• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240

Varikatused

Eesti muutlike ilmastikuoludega on tavaline, et rõdupind on märg, kaetud lume või mustusega. Kõik samad probleemid on aktuaalsed ka terrasside, talveaedade ja välisukse esiste puhul. Olukord on natukene parem kortermajade esimestel korrustel, kus lodžad on üksteisele varjualusteks. Mida aga teha, kui sinu rõdu kohal ei paikne teist rõdu või see asub viimasel korrusel? Kui koju tulles pead lumesajus võtmeid otsima, sest pole kuhugile varju alla minna? Õnneks saab varikatuste paigaldamisega hubasemaks ja praktilisemaks muuta väga mitmed ning erinevad pinnad.

Malmerk Klaasiumi varikatused on mõeldud paigaldamiseks peamiselt seinast väljaulatuvate rõdude ja välisuste kohale. Et katus säilitaks oma funktsionaalsuse ja väärtuse ka peale garantiiaega, kasutame ainult kvaliteetseid materjale ja kauakestvaid viimistlustehnoloogiaid. Rõdude kohale pakume alumiiniumraamis varikatust ja välisuste kohale soovitame tõmbidel täisklaasvarikatuse lahendust. Terrasside ja talveaedade katuste kohta leiad lisainfot siit.

Millised on minu variandid?

Rõdudele pakume alumiiniumraamis varikatust ja välisuste kohale soovitame tõmbidel täisklaasvarikatuse lahendust. Terrasside ja talveaedade katuste kohta leiad lisainfot siit.konsoolkatus

Alumiiniumraamis varikatus

Klaasist ja alumiiniumist valmistatud varikatus on tugev ja vastupidav. Kuigi varikatuseid on võimalik teha paljudest materjalidest, siis standardiks kortermajade rõdudele on kujunenud just alumiiniumraamis klaasvarikatused. Selleks, et kaitsta rõdu betoonelemente ilmastiku mõjude eest, peaks kaaluma lisaks ka rõduklaaside paigaldust.

Tutvu lähemalt

taisklaaskatus-3Täisklaasvarikatus

Täisklaasvarikatused on enim levinud sissepääsude kohal, seda nii kortermajadel kui ka keskuste, hotellide ja büroohoonete puhul. Taoline varikatus on õhuline ja kerge ning seda on lihtne hooldada. Lisaks vihma ja tuule eest kaitsmisele, aitab täisklaasvarikatus rõhutada ka hoone avarat ja läbipaistvat ehitusdisaini.

Tutvu lähemalt

Miks tasub endale varikatus paigaldada?

 • Hea kaitse ilmastikuolude eest. Katus kaitseb pinda suurema vihma ja lumesaju eest. Nii saad seal pesu kuivatada, raamatut lugeda ja suvel ka potililli hoida. Klaasist katus laseb läbi küllaldaselt valgust, kuid samal ajal hoiab ära suvel päiksekiirgusega toa ülekuumenemise. Katus vähendab ka akna lähedal olevate mööbliesemete ja kangaste pleekimist. Samas tuleb arvestada, et rõduklaasideta jõuab tuulisema ilmaga osa sademetest siiski rõdule.
 • Varikatusega rõdu saab klaasida. Rõduklaaside paigaldamine muudab rõdu aastaringselt kasutatavaks, suurendab maja soojapidavust ja loob kodule juurde väikese lisaruumi. Rõdu klaasimine on võimalik aga ainult juhul, kui selle kohal paikneb teine rõdu või sellele on paigaldatud varikatus. Soovitame rõdukatuse ja -klaasid korraga tellida ja paigaldada – nii säästad ühekordse valmistamise ning paigaldamisega aega ja raha.
 • Turvaline maja väärtust tõstev lahendus. Varikatused vähendavad sademete ja tuule mõjul seinte kulumist, pikendades välisfassaadi eluiga. Nii plastikust kui klaasist varikatused on valmistatud kvaliteetsest materjalist. Klaasist lahendus on üldjuhul plastikust vastupidavam. Kasutatavad keevisliited ja alumiiniumist konstruktsioonid tagavad konstruktsiooni stabiilsuse ja jäikuse.

Millal varikatus paigaldada?

Loomulikult võid varikatuse paigaldada oma kodule just siis kui ise soovid. Samas tasub enne tähtsa otsuse tegemist mõelda ka ajale. 

Varikatused tasub kortermaja rõdudele paigaldada korraga

Nagu enamike toodetega, on ka katused hulgi ostes soodsamad. Mitmele rõdule varikatust korraga tellides hoiad kokku aega nii planeerimise kui ka paigaldamise arvelt.

Lisalugemist: „Milline varikatus sobib sinu majale?”

Tule tutvu ka toote näidistega meie kontoris (Valdeku 132, Tallinn ja Tähe 114, Tartu) igal tööpäeval kell 8.00-16.30. Töid teostame aastaringselt üle Eesti!