• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Kevad on sobiv aeg võtta ette rõdude remont

Kevad on sobiv aeg võtta ette rõdude remontNagu õues valitsevast ilmast näha, ei ole enam kaugel aeg, mil kevad täielikult võimust võtab. Vähemalt korteris elades on kõike seda ärkamist kõige parem nautida just rõdult ja seega tasub enne kevade üle vaadata, kas sinu rõdu on ikka piisavalt heas seisukorras. Miks mitte nautida värsket õhku ja veeta vaba aega kaasajastatud rõdul.

Päevast päeva rõdul käies ei pruugi kõik puudused ja ajahamba poolt puretud detailid silmagi hakata. Ent vahest tasuks siiski rõdu selle pilguga hoolikalt üle vaadata – aeg-ajalt väiksemate tööde tegemine päästab tihti suurematest remontimistest.

Millele mõelda rõdu värskendamise korral?

Rõdude remontÜks võimalus on kindlasti kulunud kohad lihtsalt üle käia – uus kiht krohvi, veidi värvi siia-sinna, mustad kohad puhtaks küürida jne. See käib tõesti kiiresti ja seegi tulemus süstib kindlasti positiivset energiat. Samas aga võib minna veidi kaugemale ja mõelda sellele, kuidas rõdust hoopis uutmoodi pind kujundada.

Kui sinu rõdul puudusid seni klaasid, siis üks lihtsamaid võimalusi lisaväärtuse lisamiseks on rõdu klaasimine. Rõdude remont võib samas hõlmata ka täielikku ümberehitust. Vastavalt kasutatavale pinnale saab lisada mööblit (rippkiik, tugitool), valgusteid (piiretel olevad ribad, seina katvad kaunistused) ja palju muud, mis sobib just sinu elustiiliga. Küsi endalt, et mida sa oma värske hingamise saanud rõdul teha sooviksid ja seejärel vaata, milliseid lahendusi sa selleks leiad (siin aitavad kindlasti erinevad blogid ja kodu kaunistamise veebilehed).

Sisekujunduse muutuvad trendid kajastuvad ka rõdudel. On trende, mis mööduvad kiiresti, kuid on trende, mille võidukäik ei näi veel aeglustuvat (nt taimede kasvatamine rõdul). Seda teemat kajastavaid artikleid sirvides on aga võimalik leida palju kasulikke mõtteid kodu kevadise uuenduskuuri jaoks.

 • Lisa rohelust. Näiteks võib selleks olla rõdu nurgas olev suur potitaim või rõdu serva külge kinnitatud pottides kasvavad ürdid, mida ka köögis toimetades kasutada.
 • Vali teema. Miks mitte kujundada ja sisustada rõdu vastavalt mõnele teemale – Aasia, Vahemeri, lilled jmt (milline iganes on sinu maitse). Lisaks saab teemat aeg-ajalt vahetada.
 • Puit. Kasutades linnakorteri rõdul täispuidust mööblit, puidu toonides seina- ja põrandakattematerjale ning muid maalähedasi materjale, saad jätta mulje, justkui viibiksid sa linnakärast eemal …

Rõdude remont ja selle äärmuslikumad näited

Rõdu klaasimineJääb aga eelnevalt mainitud väiksemate etappide kaupa tehtav rõdude remont liiga hiljaks, tuleb hakata mõtlema kapitaalsematele lahendustele. Oleme rõdudele klaase paigaldades näinud kõike – nii olukordi, kus rõduklaaside paigaldamine käis enam kui kiiresti ning olukordi, kus klaase ei saanud paigaldada enne rõdupaneelide vahetamist!

Malmerk Klaasiumi spetsialistid on oma töös tõesti näinud ka olukordi, kus paneelid on nii kehvas seisus, et enne klaasimisele mõtlemist on vaja võtta ette rõdu täielik remont. Antud rõdudel kasutatud puitraamid olid mõjunud paneelide seisukorrale lihtsalt nii kehvasti, et enne klaasimise kaalumist tuli leida lahendus uue paneeli valmistamiseks.

Küsi pakkumist juba täna

Kui mõtled oma rõdu moodsamaks muutmisele ja sellele mitmes mõttes kasulike klaaside lisamisele, võta juba esimesel võimalusel ühendust Malmerk Klaasiumiga. Saada e-kiri aadressile klaasium@malmerk.ee või helista numbril 6599 240 – tööde tähtaegu silmas pidades oleks hea teha seda planeerimise võimalikult varases etapis.

Tagasi