• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Artikkel “Miks klaasida terrass?”

Klaasitud terrass annab võimaluse muuta pinnad ilmastikukindlaks, säilitades puhtuse ja vähendades küttekulusid ning üldist tänavamüra. Terrassiklaasid ei muuda maja üldilmet ning jätavad terrassi avaraks ja valgusküllaseks.

Miks on vajalik terrassiklaasimine?

10Suurimaks mureks terrasside pinna hoidmisel on suured temperatuurikõikumised. Suvisel ajal võib terrass kuumeneda kuni +30C, ehk intensiivne päike muudab puitpinnad halliks. Samas talvisel ajal võib toimuda jahtumine kuni -30C, kus puitpindadesse kogunenud niiskus jäätub ja paisumise tagajärjel võivad tekkida lõhed. Siiski on kõige keerulisemaks ajaks kevad ja sügis, mil temperatuur kõigub suure amplituudiga ja kiirelt. Ilmastikuoludega kaasnevad loomulikult ka sademed ja teised keskkonna agressiivsed mõjud nagu gaasid ja tolmud, mis koos niiskusega terrassile langevad. Kokkupuutel niiskusega võib tekkida seen- ja vetiktaimede levik, mis muudab pinna ilmetuks.

Terrassi klaasimise eelised

Arvestades Eesti muutlike ilmaolusid on kasulik oma terrassid klaasida. Terrassiklaasid kaitsevad pindu vihma, tuule, lume ning tolmu eest.  Samuti on klaasitud terrass säästlik, kuna aitab kokku hoida küttekuludelt ning boonusena vähendab oluliselt tänavamüra. Välimuselt on terrassiklaasid tagasihoidlikud ja sobivad igat tüüpi majale muutmata hoone üldist välisilmet ning lisades avarust.

Pakume kahte erinevat terrassiklaasimise võimalust

Terrassi raamidega klaasistus

8Lihtsalt paigaldatav terrasside klaaslükandsüsteem, mis koosneb alumiiniumprofiilidest ja nende sisse sulandatud klaasidest. Klaasidest saab valida kas karastatud või lamineeritud kirka klaasi, mattklaasi ning erinevates värvides toonklaaside vahel.

Terrassi raamideta klaasistus

2Sellist terrassiklaaside süsteemi saab kasutada nii sirgete, erinevas suuruses nurkadega kui ka kumerate terrasside klaasimiseks. Süsteemi suureks eeliseks on see, et nurkadega terrassi puhul on võimalik klaase ka üle nurga sõidutada. Samuti annab selline süsteem võimaluse klaasid raamatulehtedena sissepoole kokku lükata ja terve terrass on tervikuna avatud.

Õige aeg klaasimiseks

Kevad on õitsemise aeg, puud lähevad lehte ning ilm järjest ilusamaks. Terrassiklaasid annavad võimaluse seda kõike nautida, hoides samaaegselt pindu välismõjude eest. Peale terrassiklaasimist tõuseb seal sisemine temperatuur, mis pikendab lillede ja taimede kasvamise perioodi.

Terrassi klaasimine on hea võimalus alustada kevadet natukene varem ja pikendada suve olenemata ilmastikuoludest.

Tehtud töödega saad tutvuda siin ning lisainformatsiooni leiad lehelt terrassid

Tagasi