• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Klaasseinad terrassile – elegantne lahendus praktilisele koduomanikule

klaasseinad-terrassile

Õdusad õhtupoolikud maitsekalt kujundatud terrassil koos perekonna või sõpradega võivad olla ühed tähendusrikkamad ja meeldejäävamad sündmused terve suvise perioodi jooksul. Sügise ja jaheda ilma saabudes jäävad aga paraku need mõnusad olemised üha vähem sagedamaks. Tuulepuhangud muutuvad tugevamaks ja lähedastega terrassil nautlemine üha vähem nauditavamaks. Efektiivne ja elegantne lahendus sellele ilmastikupõhisele probleemile on terrassi klaasimine – põhimõtteliselt kaetakse terrassi avatud osa klaasist seintega. Terrassiklaasid hoiavad terrasi pinnalt eemal sademed ja tuulepuhangud. Ühesõnaga, klaasitud terrass on aastaringi kasutatav ja õdus pind.

Klaasitud terrassid pakuvad kaitset ka ebameeldivate putukate eest

Kindlasti on üks enam levinud põhjuseid, miks lastakse terrass klaasida just kaitse heitliku ilmastiku eest. Tegelikult pakub aga klaasitud terrass veel mitmeid praktilisi eeliseid. Tihedalt asustatud piirkonnas elavatele inimestele pakuvad klaasseinad terrassile kaitset ka liigse müra eest. Samuti aitab klaasterrass hoida eemal ebameeldivad putukad nagu sääsed, kärbsed, herilased või isegi puugid. Kindlasti ei tähenda nii terrasside ja ka rõdude kinniehitamine seda, et need jäävadki nüüd alatiseks suletuks. Malmerk Klaasiumi poolt välja töötatud ja CE sertifikaadiga tunnustatud süsteem lubab terrassi lihtsa vaevaga ning tööriistavabalt täies ulatuses avada. Alumiinium ja klaas on tugevad ja vastupidavad. Selline kombinatsioon on täielikult UV-kiirguse, seenkahjustuste- ja korrosioonikindlad. Karastatud klaasi peetakse kuni viis korda tugevamaks kui tavalist klaasi ja õnnetuste korral puruneb ta nahka mittevigastavateks graanuliteks.

Raamidega vs raamideta terrassiklaasid

Kuigi praktiline olemus on nii raamideta kui ka raamidega süsteemi puhul sama, peitub nende erinevus just klaaside paigaldusel, avamisel ja eelkõige välimusel. Raamidega lahenduse puhul paigaldub klaas alumiiniumprofiilidest valmistatud moodulite sisse. Raamideta lahenduse puhul kinnituvad klaasid aga ülemiste ja alumiste juhtprofiilide külge ning vertikaalne raamistik neil puudub. Mõlemad lahendused on välimuselt elegantsed – lõplik valik oleneb isiklikust eelistusest.

Raamidega terrassiklaasid

raamidega-terrassiklaasid-avamine

Alumiinuimprofiilidest valmistatud moodulite süsteemi üheks suureks eeliseks on selle lihtne paigaldus ja tugev konstruktsioon. Moodulitele on tagatud sujuv liikumine ülemiste ja alumiste juhtsiinide vahel, mis muudab terrassi avamise lihtsaks ja kiireks. Ühenduskohad on kaitstud harjastihendiga, mis summutab müra ja muudab konstruktsiooni veekindlaks. Suureks eeliseks raamidega lahenduse puhul on veel see, et tal puuduvad mehhaaniliselt kuluvad osad.

Raamideta terrassiklaasid

raamideta-elegantne-terrassiklaas

Seda tüüpi terrassiklaasid koosnevad ülemisest ja alumisest juhtprofiilist ning nende vahele sobituvast horisontaalrullikutega varustatud klaasist. Raamideta terrassiklaasid sobivad kõige enam just minimalistliku maitse austajaile, kuna vertikaalselt läbi jooksev raamistik neil puudub. Profiilide ja rullikute abil saab terrassiklaasid justkui raamatulehed ühele äärele kokku lükata ning terrass ongi täies ulatuses avatud.

Täpsemad tehnilised andmed raamidega terrasside kohta leiad siit ja kõik vajalik raamideta terrasside kohta on kättesaadava siit


Kui oled otsustanud terrassi klaasimise kasuks – saada meile päring oma terrassi mõõtudega ja meie spetsialistid võtavad sinuga ühendust.

Tagasi