• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Uued rõdupiirded võivad vajada uuendatud rõdu

Uued rõdupiirded võivad vajada uuendatud rõdu

Rõdupiirded kujutavad endast suhteliselt lihtsat ja jõukohast võimalust kodu välise külje parandamiseks. Kes meist tegelikult tahaks päikeselise suveilmaga rõdule astudes näha ainult ajahambast puretud piirdeid ja rõdu üldiselt.

Kui uuemate majade puhul ei ole võimalik töid takistama kippuvaid trende välja tuua, siis vanemate majadega on lugu teisiti. Aina tihemini tuleb ette olukordi, kus rõdupiirete paigaldamisega alustamine ei ole betooni kehva seisundi tõttu võimalik. Millised aga võiksid olla sellisel juhul lahendused?

Uued rõdupiirded lisavad küll sära, kuid unustada ei tohi ka muud

Vaevalt, et paljud kortermajade elanikud sageli oma rõdude üldisele seisundile mõtlevad. Uuenduskuuri läbinud paneelmajade puhul tundub kõik olevat korras – otsaseinad on soojustatud, trepikojad korras jne. Üks aspekt, mis nii korteriomanikel kui ühistutel sageli märkamata jääb, on rõdude olukord. Kindlasti on vaid üksikute paneelmajade puhul tegeletud betoonipiirete olukorra väljaselgitamisega.

Uued rõdupiirded on loomulikult ilusad, vastupidavad ja annavad uue ilme nii seest kui väljast, kuid kõige selle mugavuse ja kauniduse peale mõeldes ei tasu unustada turvalisust. Vanemate majade betoonist rõdud, mis on sageli vähemalt 30-40 aastat pidanud taluma kõikvõimalikke ilmastikuolusid, hakkavad paratamatult väsima.

Seega tasuks selliste majade elanikel nii enda ja kogu maja hüvanguks panustada veidi rohkem aega ja tellida koostöös ühistuga betooniproovide võtmine. Sel viisil saab kindla vastuse küsimusele, kas rõdu põrandad peavad vastu uute piirete paigaldamisele. Kuna keegi teine seda ära ei tee, siis võimalike õnnetuste vältimise ja enda meelerahu nimel võiks elanikud üheskoos selle sammu astuda.

Lahendused on olemas

Klaas-alumiiniumpiire

Rõdupiirded ei kaalu vähe ja seega poleks mingi ime, kui aastakümneid tuisus ning tormis kulunud rõdu lisanduvatele kilodele vastu ei pea. Ent kas sellele probleemile on lahendus? Lahenduse leiab kindlasti ja tänapäeval on võimalik selle probleemi ületamiseks valida juba mitmete erinevate tehnoloogiate vahel.

  • Üks võimalus on maja vanad betoonpiirded maha lõigata ja ehitada rõdud ümber alumiiniumprofiili kasutavale süsteemile. Näiteks pakub selliseid lahendusi Schüco ja tulemuseks on väga ilmastikukindlad ning mitmekülgsed lahendused. Uued klaasist ja alumiiniumist rõdupiirded sobivad sellise süsteemiga suurepäraselt.
  • Teine lahendus, mis võimaldab uute rõdupiirete paigaldamist ja mida on Eestis renoveeritavate majade puhul juba ka kasutatud, on teraskonstruktsiooniga süsteemile ümber ehitamine.

Malmerk Klaasium pakub erinevat tüüpi rõdupiirdeid

Uute rõdupiirete tellimiseks võta ühendust Malmerk Klaasiumiga. Seda nii siis, kui oled kindel, et sinu rõdul saab piirdeid vahetada, kui ka siis, kui sa selles kõhkled. Võid juba ka eelnevalt tegeleda maja betoonpindade (varikatused, rõdud) olukorra hindamisega, kuid soovi korral saad meiega nõu pidada ja meie eksperdid saavad ise hinnata rõdu sobivust töödeks. Võta meiega ühendust ja küsi julgelt kõige kohta, mis sulle rõdupiirete paigaldamisega seoses huvi pakub.

Tagasi