• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

4 head ideed: Kuidas muuta oma aed hubasemaks?

Klaasitud-Terrass-Tallinn

Aia või koduhoovi omamine võib olla justkui kahe teraga mõõk – kindlasti pakub päris oma aias aja veetmine palju naudingut ja rahulolu, kuid liiga suur ja üle käte kasvav aed võib jällegi tekitada liigset lisatööd ning stressi. Tegemist on vägagi reaalse probleemiga, kus aiatöödele kuluv aeg ja vaev võtab ära kogu naudingu ja lõbu, mida selline luksus, nagu päris enda aed või koduhoov võib pakkuda. Malmerk Klaasium pani teie tarbeks kokku 4 suurepärast ideed või mõtet, kuidas muuta enda aed mugavamaks, lihtsamini hooldatavaks ja üleüldiselt hubasemaks. Loodame, et leiate siit nii mõnegi toreda mõtte või idee, mida saate juba enda nägemuse järgi kohandada.

1. Võta oma terrassist viimast!

Terrassid lisavad teie aiale tõeliselt suurt lisaväärtust. Mõnus hommikukohv koos perekonnaga või veiniõhtud parimate sõpradega on vaid paar näidet terrassi potentsiaalist. Sellised koosviibimised lähedastega loovad positiivseid mälestusi ning lähendavad sind oluliste inimestega. Eesti kliimas jäävad aga paraku enamik terrasside pindu kasutuna seisma. Kehva ilma saabudes kattub terrassi pind lume, lörtsi või vihmaga. Pidev niiskus rikub omakorda ära terrassi pinna ning sealse mööbli. Suurepärane lahendus sellele probleemile on ehitada terrassile varikatus või koguni lasta see täielikult klaasida. Malmerk Klaasium pakub täies ulatuses ja tööriistavabalt avatavaid terrassiklaase, mis kaitsevad suuremate sademete, putukate ning liigse müra eest. Klaasitud terrass muutub aasta läbi kasutatavaks ja praktiliseks pinnaks.

2. Keep it simple!

Kui tihedalt täis istutatud koduaia hooldamine on justkui täiskohaga töö, siis minimalistliku haljastusega aeda on võimalik palju kergemini korras hoida. Näiteks tihedalt õunapuudega haljastatud aia puhul tuleb enne igat muru niitmist korjata käsitsi kokku kõik sealsed mahakukkunud õunapunnid. See tegevus ei pruugi küll võtta kaua aega, kuid kõikide muruniitmiste peale kokku on see aeganõudev ja tüütu tegevus. Samuti sobib hõredamalt täidetud aed suurepäraselt muruniidurobotile – sel juhul on kogu hooldus justkui automatiseeritud ning oma vabal ajal saad võimaluse lõõgastuda ja oma koduhoovi võlusid täiel rinnal nautida.

3. Varikatused ja paviljonid annavad teie aiale lisaväärtust ja elegantsust.

Stiilse varikatuse paigaldamist terrassile või rõdule võib vaadelda kui pikaajalist investeeringut nii iseenda elukvaliteedi kui ka krundi üldise väärtuse parandamiseks. Varikatus pakub hoone terrassile või rõdule luksusliku välimuse ning kaitse kergemate sademete eest. Sellist terrassi uuendust on aga võimalik ka veelgi uuele tasemele viia – täielikult klaasitud terrass, talveaed või aiapaviljon pakub lisaks elegantsele väljanägemisele ka veelgi suuremat kaitset näiteks tugeva tuule või ebameeldiva rahe eest. Selline kaitse pakub mugavust ning pikendab oluliselt terrassi pinna ja mööbli eluiga. Samuti ei teki vajadust lisa hoiuruumi järgi, kus talvisel hooajal terrassi sisustust hoiustada.

4. Värskenda oma koduaed hubase lõkkeplatsiga

Meeleolukad õhtupoolikud parimate sõpradega prõksuva lõkke saatel viib küll kõik ebameeldivad mõtted eemale. Lõkkeala rajamiseks tuleb esmalt leida sobiv ja ohutu asukoht, mis ei ole liiga lähedal hoonetele või kergesti süttivatele materjalidele. Lõkkeaseme tegemiseks läheb vaja vaid väikest hunnikut kive. Kivid paigalda enda äranägemise järgi näiteks ringi- või südamekujuliselt – ideaalselt sobib selleks tööks näiteks paekivi, mis näeb ilus välja ja on tugev. Lõkkeplatsi disainides saab suurepäraselt taaskasutada näiteks vanu puitlaudiseid, mis sobivad ideaalselt lõkke äärde istumise pinkideks. Retrohõnguline ja nutivaba elava tulega pind pakub tõeliselt meeldejäävaid hetki. Samuti lisab õdusa lõkkeplatsi olemasolu võimaluse otse päris lõkketule peal grillimiseks. Kui mõni neist ideedest tundus teile meelepärane, siis mitme idee teostusega saame just meie sind aidata. Seega kui teil on plaanis talveaia või hoopis varikatuse ja aiapaviljoni rajamine, siis võta meiega ühendust!

Tagasi