• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240

Alumiiniumraamis varikatus

konsoolkatus

Klaasist ja alumiiniumist valmistatud varikatus on tugev ja vastupidav. Kuigi varikatuseid on võimalik teha paljudest materjalidest, siis standardiks kortermajade rõdudele on kujunenud just alumiiniumraamis klaasvarikatused. Soovituslik on varikatused paigaldada enne hoone soojustamist, et raam saaks kinnituda betoonpaneeli vastu ja seega ei ole vaja soojustust lõhkuda, et sobilik kinnituspind tekitada.

Selleks, et kaitsta rõdu betoonelemente ilmastiku mõjude eest, peaks kaaluma ka rõduklaaside paigaldust.  Meie varikatuse konstruktsioon on arvestatud kandma ka raamideta täielikult avatavaid rõduklaase, sest see on valmistatud keevisraamina, mitte poltliidesega. Samuti on oluline jälgida, et varikatuse gabariidid oleks arvestatud rõdu gabariitide järgi.

Materjal ja tehnilised andmed

Katuse paigaldusel betoonseina kasutame M8 polte ja messingankruid. Kõik kinnitusvahendid on roostevabad.

 1. profiilKatuseraami keeviskonstruktsioonis kasutame 50×50 mm ja 100×50 mm alumiiniumist nelikanttorusid. Pinnakate on RAL-kataloogi alusel pulbervärv.
 2. Klaasid on peamiselt 6 mm paksused ja karastatud (EN 12150). Soovitame kasutada kirgast klaasi, aga valikus on ka toonklaasid (hall, pronks, roheline).
 3. Spetsiaalselt klaaskatusele väljatöötatud Schüco katuseprofiilid (alumiiniumist 0-profiil ja katteliist).
 4. Tihendid tagavad klaasile pehme tugipinna ja katuse veepidavuse.
 5. Klaaside liitekohta kleebitakse 50 mm lai butüül, mis tagab täieliku hermeetilisuse. Seinaühendused kaetakse veeplekkidega.
 6. Pealmised alumiiniumliistud kinnitatakse tihendseibiga kruvidega.

Süsteemi on võimalik paigaldada ka eraldiseisvalt mistahes olemasolevale konstruktsioonile (puit, teras, alumiinium). Toetuspind klaasile on kolmest küljest, esimene serv jäetakse lahtiseks ja see ulatub keskmiselt 100 mm üle katuse esiserva.

Plastik-kattega varikatused

Õismäe
Õismäe

Plastik on aluspinna kvaliteedi suhtes klaasist vähenõudlikum. Seda on võimalik paigaldada ilma spetsiaalprofiilideta otse katuse pinnale. Plastik talub hästi UV-kiirgust ning on purunemiskindel. Suuremate pindade korral eeldab tihedamat roovitust (min 400 mm).

Plastik-kattega varikatuste peamiseks kattematerjaliks on 16 mm PC-kihtplastik, mille värvivalikust leiab kirka, pronksi, halli ja piimja valge ehk opaal toonid. Plastiga on võimalik katta ka kumeraid pindasid. Plastik-kattega varikatuste peamisteks eelisteks on soodsam hind ja väike omakaal. Raami konstruktsioon lubab kasutada soodsamaid alumiiniumprofiile, näiteks vinkel 50×50 mm.

Küsi personaalset pakkumist!

Alumiiniumraamis varikatus

 • Lohistage failid siia või
  Max. file size: 2 GB.
   Pildi/eskiisi lisamine kiirendab oluliselt hinnapakkumise koostamise protsessi
  • Täpsustage siia, millist varikatust soovite.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.