• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Grilli-eri: Maitsvaid ideid pühadelauale panekuks

Jõulude ajal on ikka kombeks ka midagi maitsvat pühadelauale panna. Siit leiad mõned jõuluroogade ideed, mida valmistada grilli peal. Tulemuseks on erilised pühaderoad, mis sisaldavad traditsioonilisi maitseid veidi teistsuguses võtmes. 

Jõulupraad grillil

Nii nagu jaanipäeval, saab ka talvel ja jõulude ajal grilli peal valmistada maitsvat liha. 

Grillida võib nii sealiha, lammast kui ka parti. Hästi sobivad jõululauale ka grillitud ribitükid, kuhu juurde on hea serveerida ahjus hautatud kartuleid ja hapukapsaid.

Et liha pruunistuks ühtlasemalt, siis lõika see tükkideks ning tõsta liha külmikust välja ca 1 h enne grillimist. Grillitud liha jääb mahlane ja valmib kiirelt. Tihti piisab juba ainuüksi 8-10 minutist ning pühaderoog ongi valmis.

Grilli peal tehtud verikäkid ja verivorstid

Verikäkki ja verivorsti on söönud iga eestlane. Grillituna maitsevad need klassikalised jõuluroad aga veelgi hõrgumalt. Kui tavalises ahjus võib juhtuda, et verivorst ja verikäkk jäävad pehmeks, siis grillimine garanteerib krõbeda kooriku.

Grillimiseks võid kasutada nii klassikalisi verivorste kui valida näiteks täistera-verivorstid, kuhu lisaks traditsioonilisele odrakruubile on lisatud täistera-rukkijahu. Kes liha ei söö, siis neile on poodides olemas taimsed verivorstid, mis sobivad hästi ka neile, kes ei tarbi gluteeni.

Verikäkkides on palju rauda ja neid peetakse tervisele väga kasulikuks. Kõige parem on verikäkki grillida õhukeste viiludena. Verikäkkide valmistamiseks grilli neid mõlemalt poolt paar minutit, kuni märkad, et viilud on krõbedad.

Grilli peal valminud jõuluvorstid ja verikäkid sobivad nautimiseks jõhvika- või pohlamoosiga. Verikäkkide juurde võid serveerida ka hapukoort.

Grillitud piparkoogid

Lisaks lihale ja vorstidele võid grilli peal valmistada ka magusat. Näiteks saab grilli peal küpsetada ülimaitsvaid piparkooke.

Tee nii:

 1. Osta või valmista piparkoogitaigen
 2. Rulli tainas lahti ning lõika piparkoogivormidega sellest välja sobivad kujud. Alternatiivina võid taignast lõigata ümmargused viilud.
 3. Lao piparkoogid pitsakivi või grillplaadi peale.
 4. Küpseta ca 8-10 minutit, kuni piparkoogid on saanud kuldpruuni jume.
 5. Lase piparkookidel jahtuda, et need taheneksid.

Naudi jõuluõhtusööki terrassil, rõdul või talveaias

Eriti mõnus on talvel grillida siis, kui saad pere või sõpradega pühadelauda nautida klaasitud terrassil, rõdul või talveaias. Et veelgi rohkem jõulumeeleolu luua, võid rõdu või terrassi kaunistada valguskardinate, jõulutulede ning ehitud kuusega. 

Pühadelaua ettevalmistamiseks kata laud ning süüta küünlad. Sooja saamiseks võid kasutada soojuskiirgureid. Nii saad ka miinuskraadidega sõpru jõulupühade ajal kostitada. 

Kui sinu terrassil või rõdul ei ole veel ilmastikukindlaid klaase, siis just nüüd on paras aeg see omale plaani võtta, et 2024. aastal mõtted teoks teha. 

Valmistame erimõõdus rõduklaase, terrassiklaase ja talveaedasid. Valida saab raamiga ja raamita lahenduste vahel, leiame sobiva!

Küsi personaalset pakkumist

Tagasi