Klaasist või metallist rõdupiirded?
Soetades korteri, millel on rõdu, või seda oma maja ehitades planeerides on hulga nüansse, millega selle praktilise väliala puhul arvestada. Näiteks annab rõdu kinniseks ehitamine mitmeid eeliseid, kaitstes seda karmimate ilmastikutingimuste eest ja pakkudes hubasemat olemist. Juhul kui rõdul puudub katus, lisavad klaasist varikatused olulist väärtust. Mõeldes erinevate välialade lahenduste peale nagu rõdud, terrassid, varikatused ja paviljonid, tekitab sageli küsimust materjalivalik. Seekord kirjutame täpsemalt erinevate rõdupiirete materjalist ja omadustest.
Rõdupiire on rõdu juures üks tähtsamaid elemente, määrab see ju rõdu välimuse ja sobivuse hoonega ning on ka praktilise poole pealt oluline valik. Materjalivaliku osas on võimalusi palju, kuid levinumad on metallpiirded ja klaaspiirded. Et teha enda jaoks sobivaim valik ja arvestada erinevate nüanssidega, kaardistasime sinu jaoks kummagi variandi eelised.
Metallist rõdupiirded lisavad majale skandinaavia hõngu
Metallist rõdupiirded, eelkõige alumiiniumist vertikaalsete postidega varbpiirded on skandinaavialikult minimalistliku stiiliga ning oma maitsekuse tõttu sobivad väga eriilmelistele hoonetele. Varbpiire koosneb pulbervärvitud alumiiniumist vertikaalsetest nelikanttorudest ja piirdepostidest, mis kinnituvad rõdu põranda külge. Tegemist on vastupidava ning hea hinna-kvaliteedi suhtega lahendusega.
Võrreldes massiivse betoonpiirdega ei sega metallpiirded vaadet ning loovad rõdule õhulisema mulje, mis on eriti oluline väikese rõdu puhul. Alumiinium on kerge materjal ning vertikaalsed profiilid on ohutud, kuna varbide vahe on piisavalt kitsas. Kuna Eestis oleme suuresti harjunud nõukaaegsete paneelmajade betoonist rõdudega, siis metallist piire mõjub värskelt ja uudselt. Sinu maja välisilmele annab varbpiire skandinaavialikult stiilse välimuse ning tõstab kinnisvara väärtust. Ehitades rõdupiirded metallist, võid kindel olla, et tegemist on usaldusväärse lahendusega. Alumiinium ei ole tundlik muutuvatele ilmastikutingimustele ja on vastupidav suurtele temperatuurikõikumistele.
Klaasist rõdupiirded annavad hoonele puhta ja õhulise välisilme
Nagu varbpiirded, on ka klaasist rõdupiirded äärmiselt õhulise ja minimalistliku ilmega. Kaks peamist klaasist rõdupiirde valikut on täisklaaspiire ja klaas-alumiiniumpiire. Esimese puhul on tegemist ilma vahepostideta lahendusega, nii et fassaadil jääb nähtavaks praktiliselt ainult karastatud klaasi pind. Klaas-alumiiniumpiire koosneb aga alumiiniumist piirdepostidest ja nende vahele paigutatud klaasipaneelidest. Valmistada on võimalik väga erinevaid lahendusi – on mitmeid kombinatsioone nii klaaside asetuse, profiilide paigutuse kui ka klaasi ja piirde kinnituse osas.
Tegemist on turvaliste lahendustega, kuna paigaldades rõdupiirded klaasist, kasutatakse karastatud ja lamineeritud klaasi. See tähendab, et klaas saab tänu oma tugevusele olla iseenda kandvaks elemendiks ning purunedes hoiab laminaat klaasi ühes tükis ega lase inimesel rõdult alla kukkuda. Klaasi standardvalikud on kirgas, hall, pronks ja roheline, kuid soovi korral on võimalikud ka eritoonides, matid ja mustritega klaasid. Taolised modernsed rõdupiirded ei ole mõeldud vaid uusehitistele, vaid on suurepäraseks lahenduseks ka vanade majade renoveerimisel!
Kvaliteetne rõdu kui investeering
Rõdupiirde paigaldamisel on oluline tugeva kinnituspinna olemasolu. Parimaks variandiks on betoon, teras või tugev liimpuit piirde perimeetris. Kui hiljem peaks tekkima soov muuta rõdu kinnisemaks ja ilmastikukindlamaks, on võimalik varbpiirde ja klaas-alumiiniumpiirde peale lisada ka rõduklaasid. Tasub investeerida rõdu hubasusse ja heasse väljanägemisse, sest kvaliteetsed rõdud on hinnas – sellega tõstad iseenda rahulolu ning oma kinnisvara väärtust.
Tagasi