• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Rõdupiire ja -klaasid aitavad rõdu hubaseks õuetoaks muuta

Narva-Jõesuu

Korras ja hästi planeeritud rõdu on suurepärane paik vaba aja veetmiseks, raamatute lugemiseks ja lõõgastumiseks. Samuti saad soojemal ajal rõdul potitaimi ja -lilli kasvatada. Järgnevalt panimegi kirja enamlevinud võimalused, kuidas rõdu õuetoana kasutust leida võib.

Ilus ja praktiline taimeaed

Soojemal ajal saad rõdul hoida potililli ja kasvatada maitsetaimi ning köögivilju. Näiteks sobivad rõdule kirsstomat, paprika, tšillipipar, kabatšokk, lehtsalat, spinat, tüümian ja muud taimed. Lillepotte võid kinnitada rõdupiirde külge, panna maha, lauale, spetsiaalsele riiulile või riputada ülemise rõdu külge. Rõdupiire sobib suurepäraselt ka ronitaime kasvatamiseks. Üldjuhul suurendab saagikust rohke päikesevalgus, mistõttu õnnestub lõunapoolsel rõdul taimede kasvatamine paremini.

Lugemise ja lõõgastumise paik

Ka Eestis laialt levinud 3 ruutmeetrisele lodžale mahub paigutama pingi või toolid, suure rõdu puhul on valikuid rohkemgi. Hubasust aitavad luua dekoratiivpadjad ja tekid. Samuti sobib õuetuba suurepäraselt teise ringi mööbli ning ise meisterdatud lahenduste jaoks. Näiteks võid üksteise otsa paigutada euroalused või vastupidavad kastid, sinna peale sobivad istmepadjad õmmelda ja ongi mugav istumise ja vaba aja veetmise koht loodud. Saad lugeda raamatut, kuulata muusikat või lihtsalt värsket õhku ja vaadet nautida.

Sobiv koht einestamiseks ja tee joomiseks

Kui oled rõdust hubase õuetoa loonud, on seal tore lisaks raamatu lugemisele ja vaate imetlemisele ka näiteks einestada, kohvi või teed juua. Pärast ärkamist hommikumantlis karges õhus sooja joogi joomine võib anda suurepärase stardi sinu päevale. Kuna söögilaud ja paar tooli võivad üpris palju ruumi võtta, siis on rõdul praktiliseks lahenduseks kokkuklapitav mööbel. Nii saad mugavalt vastavalt soovile lodžal nii seista kui laua taga istuda.

Rõdupiire ja -klaasid tagavad ohutuse ning kaitsevad õuetuba ilmastikuolude eest

Rõdule aitavad hubase ja praktilise õuetoa luua rõduklaasid, mis kaitsevad rõdu vihma-, lumesaju ning tugeva tuule eest. Mida rohkem aega rõdul veedad, seda olulisem on ka rõdu üldine seisukord ja ohutus, samuti on hädavajalik kvaliteetne rõdupiire.

Tule tutvu rõdupiirete ja -klaaside näidistega meie kontorites Tallinnas ja Tartus või küsi personaalset pakkumist!

Tagasi