• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Terrass aitab nautida ümbritsevat keskkonda

terrass1Klaasidega terrass on meie ilmaolude juures väga praktiline, ent terrassiklaasidega on võimalik saavutada ka silmapaistvalt elegantset ning loodusega sobituvat arhitektuurilahendust.

Aasta Puitehitis 2011

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit annab juba aastaid välja aasta parima puitehitise auhinda. Aasta 2011 kõige silmapaistvamaks tööks hinnati Padise valda ehitatud välikööki. Žürii tõstis esile hoone elegantsust, avarust ja praktilisust, ehkki tegemist oli „kõigest“ väliköögiga. Auhinnatud ehitise omanik ütles, et vajadus suveköögi järele oli suur, sest koht on hirmus tuuline, pere aga armastab väljas süüa teha. Puit tundus looduse keskele rajatud ehitise juures parima materjalivalikuna.

Aasta puitehitise auhinna andis arhitektidele Peeter Loole ja Jan Skolimowskile üle president Toomas Henrik Ilves.

Parim lahendus koostöös arhitektiga

Terrass ei ole lihtsalt klaasseintega ümbritsetud majaosa, vaid pakub mitmekülgseid võimalusi hoone isikupära ning stiili esiletoomiseks ning ümbruse nautimiseks.

Terrassiklaasid võivad olla raamidega või ilma. Raamid on alumiiniumprofiilist lükandsüsteemid, mille sisse on sulandatud klaas. Lisaks tavalisele kirkale klaasile võib valida eri toonides klaasi või mattklaasi. Terrassiklaasidena kasutatakse 4 või 6 mm paksust ühekordset klaasi.

Raamideta terrassiklaasid koosnevad alumisest ja ülemisest juhtprofiilist, mille peal liigub horisontaalrullikutele paigutatud klaas. Kasutatav klaas on veidi paksem kui raamidega lahenduse puhul, 8 või 10 mm. Tegemist on karastatud klaasiga, mis purunemisel laguneb paari millimeetri suurusteks graanuliteks, tekitamata ohtu end terava lõikeserva vastu vigastada. Saadaval on nii kirkad kui toonitud terrassiklaasid. Kuna raamid puuduvad, siis ei muuda selline terrass maja välisilmet.

Kui soovid, et majal oleks terrass, siis oskab arhitekt sulle soovitada parimat klaasimissüsteemi ning sobivas toonis klaase. Kuna klaasist terrass avaneb mitmesse külge, siis aitab ta majal sobituda keskkonda, muutes ümbruse oluliseks osaks majast. Kui olete ostnud krundi, millelt avaneb ilus vaade aiale, metsale või mererannale, siis tasub kindlasti terrassi abil ümbruse nautimise võimalusi täiustada.

Tule tutvu näidistega meie kontorites Tallinnas ja Tartus või küsi personaalset pakkumist!

 

Tagasi