• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Miks valida klaas terrassi ehitusel?

Terrassi ehitus loob kodule lisaväärtuse, kus juua hommikukohvi või nautida päikeseloojangut. Terrassi saab aga ehitada mitut moodi ning kõigepealt tulebki kindlaks teha, mis on antud terrassi eesmärgiks.

Terrassi planeerimine

Tehes kindlaks terrassi olemuse eesmärgi, tuleb valida sellele ka sobiv asukoht. Peamiselt soovitakse terrass ühendada hoonega ning teha see lõunapoolsele küljele, kus on maksimaalselt päikest. Aiaterrassid külgnevad peamiselt elamutega, et olla kaitstud tuule ning tolmu eest.

Istumiskohtade kaitseks tuule eest rajatakse sageli näiteks puidust võrestikke, variseinu, klaasseinu või ka põõsaid ja muid taimi. Üheks mugavamaks variandiks on aga kasutada terrassi klaasimist.

Miks kasutada terrassi ehitusel klaasi?

Klaas aitab muuta terrassi ilmastikukindlaks kasulikuks pinnaks, säilitades puhtuse ning vähendades küttekulusid ja tänavamüra. Lisaks annab terrassi klaasimine võimaluse nautida loodust, hoides samaaegselt pindu välismõjude eest. Klaasimine on kasulik ka taimede kasvatamiseks, kuna hoiab kõrgemat ruumi temperatuur, pikendades taimede kasvamise perioodi. Väliselt ei mõju klaas ka maja üldpildile vaid jätab valgusküllase ning avara tunde.

Terrassiklaasimisel on pakkuda kahte erinevat varianti:

  1. Terrassi klaasistus raamidega – See on terrassidele mõeldud klaaslükandsüsteem, mille raamistik koosneb alumiiniumprofiilidest ning on väga lihtsalt paigaldatav. Klaaside valikus on karastatud ning lamineeritud klaas, mis on olemas kirka või matina.
  2. Terrassi klaasistus raamideta – Antud süsteemi saab kasutada lisaks sirgetele ka erinevas suuruses nurkade kui ka kumerate terasside klaasimiseks. Eeliseks on klaasi üle nurga sõidutamine. Lisaks annab see meetod võimaluse klaasid raamatulehtedena sissepoole kokku lükata, mis võimaldab terrassi tervikuna avada.

Põhjamaa kliimas on terrassi ehitusel klaasi kasutamine vägagi mõistlik lahendus, kuna klaas kaitseb pindu nii vihma, lume, tuule kui ka tolmu eest. Muuhulgas aitab see kokku hoida küttekuludelt ning vähendada tänavamüra olles välimuselt neutraalne ning lisades avarust.

Tagasi