• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Välialad ja klaaslahendused eri tüüpi kodudele

Olgu sinu elukohaks eramaja, korter või hoopis ridaelamuboks, erinevad (pool)õuealad on alati ühed mõnusamad ajaveetmispaigad. Nii rõdu, terrass, aiapaviljon või lausa väliköök annavad väärtust juurde igale kodule. Lisaks praktilisele poolele on neil oluline koht ka arhitektuuris dekoratiivse elemendina lisades majale välimust ja stiili. Eri tüüpi elamutel on erinevad võimalused väliala tüübi ja suuruse osas, kuid üheks parimaks materjaliks väliala ehitamisel või täiendamisel on klaas.

Lahendused eri tüüpi elamutele

Terrassi ja rõdu on mõlemaid võimalik klaasiga ümbritseda, et muuta see ilmastikukindlamaks ja hubasemaks. Jälgima peab vaid, et klaasseina paigaldamiseks oleks olemas piisavalt tugev paigalduspind. Lisaks kinnistele klaaslahendustele leidub ka mitmeid klaasist või alumiiniumist piirdeid.

KORTERMAJA

Toome välja võimalikud rõdude piirdelahendused.

 • Klaas-alumiiniumpiire – Koosneb alumiiniumprofiilidest ja karastatud/lamineeritud klaasist. Kaasaegne, õhuline ja praktiliselt hooldusvaba lahendus. Sobib hästi nii uusehitistele kui ka renoveeritud vanematele majadele.
 • Täisklaaspiire – kaasaegselt õhuline, karastatud ja lamineeritud klaasiga lahendus, mis tänu oma tugevusele saab olla ise kandvaks elemendiks. Fassaadil jääb nähtavaks praktiliselt ainult klaaspind.
 • Varbpiire – Skandinaavias laialdaselt levinud lahendus, lihtsasti paigaldatav ning praktiliselt hooldusvaba alumiiniumist piire.
 • Eripiirded – Juhul kui standardlahenduste seast sobivat ei leita, on võimalus ka erilahendustega toodeteks. Näiteks on variantideks horisontaalsed dekoratiivtorude-, profiilipleki- ja rõduplaadiga piirded.
 • Klaasitud rõdu – täielikult avatav rõduklaaside süsteem annab sulle valikuvõimaluse kasutada parasjagu rõdu kinnise või lahtisena. See tõstab korteri soojapidavust ja väärtust ning hoolitseb selle eest, et lumi, vihm ja praht ei pääseks rõdule.

Kui sinu rõdu asub viimasel korrusel või on muul põhjusel ilma katuseta, on hea mõte lisada sellele ka varikatus, mis muudaks rõdu ilmastikukindlamaks ja hubasemaks.

Lisaks standardsetele rõdulahendustele on mitmeid võimalusi ka prantsuse rõdudele, näiteks klaaskambritega ja punktikinnitusega, aga ka käsipuuga versioon ning varbidega prantsuse rõdu.

MAJA

Eramajade puhul on lihtsaimaks ning eelistatuimaks välialaks terrass. Ümbritsedes terrassi klaasiga, muudad selle ilmastikukindlamaks ning tekitad majale juurde ka pisut jahedamatel perioodidel kasutatava lisaruumi. Terrassi klaasimisel eristatakse üldiselt 2 klaasimise tüüpi: 

1) raamidega lahendus, mille puhul klaasimoodulid liiguvad sujuvalt üksteise taha; 

2) raamideta lahendus, mille sissepoole avanevad klaasid annavad ilusa õhulise tulemuse. 

Majale on sobivaks juurdeehitiseks ka talveaed. Tegu võib olla nii maja külge ehitatud lisandusega või päris eraldiseisva paviljoniga. Sarnaselt terrassile sobivad talveaedagi ümbritsema nii raamidega kui ka raamideta klaaslahendused. Hoolitse ka selle eest, et sinu terrassil või talveaial oleks ilmastikukindel varikatus peal. Ka selle tarbeks on klaas üks praktilisemaid ja stiilipuhtamaid materjale.

RIDAELAMU

Ridaelamu puhul sobivad hästi samad lahendused, mis eramajade puhulgi. Elades ridaelamuboksis muutub talveaia või terrassi klaasimine veelgi olulisemaks, kui on soov suurema privaatsuse järele. Kuna klaas on niivõrd minimalistlik ja õhuline materjal, siis lisades enda majaosale klaasitud terrassi, ei ole ohtu, et see rikuks maja üldmuljet või stiili, aga kindlasti soovitame kooskõlastada plaanid teiste elanike ja omavalitsusüksusega.

Kas unistad õhulisest ja valgusküllasest talveaiast või lahedast linnavaatega rõdust, klaas on igal juhul parim materjal, millega oma väliala ümbritseda. Olles teadlik pakutavatest võimalustest, saad juba lihtsamini edasi minna, et luua just selline lahendus, millega täielikult rahule jääd.

Tagasi