• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Terrassiklaasid: millised on klaasi kui materjali eelised?

KlaasverandaKlaas on ehitusmaailmas üks eelistatumaid materjale, sest see on vastupidav (karastatud klaas), kergesti hooldatav ning esteetiliselt kena välimusega. Lisandite ja töötluse abil on võimalik klaasi omadusi modifitseerida, mille tulemuseks on kas laineline, lihvitud, toonitud, purunematu, tulekindel, läbipaistev või toonitud klaas. Kuna terrassiklaasid on samuti peaasjalikult klaasist, siis vaatame tänases blogis klaasi kui materjali eeliseid.   

Esmalt aga väike ajalooline kõrvalepõige: klaasi kasutati tegelikult juba kõvasti varem, kui inimkäed seda valmistama õppisid. Vulkaanilist klaasi ehk obsidiaani kasutati näiteks selleks, et valmistada nuge, odaotsi, raha ja ehteid. Mõningatel andmetel olid Süüria aladel tegutsevad Foiniikia kaupmehed esimesed, kes ca 5000 aastat eKr. klaasi hakkasid valmistama, kuid arheoloogiliste leidudele tuginedes hakati klaasi kui materjali tegema alles ca 3500 aastat eKr. 

6 põhjust miks klaas on suurepärane materjal:

  • Klaas on minimalistlikku põhjamaist stiili eelistavale inimesele ideaalne valik, sest materjal on avarust pakkuva ja õhulise iseloomuga. Võib lausa väita, et mitte ükski materjal ei ole nii elegantne, kui seda on klaas. Klaas sobib hästi ka misiganes teise materjaliga. 
  • Klaas juhib hästi valgust. Seejuures suudab klaas juhtida ca 80 protsenti päevavalgusest ilma, et klaasi pind muutuks kollaseks või tuhmiks.    
  • Klaas on vastupidav ja kergesti hooldatav. Klaas peab väga hästi vastu Eesti nõudlikule kliimale, kulumisele ja ka keskkondlikele mõjudele. Kuna klaasi pind on sile, on seda väga lihtne puhastada. Loe klaasi hooldusnippide kohta meie varasemast blogist
  • Klaas säästab Sulle raha. Tänu sellele, et läbi klaasi paistab rohkelt loomulikku valgust ja soojust, peab teisi energiaallikaid tunduvalt vähem kasutama. 
  • Klaas on oma omadustelt mitmekülgne ning selle välimuse töötlemine pea piiritu: klaasi saab toota erinevates värvitoonides ning erinevalt töödeldes on võimalik klaasile luua mitmeid mustreid, kujundeid, pilte ja palju muud. Seega saab klaasi kasutada erineva kuju- ja suurusega ehitiste ning projektide ilmestamiseks ning huvitava karakteri lisamiseks. 
  • Klaas kaitseb õige natukene UVA-kiirguse ning täielikult UVB-kiirguse eest, mis tähendab, et läbi klaasi päikesepõletust ei ole võimalik saada. Kuna klaas UVA-kiirguse kahjuliku mõju eest pigem ei kaitse, siis tuleb melanoomi tekke vältimiseks kasutada tugeva SPF-faktoriga (vähemalt 30) päikesekaitsekreemi.  

Terrassiklaasid: kas raamidega või raamideta? 

Nagu eelpool kirjutatust selgus, siis on klaas väga hea materjal. Klaas on mitmekülgsete omadustega: elegantne, vastupidav, kergesti hooldatav jpm. 

Kui Sul tekkis soov oma suvila, maa- või eramaja terrass ära klaasida ning suve täiel rinnal nautida (Sa ei pea enam mitte kunagi halva ilma pärast muretsema), siis tuleb Sul esmalt langetada otsus, kas paigaldada raamidega või raamideta terrassiklaasid. 

Malmerk Klaasium paigaldab nii raamidega kui raamideta terrassiklaase. Funktsionaalsuselt kahel võimalusel väga suurt vahet ei ole. Selgitame neid erinevusi veidi allpool. Pigem tuleb mängu Sinu isiklik eelistus ja see, kuidas terrassiklaaside lahendus olemasoleva arhitektuuri ja stiiliga sobib. 

 

Kui Sul on otsustamisega veidi raskusi, siis tutvu allolevalt kahe variandi peamiste omaduste ja võimalustega.

  1. Raamidega terrassiklaasid. Tegemist on klaaslükandsüsteemiga, mis koosneb moodulitest. Sõna moodulid tähendab, et tegemist on väga mugava ja kergesti opereeritava süsteemiga. Kõige suurem erinevus on aga see, et raamidega lükandsüsteemi lükates saab avada kõik moodulid. Raamideta süsteemi puhul tuleb iga klaas eraldi avada, mis raamatulehtede kombel üksteise otsa volditakse. Loe lähemalt.
  2. Raamideta terrassiklaasid. Kahe lahenduse välimuse erinevus seisneb selles, et raamideta süsteemil ei ole vertikaalseid raame. Süsteem koosneb ülemisest ja alumisest juhtprofiilist ning horisontaalrullikutega varustatud klaasidest nende vahel. Erinev on süsteemidel ka paigaldus – raamideta lahendust on keerulisem paigaldada, kuna see ei toetu maapinnale ja n-ö ripub. Raamidega süsteem toetub aga maapinnale.  Raamideta terrassiklaasid sobivad minimalistlikuma lahenduse eelistajatele. See jätab n-ö puhtama üldmulje ning mõjub mõnele silmale ehk esteetilisemalt. Kuid ilu on vaataja silmades, nagu öeldakse. Loe lähemalt

Kas Sul tekkis terrassiklaaside vastu huvi? Võta meiega ühendust!

Tagasi