Millised terrassiklaasid oma terrassile paigaldada
Terrassi klaasimiseks on laias laastus kolm võimalust – raamidega terrassiklaasid, mis liiguvad nagu lükanduksed üksteise taha, voldiku põhimõttel kokkukäivad raamita terrassiklaasid, mis ripuvad ülemise konstruktsiooni küljes ning kolmas ja meie kõige uuem klaasimislahendus, milleks on raamita lükandsüsteem, mis toetub aluspinnale. Vaatame lähemalt, mis on nende lahenduste peamised erinevused.
Raamidega terrassiklaasid
Siinidele paigaldatavad raamidega terrassiklaasid sobivad praktiliselt igale terrassile. Raamidega lükandsüsteem koosneb alumiiniumprofiilidest valmistatud moodulitest ja nende sisse paigutatud klaasidest. Moodulid liiguvad ülemise ja alumise juhtsiini vahel. Alumine juhtsiin on ca ühe terrassilaua laiune ja hõlpsasti põrandasse uputatav.
Terrassiklaasid valmistatakse kas 4 või 6 mm karastatud klaasist ja valida saab kirka klaasi ja erinevate toonklaaside vahel. Profiilide kattevärvi saab valida RAL-kataloogi alusel.
Raamidega terrassiklaasid on kõige lihtsamini paigaldatavad ja erinevalt teistest lahendustest on neid võimalik ka ise paigaldada.
Õhuline raamideta voldiksüsteem
Raamideta terrassiklaasid jätavad õhulisema ja avarama mulje, sest puuduvad vertikaalsed profiilid. Raamideta voldiksüsteem käib kokku raamatu põhimõttel. Terrassiklaasid on võimalik üksteise järel seina äärde kokku voltida, et terrass täielikult avada.
Raamideta süsteemi saab kasutada sirgete, nurgeliste ja ka erikujuliste ja kumerate terrasside klaasimiseks. Juhtprofiili on võimalik põrandasse uputada, nii jääb lõppmulje veelgi õhulisem. Voldiksüsteemi eeliseks on ka see, et terrassiklaase saab sõidutada üle nurkade.
Raamideta klaasimislahendus koosneb ülemisest ja alumisest juhtprofiilist ning horisontaalrullikutega varustatud klaasidest, mis paigutatakse profiilide vahele. Selle lahenduse puhul kasutatakse 8 või 10 mm lihvitud servadega karastatud klaasi ja toonidest saab valida kirka ja toonitud klaasi vahel.
Oluline on teada, et raamideta voldiksüsteemi paigaldamiseks peab ülemine kinnituspind terrassil olema kas betoonist, terasest või liimpuidust. Raamideta voldiksüsteem on riputatav lahendus ja läbipainde tolerants on ainult 2 mm. Suurema painde korral kiiluvad terrassiklaasid lihtsalt kinni.
Seetõttu ei saa raamideta voldiksüsteemi paigaldada näiteks puitprussidest katusealusele, seal tuleb kaaluda teisi lahendusi.
Raamideta lükandsüsteem, mis kinnitub aluspinnale
Meie kõige uuem raamideta terrassiklaaside lükandsüsteem toetub aluspinnale ja on seetõttu hea alternatiiv, kui raamideta voldiksüsteemi ei saa sobiva ülemise kinnituspinna puudumise tõttu paigaldada. See on kombinatsioon õhulisusest ja lükandsüsteemist.
Raamita lükandklaasid liiguvad sarnaselt raamitud terrassiklaasidega lükandukse põhimõttel ja neid saab avada täielikult või osaliselt just nii nagu vaja. Samal ajal puuduvad vertikaalsed profiilid, mistõttu jääb tulemus avaram.
Nii nagu raamideta voldiksüsteemi puhul, saab ka meie uut raamideta klaasimislahendust paigaldada erikujulistele terrassidele. Erinevus võrreldes teiste lahendustega on ka see, et raamideta lükandklaaside alaprofiil on väga madal, ainult umbes 0,5 cm. See tähendab, et profiil jääb terrassipõrandaga praktiliselt samale tasapinnale.
Klaasitud terrass on mugav iga ilmaga
Terrassiklaasid on mugav lahendus Eesti kliimas, et saaksid õues olemist nautida ka tuule ja vihmaga. Klaasitud terrass on mõnus ajaveetmispaik, mis võimaldab suve nautimist pikendada varakevadest kuni hilissügiseni välja. Terrassiklaasidega hoiad terrassi puhta ja kuiva igal aastaajal.
Klaasitud terrass pakub mitmeid võimalusi:
- mõnusad õhtusöögid pere ja sõpradega
- õdus suvekontor
- lopsakas talveaed
- lisaruum elumaja juures, mis on kasutatav iga ilmaga
Soovid meie terrassiklaasidest rohkem teada saada?
Siis tule tutvu näidistega meie Tallinna või Tartu kontoris (Valdeku 132, Tallinn ja Tähe 114, Tartu) igal tööpäeval kell 8.00-16.30 või saada meile päring.
Aitame leida just sinu terrassile sobiva lahenduse.
Tagasi