• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

3 ideed, kuidas oma rõdu ilmastikukindlust tõsta

Unistad rõdust, kus saaks iga ilmaga pesu kuivatada ja kuhu võiks minna ka sussis või sokkis, kartmata et jalad märjaks saavad? Tuuliste ja vihmaste ilmadega väheneb silmnähtavalt avatud rõdu kasutusmugavus. Siit leiad 3 ideed, kuidas oma rõdu ilmastikukindlamaks muuta.

Lase oma rõdule paigaldada rõduklaasid

Lahtikäivad rõduklaasid on kõige praktilisem viis, kuidas oma rõdu kasutusmugavust suurendada. Suletud rõduklaasid peavad kinni nii tuult, vihma kui ka lund. See tähendab, et saad aastaringselt rõdule astuda kuiva jalaga ja lisaks kuivatada pesu, sisse seada hubase puhkenurga või hoiustada rõdul õuemööblit, jalgrattaid ja muid esemeid.

Klaasitud rõdu vähendab oluliselt lahtise sodi ja tolmu hulka. Rõduklaasid tõkestavad tuppa kostuvat tänavamüra ja tekitavad puhvertsooni külma välisõhu ja toa vahele.

Vihma ja lume eest kaitseb varikatus

Ülemise korruse rõdudel on sageli probleemiks rõdule sisse sadav vihm ja lumi. Kui alumiste korruste rõdud pakuvad üksteisele varju, siis ülemise korruse rõdu on tihti sõna otseses mõttes lageda taeva all. Sellise probleemi vastu aitab rõdude kohale paigaldatav varikatus.

Kortermaja puhul on kõige mugavamaks lahenduseks alumiiniumraamis varikatus, mis on üldjuhul valmistatud karastatud klaasist ja alumiiniumprofiilidest. Alumiiniumraamiga katus on tugeva konstruktsiooniga ja ei piira vaadet ega valgust. Kui kortermaja on plaanis soojustada, siis on mõistlik ülemise korruse rõdudele paigaldada varikatused veel enne soojustamist.

Varikatusega koos saab rõdule paigaldada ka rõduklaasid ja kõige mugavam on need tööd ära teha ühekorraga, et rõdul oleks vähem tolmutamist.

Metallist rõdupiirdele on võimalik lisada klaas

Paljudel kortermajadel ja eramajadel on rõdudel metallist varbpiirded, mis tagavad küll ohutuse, kuid tuult ja sademeid ei pea. Avatud rõdupiirete ilmastikukindluse tõstmiseks on võimalik piirdeosale lisakaitseks paigaldada klaas. Kui avatavate rõduklaaside paigaldus ei ole mingil põhjusel võimalik, siis silmapaistmatu kinnine klaas piirdel on abiks tuule, vihma ja lume eest kaitsel.

Varbpiirdega rõdu klaasimiseks on kaks lahendust. Üks variant on paigaldada maast laeni ulatuvad rõduklaasid, mis käivad lahti. Meie poolt soovitatud praktilisem variant on piirde ulatuses paigaldada rõdule kinnine klaas ja käsipuust ülespoole avatavad rõduklaasid. Varbpiirdega rõdule klaasi lisamisel tuleb ka eelnevalt välja selgitada, kas piire on sobilik lisakoormuse vastuvõtmiseks. Sellega on abiks meie spetsialistid.

Milline rõdu on Eesti kliimas kõige praktilisem?

Eesti kliima on heitlik ja paratamatult peame arvestama nii tuule, vihma, lume kui ka päikesega. Kõige ilmastikukindlam rõdu on selline, millel on kinnine piire, katus pea kohal ja lisaks ka rõduklaasid, mida saab sooja ilma korral avada. Kuigi tegemist on nii-öelda külma lahendusega, aitab juba ainuüksi sademete ja tuule piiramine rõdu palju õdusamaks ja praktilisemaks muuta.

Kui soovid oma rõdu tuule ja sademete eest kaitsta, siis alusta korteriühistu juhatusest või maja kinnisvarahaldurist – uuri, millised lahendused on sinu majas lubatud.

Mis puudutab klaasimist või varikatuste paigaldust, siis võid julgelt meie poole pöörduda. Vajadusel teeme ka joonised, et lahendus oleks seaduspärane ja kooskõlas kehtivate nõuete ning maja projektiga.

Võta meiega ühendust

Tagasi