• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Kas sinu terrass on talveks valmis?

Selleks, et terrass peaks kaua vastu, tuleb seda igal sügisel ja kevadel hooldada. Loe lähemalt, milliseid töid veel enne suurte külmade saabumist oma terrassil ette võtta.

terrassiklaasid

Korja kokku lehed ja sodi

Sügisel keerutab tuul terrassile tolmu ja langevaid lehti. Miinuskraadidega võivad lehed, sammal ja sodi terrassi külge kinni jäätuda ja neid on raske eemaldada. Lehtede koristus on tark ette võtta veel enne tõeliste külmade saabumist.

Koristustöödeks sobib hästi kuiv ja soojem hilissügisene ilm. Riisu lehed ja pühi terrassilt kokku lahtine tolm. Jälgi, et kõik sodi saaks terrassi pinnalt eemaldatud.

Pese klaasist ja puidust pinnad

Järgmiseks pese puhtaks pinnad. Puidust terrassi pesemiseks piisab tihti tavalisest veest. Et tulemus jääks veelgi säravam, kasuta spetsiaalset terrassipesuvahendit. 

Terrassiklaaside pesemiseks sobib tavaline klaasipuhastusvahend. Määrdunud profiile võib pesta niiske lapiga.

Üldiselt ei soovitata terrassi pesta survepesuriga. Liiga tugev veesurve võib puitu kahjustada ja terrassilauad pinnuliseks muuta.

Vajadusel õlita

Kui terrassi pind on suve jooksul ära pleekinud, siis tasub sügisesse planeerida ka terrassi õlitamine. Õli tekitab terrassilaudadele vetthülgava kihi. See kaitseb terrassi liigse niiskuse eest, mis talvel puidust pindu kõige rohkem lõhub.

Terrassi õlitamiseks ei tohiks ööpäevane temperatuur jääda alla +10°C. Kui ilm on külmem, siis lükka õlitamine kevadesse.

Kuidas vähendada terrassi hooldamise sagedust?

Kõige rohkem vajavad hooldust lageda taeva all asuvad terrassid, mis on vihmale, päiksele ja tuulele avatud. Kui soovid, et sinu terrass püsiks kauem värske ja puhas, tasub paigaldada avatud terrassile katus ja vajadusel terrassiklaasid.

Kinni ehitatud terrass on lisaks väiksemale hooldusvajadusele ka pikemalt kasutatav. Kui avatud terrass kattub talvel paksu lume ja jääkihiga, siis klaasitud terrassile saab aega veetma minna sõltumata aastaajast.

Ilmastikukindlat terrassi võib kasutada ka panipaigana. Näiteks võid kinnisel terrassil hoiustada suviseid õuetarbeid või miks mitte ka rehve ja jalgrattaid. Kui sinu majal puudub garaaž ja kelder, siis on see hea viis, kuidas majapidamises hoiustamispinda juurde saada.

Millest ehitada terrassi katus?

Paljud terrassid on ehitatud kihtplastikust varikatusega, kuna see tundub esmapilgul soodsam lahendus. Plastiku eluiga ja vastupidavus on aga kordades lühem kui näiteks klaasil ja samuti tekib kihtplastiku sisse soodne elukeskkond sammaldele ja bakteritele, mis muudavad katuse kiiresti roheliseks ja ei näe head välja. 

Seepärast tasub terrassi katuseks kasutada kestvaid lahendusi, mis peavad vastu ajahambale ja on praktiliselt hooldusvabad. Klaaskatuse ehitamisel kasutame meie alumiiniumist kandekonstruktsiooni ja karastatud 8 mm klaasi. 

Millised terrassiklaasid oma terrassile valida?

Terrassi seinteks saab kasutada erinevaid terrassiklaase. Valik sõltub ka terrassi konstruktsioonist.

Raamidega terrassiklaasid sobivad praktiliselt igale terrassile. Süsteem koosneb alumiiniumprofiilidest valmistatud moodulitest ja nende sisse paigutatud klaasidest, mida saab küljele lükates avada. 

Raamideta terrassiklaase on võimalik tellida nn volditava lahendusena või aluspinnale toetuva lükandsüsteemina. Volditav lahendus võimaldab terrassi täies ulatuses avada, aga eeldab ülapinnana tugevat liimpuitu. betooni või terastala. 

Aluspinnale toetuv lükandsüsteem on hea alternatiiv, kui terrassiklaase ei saa katuse või lae külge “riputada”. Raamideta lükandsüsteemi klaasid liiguvad sarnaselt raamidega klaasidele siinidel. 

Kuidas tellida?

Terrassiklaase ja katuseid saab ehitada ja paigaldada aastaringselt. Kuna iga hoone on erinev, siis on kõige lihtsam saata meile mõned pildid oma terrassist, et saaksime soovitada, milline lahendus sinu maja ja terrassiga kõige paremini sobib.

Küsi pakkumist või tule meile külla ja tutvu näidistega Tallinna või Tartu kontoris (Valdeku 132, Tallinn ja Tähe 114, Tartu) igal tööpäeval kell 8.00-16.30. 

Tagasi