• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Kas minu rõdu või terrass sobib klaasimiseks?

Kuna linnaruum muutub üha kompaktsemaks, mõtlevad paljud korteriomanikud, kuidas oma piiratud välialasid funktsionaalselt ära kasutada. Üks populaarne võimalus on rõdu või terrassi klaasimine, mis mitte ainult ei laienda korteri kasulikku pinda, vaid lisab kaitse pikanäpumeeste ja ilmastikuolude eest. Aga enne, kui hakkad väliala klaasima, on mitmeid tegureid, millega tuleb arvestada. Selles blogis räägime lähemalt, mida teha enne protsessi alustamist ning kuidas teha kindlaks, kas sinu rõdu või terrass sobib klaasimiseks?

Ühistult loa saamine

Esmalt on oluline tegeleda kõigi klaasimisega seotud õiguslike ja administratiivsete nõuetega. Soovitame kõik rõdu või terrassi klaasimise plaanid kooskõlastada kirjalikult korteriühistu ja/või linnaosavalitsusega. See eeltöö tagab, et kõik hoone muudatused on kooskõlas maja eeskirjadega ning enne projekti alustamist on kõik vajalikud load olemas. Soovitatav on kogu paberimajandus korda ajada enne, kui klaaside paigaldajaga lepingu ära sõlmite. Nii on hiljem lihtsam vältida õiguslikke komplikatsioone või vaidlusi.

Mu rõdu asub viimasel korrusel. Kas saab klaasida?

Meil on häid uudiseid – saab küll! Klaasimist saab teostada igale korrusele, olenemata selle kõrgusest. Siiski on sellel protsessil omad eeltingimus: rõdu peab esmalt olema varustatud katusega, millel on tugev raam. See katus ei ole ainult paigaldamise mõttes oluline, vaid pakub ka vajalikku kaitset erinevate sademete eest. Malmerk Klaasium pakub viimase korruse rõdudele spetsiaalselt välja töötatud katuseid, mis on mõeldud ideaalselt kandma meie klaasisüsteemi, tagades seeläbi ka sujuva paigaldusprotsessi ja vastupidava lõpptulemuse.

Millist rõdu on võimalik klaasida?

Nagu eelnevalt sai mainitud, siis teostame klaasimist igale rõdule, olenemata selle asukohast. Raamideta rõduklaasid on praktiline ja tihti ainus lubatud lahendus rõdu klaasimiseks (enne paigaldamist tasub kooskõlasta oma korteriühistu ja/või linnaosavalitsusega). Raamideta rõduklaasid jäävad peaaegu märkamatuks ja ei muuda hoone välisilmet. Kõikide rõdude klaasimisega aga annab korterelamu fassaadile luksusliku välimuse. Samuti on raamideta rõduklaase lihtne kokku voltida ning soovi korral rõdu või lodžat lahtisena kasutada.

Lisaks suurendab rõdu klaasimine sinu kodu kasulikku pinda ja muudab rõdu aastaringselt kasutatavaks ruumiks. Rõdule klaaside paigaldamine tõstab ka maja soojapidavust (vähendab soojakadu rõdu akende ja ukse kaudu) ning kaitseb rõdu sademete ja välise mustuse/tolmu eest.

Millist terrassi on võimalik klaasida?

Meie teame, et pea kõiki terrasse on võimalik klaasida. Malmerk terrassiklaasid valmivad alati täppistööna. Sõltuvalt erisoovidest saame toota just sulle sobiva lahenduse, mis arvestab iga sinu pereliikme vajadustega – näiteks lemmiklooma uksed ning erisoovidena liikumisteed.

Terrassi klaasimine on efektiivne võimalus pikendada lühikest suve ja terrassi kasutamise aega. Küttesüsteemi lisamisel on terrassi võimalik kasutada aastaringselt. Sageli ühendatakse terrass klaasimise abil elumajaga, mis toob looduse eluruumidele lähemale.

Terrassi klaasimisel kasutatakse raamiga või raamideta klaasitust. Raamiga klaasistus koosneb alumiiniumprofiilidest ja nende sisse paigaldatud  klaasist. Raamideta klaasituse puhul puuduvad vertikaalsed alumiiniumprofiilid. Klaasimisel kasutatakse vaid tugevat karastatud klaasi. Saadaval on klaaside ja profiilide erinev toonivalik.

Kui sinul on huvi oma rõdu või terrass lasta klaasida, siis võta meiega ühendust! Lisaks saad rõduklaasidega või terrassiklaasidega lähemalt tutvuda meie kodulehel.

Tagasi