• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240

Talveaed

Traditsiooniline talveaed on maja küljes olev juurdeehitis, millel nii seinad kui ka katus on klaasist. Katusealust saab aastaringselt kasutada ja Eesti heitlike ilmade juures on see mõnus ajaveetmise koht.

Mitmekülgne kasutamine

kotka-tee-15

Talveaeda kavandades tuleks põhjalikult läbi mõelda, milleks seda soovitakse kasutada:

 • külaliste vastuvõtuks (nt aiapidude pidamiseks),
 • perega koosolemiseks / einestamiseks,
 • lastele hubaseks mängukohaks iga ilmaga,
 • õdusaks lugemistoaks,
 • taimede kasvatamiseks jne.

Sellest sõltub, milline temperatuur peaks talveaias valitsema ehk millises maja küljes see võiks paikneda ning kui kõrged peaksid olema seinad. Ehkki talveaed tundub esimesel hetkel luksusliku ja kuluka ideena, vähendab talveaed tegelikult maja soojakadusid ning küttekulusid – see maja sein, kus paikneb talveaed, on tuule ja külma eest kaitstud.

Talveaia konstruktsioon

Malmerk Klaasium pakub talveaedadeks ühekordse klaasiga nii-öelda külmasid lahendusi, mille seinteks on avatavad terrassiklaasid (raamidega või raamideta süsteem).

Katusesarika suurim pikkus peaks jääma 3 ja 4 meetri vahele. Talveaia raamkonstruktsiooni valmistame peamiselt 50×50, 100×50, 150×50 ja 200×50 mm suurustest alumiinium-nelikanttorudest. Pinnaviimistluseks on RAL-kataloogi alusel väga laia värviskaalaga pulbervärv.
Talveaia konstruktsiooni detailid valmistatakse tehases profiilhaaval ette ja komplekteeritakse objektil. Talveaia katuse katmiseks kasutatakse karastatud klaasi paksusega 6, 8 või 10 mm (vajadusel ka lamineeritud).

13Klaaskatusega talveaed

Katuse veetihedus tagatakse spetsiaalselt klaaskatustele väljatöötatud profiilisüsteemiga. Toetuspind klaasile on kolmest küljest, esimene serv jäetakse lahtiseks ja see võib ulatuda kuni 200 mm üle katuse esiserva. Talveaia lõplik hermeetilisus tagatakse klaaside liitekohtadele kleebitava butüültihendiga; küljeprofiilid ja seinaühendused viimistletakse katteplekkidega.

Tule tutvu ka toote näidistega meie kontoris (Valdeku 132, Tallinn ja Tähe 114, Tartu) igal tööpäeval kell 8.00-16.30. Töid teostame aastaringselt üle Eesti!

Küsi personaalset pakkumist!

Talveaed

 • Lohistage failid siia või
  Max. file size: 2 GB.
   Pildi/eskiisi lisamine kiirendab oluliselt hinnapakkumise koostamise protsessi
  • Täpsustage siia oma nägemus, millist talveaeda soovite.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  Talveaial on lõputult kasutusvõimalusi

  Talveaed on kui tänuväärne sõber, kes aitab erinevat masti sündmuseid (sünnipäevad, pulma vastuvõtt, lauamänguõhtud jms) korraldada ja pakub lisaks ka lõõgastumise võimalusi (jooga- ja meditatsioonituba, lugemisnurk, laste mängunurk jpm). 

  Rikkalik ja praktiline taimeaed

  Valgusküllane talveaed on suurepärane paik väiksemate ja suuremate taimede idandamiseks ning kasvatamiseks. Pane pottidesse basiilikut, peterselli, tilli, tüümiani, murulauku, sibulaid jm. Nii ei pea sa süüa valmistades alati peenramaale minema – astud vaid talveaeda ning nopid endale vajaliku. Lisaks on vähem muret kahjurite ja temperatuurimuutuste pärast – talveaaias saad kiirelt vajadusel taimed looriga katta või vajadusel radiaatori tööle panna. Samas tuletame meelde, et Malmerk Klaasium pakub n-ö külma lahendust, mis tähendab seda, et talvel on talveaiad taimede jaoks liiga jahedad.

  Imeline paik einestamiseks

  Soojemate ilmade saabudes tekib tihtipeale soov ka rohkem värsket toitu süüa. Ühelt poolt võimaldab talveaed sul võimalikult varakult seal küpsenud maasikaid nautida, teiselt poolt saad talveaeda perele või külalistele toidulaua katta. Tänu paindlikule terrassiklaaside lahendusele saad talveaia ilusa ilmaga täielikult avada ja nii justkui õues einestada – samas alati valmis olla kiirelt ja lihtsalt klaase sulgema, et söögilauda tuule ning vihma eest kaitsta.

  Talveaiad nii meelelahutuseks kui ka töisteks tegevusteks

  Täida tööülesandeid, loe raamatut, surfa internetis, mängi lauamänge, maali, mediteeri.. võimalusi on väga palju. Tõenäoliselt on sinulgi unistus, mida kõike oma talveaias teha tahaksid.

  Sisusta endale meeldiva stiiliga

  Nii palju, kui on erinevaid inimesi, on ilmselt ka erinevaid maitseid. Siin on mõned ideed, kuidas talveaiaga lisada koju teiste kultuuride hõngu.

  Olgu sinu lemmikuks jahedam kliima või hoopis soojemad elamused lõuna pool, talveaiad võimaldavad kõige selle järgimist. Valisime välja kolm kultuuriruumi, mille stiilis kujundamise osas veidi näpunäiteid jagada.

  Skandinaavia stiilis talveaiad

  Põhjamaad on meile kultuuriliselt väga lähedased ja eks tagasihoidlikel eestlastelgi on teatav kalduvus skandinaavialiku minimalismi suunas. Mis aga Skandinaavia stiilis talveaeda iseloomustada võiks?

  • Talveaed olgu lihtne ja funktsionaalne. Puhtad jooned ja lagedad pinnad.
  • Kasuta heledaid ja pehmeid värve (ent mitte tingimata ainult valget).
  • Puit! Kasuta nii mööblis kui sisekujunduses täispuitu.
  • Kui eelnev võib jätta veidi kõleda mulje, siis väga hästi sobivad sellistesse ruumidesse hubased tekid ning pehmed padjad.

  Vahemere hõnguga talveaiad

  Nii, nagu Skandinaavia ei tähista vaid ühte riiki, on ka Vahemere piirkonnas mitmeid erinevaid stiile, mille ajalugu ulatub aastatuhandete taha. Ent ka nende puhul on võimalik leida mõningaid ühiseid jooni. Kui sulle meeldivad näiteks temperamentne Hispaania ja stiilne Itaalia, siis lisa oma talveaiale vürtsi.

  • Vahemere hõnguga talveaiad võiksid panna rõhku lopsakale rohelusele.
  • Värvidest tasuks mõelda soojadele toonidele, järgides piirkonnas levinud toone – terrakota, laim, lavendel jne.
  • Rustikaalsus – puidust sisustuselemendid, mosaiigid. “Vana maailma” hõng.

  Mitmekülgsed aasiapärased talveaiad

  Liikudes külmast Skandinaaviast järjest soojema kliima suunas, on hea lõpetada vürtsika Aasiaga. Nii mitmeski valdkonnas on see neist kolmest valikust kindlasti kõige julgem. Ent siingi ei saa üle kultuurilistest erinevustest, sest Aasia hõlmab väga suurt territooriumi ja paljusid riike.

  • Jaapani stiili eelistades tasuks kindlasti arvestada järgnevaid märksõnu – avatud ruum, looduslik valgus ja looduslikud materjalid, minimalism, liuguksed. Looge endale lihtsate lahendustega täidetud avatud ruum, mis justkui kutsuks endasse vaatama.
  • Mujalt Aasiast võib aga leida ka palju julgemaid lahendusi, mis kutsuvad üles erksate värvide ja valgusega eksperimenteerima ning stiile omavahel segama. Aga siingi ei saa mööda looduslikest materjalidest.

  Kui sind ei kutsu otseselt ükski spetsiifilisem kultuuriruum, siis kaalu erinevaid elemente, mis aitavad talveaia hubasemaks muuta. 

  Mõned variandid on siin:

  Taimed

  Taimed muudavad iga ruumi elavaks. Taimed lisavad karakterit ja tekitavad mõnusa atmosfääri. Tee valik vastavalt oma talveaia suurusele ja sellele, mida Sa seal kõige enam teha soovid. Õnneks saab taimi ruumis ringi tõsta ja eest ära liigutada. Kindlasti võiks olla vähemalt üks suurem taim, nt mõni palmipuu, monstera jms, sest need mõjuvad majesteetlikult ja näevad efektsed välja. Lisaks ka erinevad väiksemad taimed, mida saab asetada nii kappidele kui ka põrandale. Vali temperatuuri kõikumisele hästi vastupidavad taimed.

  Mööbel

  Mööbel, mida saab vajadusel kokku panna või kerge vaevaga talveaiast ära liigutada. Talveaia üldine iseloom on tänu klaasitud pindadele kerge ja õhuline, seega ei pruugi sobida sinna n-ö “rasked” mööblitükid. Proovi kasutada heledaid värvitoone, see tõstab õhulisust veelgi enam esile. Mööblit ei tohiks liiga palju olla, vaid vajaliku esemed esemed, nt diivan, mõned toolid, riiul, väike kohvilaud vms.
  Praegusel perioodil on eriti trendikad metallik ja peegel. Säravad ja peegeldavad pinnad on eriti sobivad just Eesti kliimasse, mil talv on valdavalt pime aeg. Suurel hulgal valgusel on kaamose ajal inimesele kindlasti turgutav mõju. Igati tänapäevane ja sobiv lahendus näiteks linnakeskkonda.

  Valgustid

  Talveaed on lausa loodud selleks, et seal sumedatel suveõhtutel n-ö haldjatulukeste (inglise keeles fairy lights) valgel kallite inimestega mõnusalt aega veeta. Kasuta ka erineva suurusega laternaid, mida saab nii põrandale kui riiulile asetada. Huvitava disainiga põrandalambid on samuti hästi vahvad ja lisavad ruumile huvitavat karakterit. Valgustitele lisaks kasuta atmosfääri loomiseks ka erineva suuruse ja värvitooniga küünlaid.

  Kangad ja sisutekstid

  Erinäoliste kangaste abil saab talveaeda tuua hubast ja ilmekat õhustikku. Riputa kangaid akende ette nii, et neid saaks huvitaval moel dekoratiivsete vahenditega (nöörid, traadid, oksad, paelad jms) osaliselt kinni siduda. Kasuta kangaid ka toolide ja diivanite kaunistamiseks. Sisustustekkidel on samuti praktiline roll. Kuna talveaed on n-ö külm lahendus ehk seal puudub isolatsioon ja sooja tootev küttekeha, siis saab sooje (ja ilusaid!) tekke jahedal õhtul sülle võtta. Muul ajal teenivad need aga dekoratiivset eesmärki.

  Detailid

  Detailidel on olulised, sest just need teevad ühest “tavalisest” talveaiast mõnusa talveaia. Õdusa paiga, mis vastab Sinu ja Su pere vajadustele ja soovidele. Olgu detailideks raamatud, lauamängud, laste mänguasjad, pildiraamid, ilusad vaasid, linikud, dekoratiivsed padjad või tekid – loo läbi nüansside just selline ruum, kus teil on pere ja lähedastega hea olla.
  Hubasust aitavad eriti lisada praegu moes olevad maalähedased detailid. Ka talveaeda võiks tuua nipsasjakeste asemel robustseid ja jämedakoelisi materjale ning esemeid. Pealegi on sellel ka suur ühisosa eestlaste talupoja-minevikuga, ühendades mineviku tänapäevaga. Veel mõned seonduvad märksõnad – täispuit, punutised ja lapitööd!

  Talveaed ja talv ei käi kokku – või siiski?

  klaasist-talveaed

  Sarnaselt kogu talveajale kulub ka jõuluajal ära koht, kus päikesevalgust maksimaalselt ära kasutada. Seda võimalust pakuvad talveaedade klaasseinad ja -katused parimal viisil. Rõhutamata ei saa jätta sedagi, et just jahedama kliimaga talveaed on ideaalne koht jõulupuule – olgu tegemist potis kasvava puuga või kogu perega metsast toodud puuga, jõulukuusk säilib talveaias oluliselt paremini kui soojas toas.

  Kuigi talveaed ei tundu esmapilgul ehk kõige mõnusam ruum, kus jahedal ajal olla, on siiski erinevaid variante kuidas olemine seal õdusamaks teha.

  Kasulikud nipid, et talveaed oleks mõnus ka talvel:

  1. Kasuta elektrilist küttekeha. Ruumi soojendamiseks töötab hästi mõni elektriline küttekeha, näiteks radiaator või soojapuhur. Radiaatori saab vahetult enne või seal olemise ajaks sisse lülitada. Kui ruumi pind on üsna väike, teeb radiaator ära piisava töö, et seal soojades riietes saaks toimetada.
  2. Kasuta soojustust efektiivselt. Ära hoia radiaatorit pidevalt sees. Esiteks on see kulukas ning teiseks mõjuvaks põhjuseks on suur soojuskadu, sest klaas ei hoia sooja.
   NB! Kõige otstarbekam on hoida radiaator sees sel ajal, mil Sa talveaeda kasutad.
  3. Likvideeri igasugune tuuletõmme. Pidev tuuletõmme muudab talveaia (veelgi) jahedamaks ning see on üsna häiriv. Vaata üle, et kõik klaasivahed oleksid korralikult tihenditega suletud.
  4. Kasuta pleede ja sooje tekke, et katta talveaias olevat (jahedat) mööblit. Ikka selleks, et seal mõnusam istuda oleks!

  Milliseid talveaedasid pakub Malmerk Klaasium?

  Kui Sul tekkis seda postitust lugedes palju häid ideid, kuid puudub talveaed, siis võta meiega ühendust ja telli oma maja või suvila juurde vahva talveaed.

  Malmerk Klaasium pakub talveaedadeks ühekordse klaasiga n-ö külmasid lahendusi, mille seinteks on avatavad terrassiklaasid. Külm lahendus ei tähenda, et talveaed on koguaeg jahe, seal olemise ajaks on võimalik see veidi jahedamal ajal soojemaks muuta. Seda saab teha näiteks elektriradiaatorite ja soojapuhurite abil. Suvisel ajal sellepärast väga muretsema ei pea, sest päike kütab ruumi tänu klaasidele mõnusalt soojaks.

  Mida talveaia puhul tuleks arvesse võtta:

  • Maja katusesarika suurim pikkus peaks jääma kolme ja nelja meetri vahele.
  • Talveaia raamkonstruktsioon on valmistatud peamiselt 50×50, 100×50, 150×50 ja 200×50 mm suurustest alumiinium-nelikanttorudest.
  • Pind viimistletakse pulbervärviga, mille saab välja valida RAL-kataloogi alusel.
  • Talveaia valmimise aeg on ca 10 nädalat (lahenduse kooskõlastus, lepingu sõlmimine ning tellimuse täitmise aeg). 

  Tule tutvu ka toote näidistega meie kontoris (Valdeku 132, Tallinn ja Tähe 114, Tartu) igal tööpäeval kell 8.00-16.30. Töid teostame aastaringselt üle Eesti!

  Küsi personaalset pakkumist!

  Talveaed

  • Lohistage failid siia või
   Max. file size: 2 GB.
    Pildi/eskiisi lisamine kiirendab oluliselt hinnapakkumise koostamise protsessi
   • Täpsustage siia oma nägemus, millist talveaeda soovite.
   • This field is for validation purposes and should be left unchanged.