• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

4 ideed, milleks kasutada talveaeda

7Eestis pole talveaiad väga levinud, sellepärast võib nii mõnigi küsida: milleks mulle talveaed? Toome siinkohal ära mõned ideed talveaia kasutamiseks. Niinimetatud külm talveaed on klaasist seinte ja katusega ehitis, mis ühest küljest piirneb majaga; külma talveaia jaoks ei rajata spetsiaalset küttesüsteemi, aga läbi klaaside paistev päike kütab kevadel ja sügisel piisavalt, et ruumis mõnus temperatuur saavutada. Samal ajal on talveaias viibijad kaitstud ka vihma ja tugeva tuule eest (meenutage, mitu tuulevaikset ilma tänavu kevadsuvel on olnud!).

Ideaalne mängupaik ilma televiisori ja arvutita

Probleem on tuttav peaaegu kõigile lapsevanematele: kui laps on toas, siis istub ta kas televiisori või arvuti taga; ilusa ilmaga võib lapse õue saata, aga mida teha siis, kui sajab vihma, puhub külm tuul ning kõik on porine? Talveaed on suurepärane võimalus luua lapsele selline mängukoht, mis pakub vaheldust tubastele tegevustele ning kus samal ajal pole vaja karta halba ilma. Talveaias mängimisel on veel seegi eelis, et seal ei jää lapse ehitised ja mänguasjad kogu aeg jalgu emale, kes tahaks tolmuimejaga koristada.

Koht loovatele mõtetele

Talveaed oma loodusläheduses kujundab hoopis teistsuguse õhkkonna kui see, mis valitseb toas või büroos, sobides väga hästi neile, kes tahavad maalida, kirjutada või lihtsalt lennukaid tulevikuplaane kavandada. Pane oma lemmiktugitool nõnda, et seal istudes avaneks ilus vaade, ning sul polegi enam tarvis lõõgastumiseks osta nädalapikkust rannapuhkust kaugel maal.

Erilised peod

Kui talveaeda mahub paigutama väikese laua ja rohkem kui paar tugitooli, siis võib sellest saada oivaline koht külaliste vastuvõtmiseks – päikeselise ilmaga rõõmsalt hele, hämaruse saabudes aga hubaselt varjurikas. Uues ümbruses avanevad ka inimesed uue nurga alt ja nõnda võid leida end sõpradega vestlemas teemadel, mis varem kunagi jutuks pole tulnud.

Värsked maitsetaimed märtsist oktoobrini

Talveaias on väga lihtne kasvatada maitsetaimi: tilli, peterselli, tüümiani, basiilikut, sibulat jt. Kuna talveaed on ehitatud maja külge, siis on sealt paari tillioksa või sibulavarre toomine väga mugav – pole tarvis ei jalatseid vahetada ega jopet peale võtta.

Tule tutvu talveaia näidistega meie kontorites Tallinnas ja Tartus või küsi personaalset pakkumist!

Tagasi