavad just õhtuti terrassil istuda, aga ka neile, kes putukahammustusele tavalisest tundlikumalt reageerivad. Vahel võib olla oluline vältida ka lindude pääsemist terrassile, sest mõned inimestega harjunud linnud nagu tuvid, kajakad ja kormoranid võivad põhjustada suurt peavalu.

Klaasimine pikendab ka terrassi eluiga. Suurimaks mureks terrasside pinna hoidmisel on suured temperatuurikõikumised. Suvisel ajal võib terrass kuumeneda kuni +30C, ehk intensiivne päike muudab puitpinnad halliks. Samas talvisel ajal võib toimuda jahtumine kuni -30C, kus puitpindadesse kogunenud niiskus jäätub ja paisumise tagajärjel võivad tekkida lõhed

Siiski on kõige keerulisemaks ajaks kevad ja sügis, mil temperatuur kõigub suure amplituudiga ja kiirelt. Ilmastikuoludega kaasnevad loomulikult ka sademed ja teised keskkonna agressiivsed mõjud nagu gaasid ja tolmud, mis koos niiskusega terrassile langevad. Kokkupuutel niiskusega võib tekkida seen- ja vetiktaimede levik, mis muudab pinna ilmetuks.

Klaasimine on kasulik ka taimede kasvatamiseks, kuna hoiab kõrgemat ruumi temperatuuri, pikendades taimede kasvamise perioodi. Terrassi klaasimine on hea võimalus alustada kevadet natukene varem ja pikendada suve olenemata ilmastikuoludest.

Kust alustada?

Terrassi ehitus loob kodule lisaväärtuse, kus juua hommikukohvi või nautida päikeseloojangut. Terrassi saab aga ehitada mitut moodi ning kõigepealt tulebki kindlaks teha, mis on antud terrassi eesmärgiks.

Tehes kindlaks terrassi olemuse eesmärki, tuleb valida sellele ka sobiv asukoht. Peamiselt soovitakse terrass ühendada hoonega ning teha see lõunapoolsele küljele, kus on maksimaalselt päikest. Aiaterrassid külgnevad peamiselt elamutega, et olla kaitstud tuule ning tolmu eest.

Istumiskohtade kaitseks tuule eest rajatakse sageli näiteks puidust võrestikke, variseinu, klaasseinu või ka põõsaid ja muid taimi. Kõige terviklikum lahendus on siiski terassi klaasimine. 

Kuna terrassi klaasimine võetakse ette paljuski selleks, et kaitsta seda ebasobivate ilmastiku­tingimuste eest, siis mõistagi peavad kasutatavad materjalid olema sellised, mis peavad vastu tugeva tuule, vihma ja päikesekiirguse käes. 

Nii klaas kui alumiinium sobivad selleks suurepäraselt, olles korrosiooni-, UV-kiirguse ning seenkahjustuskindlad. Terrasside juures kasutatakse karastatud klaasi, mis on tavalisest kuni viis korda tugevam ning kui sellega tõesti peaks mõni õnnetus juhtuma, siis puruneb ta nahka mittevigastavateks graanuliteks.

Sobib ka kohvikule, restoranile või baarile

Ehkki suurem hulk terrasse on ehitatud elumajade külge, pole see ainus kasutusvõimalus. Paljud kohviku- ja restoranipidajad teavad, et just suveks söögikoha ette paigutatud lauad ahvatlevad mööda jalutavaid külastajaid istet võtma. 

Stockmann, Tallinn

Ava toitlustusala lisaks tulusale suveperioodile ka sügis- ja kevadhooajaks, võida patroonide tunnustus ning teeni lõpptulemusena rohkem raha. Eestlastele meeldib olla õues, kui selleks on loodud võimalikult head tingimused. Ja kuna meie ilm ei ole alati super, siis tuleb need tingimused ise luua. Sügised on tihti üsna soojad ja päikesepaistelised, kuid siiski mitte nagu suvel. Seega aitab klaasitud terrass Sind hädast välja, annab konkurentsieelise ning pakub võimalust suve pikendada.

Firma omaniku või juhina saad Sa klaasitud terrassi abil tõsta oma töötajate motiveeritust (seda muidugi juhul, kui äripinnal on olemas terrass, mida klaasida). Igaljuhul on arvutuskäik järgmine: terrass täidab puhketoa rolli, kui sinna mõned kott-toolid, raamaturiiulid, vahvad vaibad ja seinapildid panna, ning see ei sõltu ilmast ega temperatuurist. Võib isegi maru mõnus olla, kui õues vihma sabistab ja Sina saad samal ajal terrassil istudes tööd teha. Või muuda veranda hoopis n-ö toiduruumiks, kus tiim saab ühiselt lõunat süüa.

Heal terrassil on mitu kasutusvõimalust 

 • Ühised toidukorrad pere ja sõpradega. Klaasitud terrassil saab olenemata ilmast pere ja sõpradega ühiseid toidukordi nautida. Oxfordi ülikooli hinnangul lähendab koos söömine üksteist ning loob seeläbi ka mõnusa traditsiooni.
 • Peod ja üritused. Klaasitud terrassil saab laste ja enda sünnipäevi ning ka muid pidusid ja tähtpäevi läbi viia. Siis ei pea Sa muretsema sellepärast, mis ilm plaanitaval nädalavahetusel on.
 • Laste mänguruum. Sajustel päevadel saavad lapsed verandal mängida ja seeläbi “peaaegu õues” aega veeta.
 • Miniherbaarium. Kasvata klaasitud verandal taimi ja lilli. Läbi klaasi saavad need palju rohkem oma eluks vajalikku päikesevalgust, kui aknalaual olles.
 • Näitelava. Mõtle kastist täiesti välja ning kasuta klaasitud terrassi näitelavana! Klaasid saab eest lükata ning kasutada seda pinda kui lava, kus sõpradega luule- või open mic õhtuid korraldada. Alanud on ka iga-aastane kodukohvikute hooaeg, mil Sa saad oma hoovi ürituse tarbeks atraktiivsemaks muuta ning lisaks kookide-küpsiste müümisele ka mini-etendusi mängida.

Alumiiniumprofiilid pulbervärvitakse RAL-kataloogi alusel. Soovi korral saab terrassiklaasidele lisada ka lukustuse.

Tehtud töödega saad tutvuda siin ning lisainformatsiooni leiad lehelt terrassid.

Küsimuste korral võta meiega ühendust või tule tutvu ka toote näidistega meie kontoris (Valdeku 132, Tallinn ja Tähe 114, Tartu) igal tööpäeval kell 8.00-16.30. 

Töid teostame aastaringselt üle Eesti!