• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Kuidas oma rõdu suveks valmis seada

Suvisel ajal on rõdul suur väärtus. Praktiliselt on tegemist lisatoaga, kus saab hommikul süüa, päeval tööd teha ja õhtul pere või sõpradega mõnusalt aega veeta. Panime kokku mõned kasulikud ideed ja nõuanded, kuidas oma rõdu suveks valmis seada.

1. Puhasta ja hoolda pinnad

Ilmade soojenemine on kindel märk, et on paras aeg üks põhjalik rõdu puhastus ja hooldus ette võtta. Eemalda pindadelt niiske lapiga talvemustus ja tolm. 

Ära unusta rõdu ja rõduklaaside hooldust. Pese rõduklaasid nii väljast kui seest. Pööra tähelepanu ka alumisele profiilile – eemalda sealt lahtine praht ja kogunenud mustus. 

Kui rõduklaasid ei avane korralikult või on talvega hakanud raskelt liikuma, siis telli rõduklaaside hooldus, mis sisaldab kinnitusvahendite ja liikuvate osade reguleerimist ja vajadusel väljavahetamist.

2. Säti paika rõdumööbel ja sisustuselemendid

Avatud rõdu puhul tasub rõdumööbel talve eest varju panna. Kui sinu suvemööbel on viimased pool aastat keldris tolmu kogunud, siis pese mööbel puhtaks ja vajadusel töötle mööblit mõne hooldusvahendiga, et selle head väljanägemist pikendada. 

Klaasitud rõdu puhul on valikuvariandid laiemad ja võid rõdule tõsta ka toamööbli, sest vihm ja niiskus ei ole probleem. Klaasitud rõdu eelis on see, et rõdu on aastaringselt kasutatav. See tähendab, et mööbel võib rahumeeli rõdul olla nii suvel, sügisel kui ka talvel ning laudu ja toole ei pea vahepeal kokku pakkima.

Kui mõni ese vajab rõdul väljavahetamist, siis lähtu valiku tegemisel rõdu suurusest ja funktsioonist.  Rõdumööbli osas on tänapäeval palju materjale ja võimalusi – vali kas diivan, söögilaud või mõlemad.

3. Too rõdule rohelust ja silmailu

Tõeliselt hubase suvepesa loomiseks lisa oma rõdule lopsakad taimed. Istuta konteinerisse mõni oliivipuu või siis ilutaimed, püsikud, elupuud. Mõnusat aktsenti lisavad rippuvad amplid.

Järjest rohkem kasvatakse rõdul aiasaaduseid. Tõepoolest, rõdul saab edukalt kasvatada kõikvõimalikke salatilisi ja maitsetaimi, samuti näiteks amplimaasikaid ja tomateid.

Nii saad suvi läbi värsket salatimaterjali ja vilju omaenda rõdult noppida.

4. Muuda oma rõdu ilmastikukindlaks

Arvestades Eesti kliimat, siis tasub mõelda ka sellele, kuidas kaitsta oma rõdu vihma, külma ja tuule eest. Parim võimalus selleks on paigaldada rõdule rõduklaasid.

Klaasitud rõdul on palju eeliseid. Tuult ja vihma kinnihoidvad rõduklaasid võimaldavad sul rõdu kasutada igal ajal, seda ka siis, kui õues on nii kehv ilm, et nina välja pista ei taha.

Rõduklaaside tellimine käib lihtsalt ja rõduklaaside tarneaeg ei ole pikk – täna tellides on võimalik juba suve keskpaigas rõdule klaasid ette saada. Küsi pakkumist meie kodulehelt ja saadame mõõdistaja sinu objektile, pärast mida saame sulle täpselt õiges suuruses rõduklaasid valmis toota ja paigalduse kokku leppida.

5. Lisa rõdule kardinad

Uudisena on meie tootevalikusse lisandunud rõdupiiretele ja rõduklaasidele mõeldud rõdukardinad. Rõdukardinaid saab tellida endale sobivas värvitoonis ja mõõdus nii rõduklaasidega koos kui ka juba olemasolevatele rõduklaasidele.

Kardinad tõstavad märgatavalt rõdu privaatsust ja samuti pakuvad need mugavat kaitset päikese eest.

Eriti praktiline on see uusarendustes, kus sageli on üleni kirkast klaasist rõdupiirded, mis ei võimalda just kuigi suurt privaatsust. Rõdukardin on lihtsasti paigaldatav ja rulood saab tänu kahtepidi toimivale liikumissüsteemile hõlpsasti üles ja alla liigutada.


Soovid rohkem infot?

Küsi rõdukardinate ja rõduklaaside pakkumist meie müügiesindajalt.

Tagasi