• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Nipinurk: kuidas klaasveranda ilma suurema vaevata puhtaks saada

Olenemata sellest, kas Sa elad linnas või maal, on klaasveranda üks ütlemata tore oaas. See annab Sinu kodule juurde õdusa nüansi ning pakub lisavõimalusi oma perega (olenemata ilmast) ühiselt aega veeta. Klaasverandal saad Sa enne tegusid täis päeva tassi ergutavat kohvi juua, peale tööpäeva lõõgastuda ning ‒ miks mitte ‒ ka maitsetaimi kasvatada.

Seekordses blogipostituses jagame Sulle häid nippe, kuidas klaasveranda kõige paremini puhtaks saada.

6 nõuannet, kuidas klaasveranda säravpuhtaks saada:

 1. Klaasveranda klaaspinda võib pesta kõigi koduste klaasipuhastusvahenditega. Kui Sa valid alumiiniumist raamidega terrassiklaasid, siis tuleks nende sisemust vähemalt kord aastas sinna kogunenud prahist ja tolmust puhastada. Väljastpoolt hooldamiseks piisab alumiiniumprofiilide pesemisest niiske lapiga.

 2. Puhasta klaaspindu kindlasti pilvisel päeval. Seda sellepärast, et päike võib pesuvahendi kiiremini ära kuivatada ning klaasile võivad sellest tüütud triibud jääda.

 3. Kui klaas on mustem, kui tavaliselt (ilmad on olnud porised ja vihmased) ja nõuab veidi rohkem küürimist, siis tasub seebiga ettevaatlik olla. Piisab vähesest kogusest, et mustus eemaldada. Liigne seep jätab klaasi pinnale sade triibud.

 4. Puhasta klaaspindu alati ülevalt alla. Kasuta gravitatsiooni enda kasuks ära.

 5. Kõige paremad vahendid klaasi puhastamiseks on “vana hea ajaleht”, aknakaabits ja mikrofiibrist lapp. Või vana luitunud t-särk. Sest viimane on juba nii kulunud, et sellega puhastamine ei jäta jälgegi maha!

 6. Puhasta klaasveranda halvasti ligipääsetavaid nurki vatipulkadega. Sest vatipulgad on just paraja suurusega, et nurkadest mustus kätte saada.

Klaasveranda muudab Sinu kodu moodsamaks

Lisaks sellele, et klaas on ajatu materjal, mis on vastupidav ja kerge hooldada, on klaasveranda ka väga praktiline lahendus Sinu kodu ja elu ilmestamiseks.

See kaitseb ilmastikuolude eest, pakub puhkenurka ning muudab hoone üldmulje moodsamaks ja terviklikumaks. Ka hoone välisfassaad on tänu klaasveranda integreerimisele tunduvalt dekoratiivsem.

Lisaks juhib klaasitud terrass hästi soojust ning võib mõjuda hästi Sinu rahakotile, sest muudab küttearved väiksemaks.

Loe lisaks ka sellest, millised on veranda ehitamise kaasaegsed lahendused. Ning ‒ miks mitte ‒ valmistu juba aegsasti ette järgmiseks suvehooajaks ning tutvu klaasveranda mitmekesise funktsionaalsusega ja vaata, kuidas klaasitud terrass aitab Sul suve huvitavamalt mööda saata.

Tekkis huvi või sooviksid Sa oma rõdule klaasid paigaldada? Võta meiega ühendust!

Tagasi