• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Artikkel “Miks klaasida rõdu?”

Klaasitud rõdu abil saab suurendada kasulikku pinda ja luua mõnusa vaba aja veetmise paiga igaks aastaajaks. Rõduklaasid on vastupidavad ja turvalised. Klaasitud rõdu lisab maja välisilmele viimase lihvi, jättes seejuures välisilme oluliselt muutmata ning muutes ka vanad majad kaasaegsemaks. Seejuures ei pea muretsema aastaaja pärast, rõdu klaasitakse igal ajal.

Klaasitud rõdu eelised

 1. 1350555146Kaitseb ilmastikutingimuste eest – Klaasid kaitsevad rõdu sademete ja prahi eest, mis muudab selle aastaringselt kasutatavaks.
 2. Kaitseb maja – Klaasitud rõdu suurendab maja eluiga, kaitstes seinu sademetest tekkivate mõjude eest, nagu liigniiskus ja hallitus.
 3. Lisab turvalisust – Kinnine rõdu muudab selle turvaliseks paigaks lastele. Samuti kaitseb soovimatute „külaliste“ eest, kuna aknaid ei saa avada väljastpoolt. Rõdu klaasimisel kasutatakse ainult karastatud klaasi, mis on vastupidav löökidele ja temperatuurimuudatustele.
 4. Vähendab müra taset – Suurte magistraalide ääres elavad inimesed puutuvad pidevalt kokku müraga. Lahenduseks on klaasitud rõdu, mis aitab oluliselt vähendada tuppa kostuvat tänavamüra.
 5. Suurendab kasulikku pinda – Kinniehitatud rõdule saab luua mõnusa vaba aja veetmise paiga. Näiteks teha hubase aiakese, istutada lilli ja maitserohelist, luua mõnus lugemis- või päevitamise nurk jne.
 6. Vähendab küttekulusid  – Rõdu klaassüsteemid on ühekordsest klaasist, mis tähendab, et klaas ei ole piisavalt sooja hoidev ruumi suurendamiseks rõdu arvelt. Küll aga saab rõdule tänu ilmastikukindlatele klaasidele mööblit paigutada. Samuti hoiab klaasimine soojuskadu madalamal ruumis, mis on ühenduses klaasitud rõduga, hoides küttekuludelt kokku kuni 15%.

Rõduklaaside paigaldamine

Rõduklaaside paigaldamisel tuleb arvestada, et hoone välisilme ja fassaad jääks muutmata. Enne rõdu klaasimist uuri, kas otsus vajab kooskõlastamist korterühistu või omavalitusega. Moodsad rõduklaasid on vertikaalprofiilideta, mis tähendab, et puuduvad raamid ja klaasid liiguvad profiilide vahel. Selline lahendus muudab minimaalselt hoone fassaadi ning tagab maksimaalse valgusküllasuse.

Rõduklaasid sobivad igat tüüpi rõdule. Meilt saate kvaliteetse rõduklaaside süsteemi koos spetsialisti paigaldusega. Muuda oma rõdu funktsionaalsemaks!

Tehtud töödega saad tutvuda siin ning lisainformatsiooni leiad lehelt rõduklaasid.

Tagasi