• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Millised on 2024. aasta terrassi kujundamise trendid?

Mis on terrassi kujundamisel moes aastal 2024? Loe, millised on selle aasta terrassi kujundamise trendid ja ammuta inspiratsiooni oma terrassi värskendamiseks.

terrassiklaasid

Terrass on praktiline laiendus nii alumise korruse korteritele, ridaelamuboksile kui ka eramajale. Hästi läbimõeldud ja maitsekalt kujundatud terrassil on mõnus einestada, sõpradega aega veeta, päikest nautida ja ka niisama puhata või raamatut lugeda.

Vaatame, millised on 2024. aasta terrassi kujunduse trendid.

Sujuvad üleminekud siseruumide ja õueala vahel

Järjest populaarsemaks on saamas lahendus, kus siseruumid ja õueala moodustavad omavahel ühtesulava koosluse. 2024. aastal on moes terrassi kujundus, mis loob terviku sinu elutoamööbliga. Õdusast terrassist saab otsekui teine elutuba. 

Kui sul on klaasitud terrass, siis ei pea sa vihma ja tuule pärast muretsema ning võid terrassil kasutada ka toamööblit. See trend väljendub ka mööblitootjate kollektsioonides, kus õuediivanid on muutumas järjest enam toamööbli sarnaseks.

2024. aasta soosib moodulmööblit, mida saab vastavalt vajadusele toast õue ja vastupidi liigutada. Väikesele terrassile sobib multifunktsionaalne mööbel, mis võimaldab terrassil nii päevitada kui ka einestada.

Neutraalsed värvitoonid ja ehedad materjalid

2024. aastal domineerivad terrassi kujundamises neutraalsed värvid. Juba mõnda aega populaarse halli kõrvale on kerkinud ka teised pehmed toonid – beež, pastelne sinine ja kahvatu pruun. 

Mööbli valikul on moes funktsionaalsus ja puhtad jooned. Punutud mööbel, rotang ja puit on ajatud valikud, mis ei lähe kunagi moest. Samal ajal koguvad populaarsust ka teised ehedad materjalid nagu metall ja betoon.

Järjest rohkem on terrassi kujundamises esindatud jätkusuutlik mõtteviis. Trendikas on terrass, kus on kasutatud ringlusse võetud materjale, jätkusuutlikku puitu ja keskkonnasõbralikke kangaid. 

Pehme mööbli osas tasub eelistada kangaid, mis on vastupidavad ja pleekimiskindlad, tänu millele on need ideaalsed terrassil kasutamiseks.

Mugavusele orienteeritud lahendused

2024. aasta trendiks on luua oma terrassile mugavust, et seal oleks iga kell mõnus aega veeta. Loo õdus istumisala, lisa lebotoolid või piisava suurusega söögilaud koos toolidega. Hubasuse suurendamiseks täienda oma terrassi pehmete patjade või vaipadega.

Hubasust saab luua ka erinevate valgustitega. Hea ja lihtne lahendus on päikesepatareil töötavad valgustid, mida on võimalik paigutada praktiliselt igale poole.

Kui terrassil on elekter, võid söögilaua kohale paigaldada rippuva soojuskiirguri, mis täidab ühtlasi ka valgusti rolli. Aktsendiks võid lisada mõned seinalambid, mis sobivad kokku õuelampidega.

Ilmastikukindlad terrassiklaasid

Terrassile toamööbli ja tekstiilide paigutamiseks on oluline, et terrass oleks vihma- ja lumekindel. Parim variant on selleks paigaldada oma terrassile terrassiklaasid, mis garanteerivad, et terrass on alati kuiv ning tolmu ja niiskuse eest kaitstud. 

Malmerki valikus on mitmeid terrasside klaasimislahendusi – raamidega lükandklaasid ja raamideta terrassiklaasid, mida on võimalik tellida volditava lahendusena või aluspinnale toetuva lükandsüsteemina.

Klaasitud terrassil saad õdusaid istumisi nautida varakevadest kuni hilissügiseni. Samuti võid seal hoiustada hooajaväliseid esemeid.

Telli terrassiklaasid juba täna

Aasta algus on suurepärane aeg oma terrassi värskendamiseks. Järgides 2024. aasta trende, saad oma terrassist luua stiilse ja funktsionaalse õueala, mis sobib kokku sinu eluruumide ja eelistustega.

Terrassiklaaside tellimiseks küsi pakkumist või tule meile külla ja tutvu näidistega Tallinna või Tartu kontoris (Valdeku 132, Tallinn ja Tähe 114, Tartu) igal tööpäeval kell 8.00-16.30. 

Tagasi