• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Terrassi klaasimine toob sinna suvise elu

terrassTänavune jahedavõitu ja erakordselt tuuline suvi tõi terrassi klaasimise eelised suurepäraselt välja. Need, kelle terrassi kaitsevad klaasid, said päikesepaistet nautida kogu suve ega pidanud muretsema, milliseid terrassil olevaid asju tuul lendu võib viia. Ühtlasi kaitseb terrassi klaasimine seda ka tolmu ja prügi eest, mis tegelikkuses tähendab, et terrasil asuvat söögilauda pole tarvis enne iga kasutamist puhastada, niisamuti nagu pole vajadust kogu aeg põrandat pühkida.

Lisaks tolmukindlusele kaitseb terrassi klaasimine ka tüütute putukate – sääskede, parmude, herilaste – eest. Eriti oluline on see neile, kes armastavad just õhtuti terrassil istuda, aga ka neile, kes putukahammustusele tavalisest tundlikumalt reageerivad. Vahel võib olla oluline vältida ka lindude pääsemist terrassile, sest mõned inimestega harjunud linnud nagu tuvid, kajakad ja kormoranid võivad põhjustada suurt peavalu.

Avatud just nii palju kui soovid

Terrassi klaasimine on paindlik lahendus, mis ei tähenda seda, et soojal suvepäeval tuleks istuda hirmkuumas klaaskasvuhoones või ennast ümbritsevast loodusest iga ilmaga täielikult ära lõigata. Raamidega klaase saab avada või lükata nad nõnda, et eestvaates asuksid klaasid justkui üksteise peal, raamideta klaasid saab aga keerata 90-kraadise nurga alla ning lükata kõrvale nagu raamatulehed.

Sobib ka söögikohale

Ehkki suurem hulk terrasse on ehitatud elumajade külge, pole see ainus kasutusvõimalus. Paljud kohviku- ja restoranipidajad teavad, et just suveks söögikoha ette paigutatud lauad ahvatlevad mööda jalutavaid külastajaid istet võtma. Terrassi klaasimine tähendab, et väljas einestamise võimalust saab pakkuda kevadest sügiseni, mis on oluline konkurentsieelis nende söögikohtade ees, mis peavad esimeste jahedate sügisilmade saabudes uuesti siseruumidesse kolima.

Ilmastikukindlad materjalid

Kuna terrassi klaasimine võetakse ette paljuski selleks, et kaitsta seda ebasobivate ilmastiku­tingimuste eest, siis mõistagi peavad kasutatavad materjalid olema sellised, mis peavad vastu tugeva tuule, vihma ja päikesekiirguse käes. Nii klaas kui alumiinium sobivad selleks suurepäraselt, olles korrosiooni-, UV-kiirguse ning seenkahjustuskindlad. Terrasside juures kasutatakse karastatud klaasi, mis on tavalisest kuni viis korda tugevam ning kui sellega tõesti peaks mõni õnnetus juhtuma, siis puruneb ta nahka mittevigastavateks graanuliteks.

Tule tutvu näidistega meie kontorites Tallinnas ja Tartus või küsi personaalset pakkumist!

Tagasi