• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Klaasitud rõdu tõstab Sinu elukvaliteeti

Lasnamäe 4
Lasnamäe 4

Klaasitud rõdu avardab linnas elavate inimeste võimalusi märkimisväärselt: viimaks ometi saab eest ära panna asjad, mida igapäevaselt tarvis ei ole, rõdul saab veeta kvaliteetaega raamatu seltsis, juua hommikukohvi ning kasvatada maitse-, ilu- ja ravimtaimi. Üha populaarsemaks muutub ka keskkonnateadlik elustiil, mis tähendab, et oma tarbeks kasvatatakse linnakorterites üha rohkem tomateid ja kurke. Klaasitud rõdu on selleks suurepärane võimalus, sest see aitab linnas elavaid aiandushuvilisi heitlike ilmastikuolude puhul.

Siit ka meie üleskutse: kuna peagi on käes kevad, siis vaheta kõik rõdul elavad kanarbikud ja elupuud välja või paku neile vähemalt värvikamat ja huvitavamat seltsi.

Kasvata rõdul kasvõi kartulit!

Tänapäeval on elu ikka väga lihtne ja mugav. Aianduskeskused müüvad spetsiaalselt aretatud seemnesorte, mida saab ilma suurema vaevata rõdu tingimustes kasvatada. Näiteks kannavad rõdul kasvatatud köögiviljad ja maitsetaimed väga kenasti vilja.

Rõdudele ja terassidele võib teha ka erinevatesse anumatesse sega-istutusi. Võib istutada suvelilli segamini erinevate maitsetaimedega (näiteks käharpetersell, põõsastill, erinevad salatid). Kortermajade rõdudel saab kasvatada ka isegi kartulit, kurki ja põõsastomateid. Kartulit võib kasvatada näiteks vanas ämbris. Kurk kasvab ka kaubanduses müüdavates mullakottides, annab hea nõu Jardin.

Kuna rõdu on tavaliselt üsna väikese pindalaga, tasub seal katsetada eelkõige maitsetaimede ja mõningate salatiks sobivate köögiviljadega. Maitsetaimedest võib rõduaias kasvatada basiilikut, tilli, majoraani, punet, peterselli, sellerit, rosmariini, murulauku, portulaki, tüümiani, melissi, piparmünti, estragoni ja paljusid teisi, kirjutab Kodus portaal.

Klaasitud rõdu annab koduse herbaariumi pidamisel juurde olulist mänguruumi: kuuma ilma korral saab klaasi avada ja õhul ringelda lasta ning jahedama ilma korral saab klaasid suletuna hoida, et rõdul olevat temperatuuri hoida. Milliseid anumaid peaks taimede kasvatamisel kasutama? Köögiviljade kasvatamiseks sobivad tavalised rõdulillekastid, suuremad lillepotid ja mitmesugused konteinerid.

NB! Tea, et köögiviljad ja maitsetaimed on sageli üsna valgusnõudlikud, mistõttu sobivad nende kasvatamiseks eelkõige tuulte eest kaitstud lõunasuunas avatud rõdud.

Klaasitud rõduKlaasitud rõdu ja taimed on head ka vaimsele tervisele

Kas Sa teadsid, et taimedega toimetamine aitab vähendada ärevust ja depressiooni?

Lisaks tõstab taimne keskkond üleüldist elukvaliteeti, ilusad ja värvilised lilled ning taimed on ilusad vaadata ning mitmed maitsetaimed ja ürdid aitavad erinevate tervisehädade puhul.

Rõduklaasid Malmerk Klaasiumist

Kui Sa soovid oma rõdul kasvatada taimi, soovitame seda teha kindlasti klaasitud rõdul, kuna klaas kaitseb heitlike ilmastikuolude eest. Malmerk Klaasium pakub alates 2013. aastast ainulaadset CE-sertifitseeritud rõduklaasimissüsteemi, mis on arendatud ja disainitud Eestis ning täieneb vastavalt kohalikele vajadustele.

Kuidas klaassüsteem välja näeb? Rõduklaasimissüsteem koosneb ülemisest ja alumisest alumiiniumist juhtprofiilist. Klaas on karastatud ja lihvitud servadega, klaaside vahel on PVC-tihendid. Lukustamiseks on olemas alumine riiv ja ülemine nöörist tõmmatav turvalukk, mis võimaldab esimest klaasi panna tuulutusasendisse. Loe rõduklaaside tehniliste andmete kohta lähemalt siit.

Kui Sa soovid klaasitud rõdu ja sealsete võimaluste kohta rohkem teada saada, siis võta meiega ühendust!

Tagasi