• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

5 lihtsat võimalust, kuidas oma rõdul ja terrassil jõulumeeleolu luua

Jõulud on aasta ilusaim aeg. Selleks, et seda rõõmuküllast aega maksimaalselt nautida, tasub oma rõdu või terrass juba kohe detsembri alguses jõulurüüsse ehtida. Pakume sulle välja 5 lihtsat ideed, kuidas terrassil ja rõdul jõulumeeleolu luua.

terrassiklaasid

Ehi oma kodu tuledesäraga

Jõuluaja saabudes on õige hetk otsida välja jõulutuled ja LED-valgused. Rõdu kaunistamiseks on lõputult variante – keri valguskett ümber käsipuu, paiguta jõulutuled rõduklaasile või riputa need lae alla.

Avatud rõdu puhul jälgi, et jõulutuled oleksid kindlasti mõeldud õues kasutamiseks (märgistusega IP44). Klaasitud rõdul ja talveaias võid kasutada ka tuppa mõeldud valguskette ja jõuluvalgusteid.

Klaasitud terrassil annab laheda efekti maast laeni valguskardin. Paigalda see ühte nurka või tervele terrassiklaasile ja naudi maagilist valgust.

Tee ise jõulupärg

Praegu on populaarne panna kodu välis- või terrassiuksele ehtsatest okstest oma kätega tehtud jõulupärg.

Jõulupärja tegemiseks vajad:

 • kuuse-, nulu-, männi- või elupuuoksi
 • käsitöötraati, millega pärg kokku siduda
 • kääre või näpitsaid
 • kaunistuseks pihlakaoksi, käbisid, paela, kuivatatud apelsini- või sidruniviile vms

Väga modernse aktsendi lisab jõulupärjale see, kui kuuseokstele sisse põimida näiteks eukalüptioksi. Pärja kaunistamisel võid olla loov – ehtimiseks sobivad ka kuivatatud lilled ja taimeoksad enda aiast.

Kaunista terrass õlgedest või pilliroost jõuluehetega

Õlgedest ja pilliroost jõuluehete valmistamise traditsioon pärineb juba vanade eestlaste ajast. Need looduslikud kaunistused sobivad hästi ka tänapäevase skandinaavia stiiliga ja neid on tore meisterdada koos terve perega.

Populaarsemad kaunistused on lakke kinnitatav jõulukroon ja õlgedest lumehelbekesed, mida saab kuusele riputada või rõdu- ja terrassiklaasidele kleepida. Kuna õled ja pilliroog muutuvad niiskuse käes pehmeks, siis sobivad need pigem klaasitud rõdule või terrassile, kus need on lume ja vihma eest kaitstud.

Paiguta rõdule või terrassile kuusk

Jõulukuusk rõdul või terrassil lisab pühademeeleolu nii tuppa kui ka õue. Rõdule sobib nii kunstkuusk, tavakuusk kui ka näiteks potikuusk, mille võid hiljem aeda ümber istutada.

Et rõdul ja terrassil on temperatuur jahedam kui toas, siis püsib seal kuusk kauem värske kui sisetingimustes. Kui võimalik, siis paiguta kuusk rõdul või terrassil sellisesse kohta, kus saad selle ilu ka elutoa diivanilt läbi akna nautida.

Kaunistamiseks lisa kuusele jõuluehted ja valguskett. Kuuse juurde võid asetada ka paar vahvat päkapikku või LED-valgusega loomakest, mis lisavad veelgi põnevust.

Tekita hubasust advendiküünaldega

Igal advendil süüdatakse traditsiooniliselt jõuluküünlad. Kui sul on rõdu või terrass, siis säti küünlad ka sinna, et küünlavalgel sooja hõõgveini või hapukapsast ja verivorsti sõprade ning pere seltsis nautida.

Küünalde kasutamisel jälgi, et paigutaksid need ohutule aluspinnale. Selleks võib olla näiteks klaasist laud. Rõdul ja terrassil sobivad kasutamiseks ka järjest rohkem levinud LED-küünlad, mis töötavad patareidel, on ohutumad ja ei vaja järelevalvet.

LED-küünlad võid asetada otse põrandale terrassiklaasi äärde ja isegi õue, kui neil on IP44 märgis. Hästi toimivad erinevas suuruses küünalde ja valguslaternate komplektid, mis tekitavad rõdule ja terrassile ruumilise valguskoosluse.

Ilusat jõuluaega ja maagilist pühademeeleolu loomist!

Tagasi