• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Ideaalsed verandad: funktsionaalse veranda loomine

Kaunis ja detailideni viimistletud veranda on iga eramaja uhkus. Ometi on ju enda hoovis lõõgastumine maja omamise üks suurimaid eeliseid, ning võimalus teha seda kõigi mugavustega möbleeritud verandal, tekitab tõeliselt luksusliku tunde. Pole paikapandud reegleid, millised on ideaalsed verandad. Kõik sõltub sinu majast, selle stiilist, krundist ja sinu isiklikest eelistustest. Leidub aga peaaegu universaalseid soovitusi, mida rakendada, kui alles lood oma unistuste verandat või soovid muuta olemasolevat hubasemaks ja funktsionaalsemaks.

Lahtine või kinnine veranda?

Veranda ehitamine on protsess, mis enne töö alustamist vajab põhjalikku planeerimist. Läbi tasub mõelda, milline ruum võiks olla verandaga ühenduses – kas veranda uksed avanevad köögist, elutoast, esikust või hoopis magamistoast. Otsusta, kas soovid seal nautida õhtu- või hommikupäikest ning kas veranda peaks asuma tänava või sisehoovi poole. Just neist faktoritest oleneb, millisesse maja serva on mõistlik veranda rajada. Kui soovid eriti grandioosset lahendust, on võimalik luua ka mitmest küljest maja ümbritsev veranda. Ilmastikukindlama veranda loomiseks tasub otsustada kinnisema lahenduse kasuks. Nii ei tülita sind soovimatud sademed ja külm ei pääse nii kergelt ligi. Et sisse pääseks palju valgust, võiksid veranda aknad olla suured või seinad hoopiski klaasist.

Aeg-ajalt võib tekkida arusaamatusi, mis erinevus on terrassil ja verandal. Verandad on võrreldes terrassidega kinnisemad, nad on rajatud justkui maja osana ning neil on reeglina katus. Terrass on aga ehitatud lisa-alana maja kõrvale ja tihti on see katuse ja seinteta. Kuna trendikaks on muutunud ka terrasside kinniseks ehitamine, võttes kasutusele klaaskatuse ja terrassiklaasid, on erinevus nende kahe vahel muutumas üha märkamatuks ning kinniehitatud terrassi kutsutaksegi sageli verandaks. Kuigi veranda on näiliselt nagu maja osa, ei pea see olema tingimata seintega kinni ehitatud. Veranda on võimalik teha ka lahtine või pool-kinnine ning kasutada piirdeid või rullikutel liikuvaid klaase seintena. Nagu rõdupiirded, on ka veranda ja terrassi piire võimalik luua erinevatest materjalidest, näiteks klaasist või alumiiniumist.

Veranda kui sinu teine elutuba

Et veranda oleks koht majas, kus tõesti soovid viibida, peaks see olema hubane ja praktiline. Hubasust aitavad luua mugav verandamööbel, padjad, taimed ja soe valgustus. Kui sulle meeldib lugeda, paiguta sinna väike raamaturiiul. Moodne on lisada verandale rippkiik, mis pakub rõõmu nii lastele kui ka täiskasvanutele. Vali välja kaks-kolm teineteisega sobivat tooni ning keskendu verandat sisustades neile. Kui kohtled oma verandat nagu iga teist siseruumi ning hoolitsed selle eest, et seal oleks puhas, mõnus ja mugav, saab peagi sellest sinu uus lemmikkoht. Tegemist on justkui maja pikenduse või õues asuva elutoaga. Seega hoia pinnad tolmuvabad ning verandaklaasid plekitud. Verandasse tasub investeerida, sest värskes õhus viibides tekivad alati head mõtted!

Tagasi