• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Regulaarne klaasisüsteemide hooldus tagab töökindluse paljudeks aastateks

Regulaarne rõduklaaside hooldus Tallinnas

Klaasil materjalina on palju eeliseid – see on õhuline, elegantne, vastupidav, mitmekülgne ja kokkuvõttes säästlik. Klaasi hea väljanägemise oluliseks eelduseks on puhtus. Olles tuhmunud, plekiline või viletsasti liikuv, ei saa enam rääkida õhulisusest või elegantsusest. Võrreldes mitmete teiste materjalidega on klaaspinda ennast üpriski lihtne puhastada, kuid selle hooldusel on oma eripärad. Kui olete lasknud rõdule paigaldada rõduklaasid, tuleb arvestada, et hooldamist ei vaja vaid klaaspinnad, vaid ka tihendid, rullikud ja muud liikuvosad.

Nagu mitmete teiste kuluvate ja määrduvate asjade ning süsteemide puhul majapidamises, on ka klaasisüsteemi jaoks parim lahendus just ennetav hooldus. Rõdu- ja terrassiklaaside süsteem on mõeldud kestma aastakümneid ning selleks, et tagada maksimaalne toote eluiga, vajab see iga 2 aasta tagant hooldust professionaalse paigaldaja poolt. Selle tulemusel ennetatakse ootamatuid rikkeid, mille hilisem kõrvaldamine võib osutuda kulukamaks. Kui soovid, et sinu klaasisüsteem toimiks laitmatult ka aastate pärast, siis on oluline et seda kontrolliks regulaarselt oma ala spetsialist, kes vahetab kulunud varuosad, reguleerib tehnosõlmesid ja lisab õigeid määrdeid kuhu vaja.

Kuidas näeb välja klaasisüsteemide hooldus ja miks on see vajalik?

Rõduklaaside hooldus Tallinnas

Ennetava hoolduse käigus kontrollitakse sinu klaasisüsteem ja teostatakse järgmised tööd:

 • Vahetatakse kulunud ja mittetöötavad rullikud.
 • Reguleeritakse klaasisüsteemi, kuna hoone konstruktsioonid võivad olla vajunud.
 • Vahetatakse klaaside vahelised tihendid.
 • Õlitatakse spetsiaalsete vahenditega rõduklaaside liikuvosasid.
 • Lisatakse silikoonmassi vett tõrjuvatele klaasisüsteemi osadele, kust see on ilmastiku või kolmandate osapoolte tegevuse tulemusel eemaldatud.

Klaasisüsteemide hooldustööd teostatakse professionaalse tööprotsessina ning keskmiselt võtab see aega 1 tund. Sõltuvalt hooldatava objekti suurusest ja võimalikust rikkest võib aeg muutuda. Hoolduse tulemusel saab klaasisüsteemide visuaalne välimus korrastatud, need liiguvad vabalt ning täidavad oma ülesannet. Peale klaasitihendite vahetamist saab värskema välimuse kogu välisfassaad. Kuna rõdu konstruktsioonid on avatud tuultele ja sellest tingitult ka vibratsioonidele, on ka kinnitussõlmi oluline kontrollida iga 2 aasta tagant. Kokkuvõttes annavad hooldatud klaasisüsteemid kasutajale kindlustunde nende kasutamisel.

Põhjalikumaks hoolduseks on optimaalne aeg kord kahe aasta tagant, kuid klaaspindu iseseisvalt puhastada tasub aga kindlasti sagedamini. Selle jaoks on omad nipid, kuidas klaas tõeliselt säravaks saada. Näiteks triipude vältimiseks tasub klaasipesu ette võtta pilvisel päeval ning seepi kasutada pigem väheses koguses. Puhastamiseks on parimad vahendid vana luitunud T-särk või ajaleht, aknakaabits ja mikrofiibrist lapp. Halvasti ligipääsetavate kohtade puhul on heaks abimeheks vatitikud, et ka nurkadest mustus kätte saada.

Kui oled juba teinud praktilise investeeringu rõdu- või terrassiklaaside näol, hoolitse selle eest, et need püsiksid pikaajaliselt kaunid ja toimivad. Klaaspindade puhtuse eest saad ise hoolt kanda ning mehaanilised osad puhastab ja vahetab välja professionaalne paigaldaja. Tegele probleemidega ennetavalt, mitte alles siis, kui klaasid vaevu liiguvad. Võta ühendust meie spetsialistidega, et tellida oma klaasisüsteemile kvaliteetne hooldus!

Tagasi