• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Artikkel “Talv on hea aeg rõdu klaasida”

Rõdu klaasimine on laialt levinud viis kaitsmaks rõdu ilmastikuolude eest ning hoides kokku küttekuludelt. Klaasitud rõdu loob hoonele moodsa fassaadi ning pikendab maja eluiga. Rõdu klaasimiseks on mitmeid põhjuseid ja sageli ei olda kursis, et klaasimistöid on võimalik teha ka talvel.

Rõdu klaasimise eelised

Rõdu klaasimine on praktiline viis muuta rõdu aastaringselt kasutatavaks hoides seda vihma, lume, tuule ja prahi eest. Ilmastikukindel ruum võimaldab tekitada lisaruumi rõdu arvelt ning luua mõnus lugemisnurgake või talveaed. Ühtlasi kaitseb kinnine rõdu seinu sademete eest, mis pikendab maja eluiga. Klaasitud rõdu tekitab turvatunnet hoides lapsed ja lemmikloomad üle rõduääre kõlkumast. Lisaks aitab kokku hoida soojuskadu säästes küttearvetelt kuni 15%!

Millal klaasida rõdu?

Üldlevinud arvamus on, et rõdu klaasitakse kuival aastaajal. Tegelikult on rõduklaase võimalik paigaldada igal aastaajal sõltumata sademetest ja temperatuurist.  Ka talv on klaasimiseks sobiv aeg. Kui leiate, et küttekulud on kasvanud liiga suureks, siis ei pea ootama järgmise talveni, et kulusid alandada. Klaasida saab ka südatalvel, kui ilmastikuolud ei tundu esialgu selleks sobivat. Rõdu klaasimisel ei ole oluline välistemperatuur ega sademete hulk. Talveperioodil klaasitud rõdu on sama vastupidav ja kvaliteetne kui kuival hooajal tehtud töö.

Mida arvestada rõduklaaside paigaldamisel?

Rõdu klaasimisel on oluline jälgida hoone fassaadi ja kindlustada, et välisilme jääks muutmata. Paljudel korterühistutel on olemas projektid maja klaasimise kohta, mille kohaselt saab nõu, millises stiilis klaasid on lubatud. Oluline on  uurida, kas otsus vajab kooskõlastamist korterühistu või omavalitusega. Vastasel juhul võib juhtuda, et klaasitud rõdu tuleb regulatsioonide tõttu eemaldada.

Rõduklaasid on funktsionaalne viis kaitsmaks rõdu ilmastikuolude eest ning luua kasulikku pinda rõdu arvelt. Rõdu klaasimisega ei pea ootama kevadeni, klaasimistöid on võimalik teha aastaringselt!

Tehtud töödega saad tutvuda siin ning endale sobiva lahenduse leiad rubriigist rõduklaasid.

Tagasi