• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Milline varikatus sobib Sinu majale?

VarikatusVarikatus on funktsionaale fassaadikonstruktsioon, mis paigutatakse rõdule, terrassile ja välisukse kohale. Varikatuse esmane funktsioon on hoone väliseina ja sissepääsude kaitse ilmastiku kahjulike mõjude eest. Lisaks fassaadi eluea pikendamisele näevad kaasaegsed varikatused kenad välja ning lisavad maja välisilmele lisaväärtust.

Kuidas valida sobilik varikatus?

Varikatuseid tehakse erinevate konstruktsioonide ja materjalivalikuga. Vanadel majadel näeb sagedamini plekist varikatuseid, suurte tugedel konstruktsioonidega. Moodsamad lahendused on kergete fassaadile toetuvate konstruktsioonidega, vastavalt hoone seina kandevõimest kas ripplahendused või kandevtoed.

Üks eelistatumaid kandevkonstruktsioone on alumiiniumist varikatus. Alumiiniumraami eeliseks on selle kerge kaal, mis võimaldab tüüpilise 2×3 meetrit rõdu varikatuse teha ilma kandevpostideta. Lisaks on alumiinium ilmastikukindel ning täielikult hooldusvaba.

Klaas või plastik?

Varikatuse kattematerjali valikul tasub eelkõige arvestada hoone eripära ning välimusega. Uute hoonete puhul kasutatakse tänapäeval klaasi ja plastikut, vanemate majade puhul metalli.

  • Klaas – Klaasi eeliseks on esteetiline ja modernne välimus. Klaas laseb läbi naturaalset valgust, mis on eeliseks akende kohal asetsevale varikatusele. Klaaskatus ei takista tuppa paistvat päevavalgust, kaitstes samal ajal aknale paigutatud tekstiili UV kahjustuste ja pleekimise eest. Klaasi puhul ei pea muretsema materjali rabeduse pärast. Klaasist varikatused tehakse karastatud klaasist, mis on väga vastupidavad löökidele. Vajadusel kaetakse laminaadiga, mis takistab purunemise korral kildude tekkimist.  Laisemale koduomanikule või raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse saab paigaldada isepuhastuva klaasi. Puuduseks on klaasi raske kaal, mis nõuab suurema varikatuse puhul tugevamat konstruktsiooni.
  • Plastik – Plastik on vastupidav materjal, mis sarnaselt klaasile laseb valgust läbi, on vastupidav ning kaitseb efektiivselt ilmastikuolude eest. Plastiku eeliseks on kerge kaal, mis ei nõua tugevat kandevkonstruktsiooni. Plastik võimaldab katta kumeraid pindasid ning selle hind on sageli teiste materjalidega võrreldes odavam. Puuduseks on materjali haprus, mis ei kannata suurt koormust.

Varikatus pakub halbade ilmastikuolude eest kaitset nii hoonele kui inimesele. Sobiliku varikatuse valikul lähtu hoone välimusest ning arvesta fassaadipinna kandevõimega. Lai materjali ja konstruktsioonivalik pakub sobiva lahenduse igale hoonele!

Tehtud töödega saad tutvuda siin ning lisainformatsiooni leiad lehelt varikatused.

Tagasi