• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Plaanis kortermajade renoveerimine? Võta esmalt ette rõdud

Plaanis kortermajade renoveerimine? Võta esmalt ette rõdud

Kodu on meie kõigi kindlus. Väga paljud eestimaalased elavad veel tänagi nõukogude aegsetes paneelmajades, kus kortermajade renoveerimine on pidevalt ühistu päevakorras. Oma kinnisvara müüa või välja rentida soovides ilmneb aga tõsiasi, et väsinud majad on moodsale ajale mitmes mõttes jalgu jäänud ning vajavad hädasti värskenduskuuri. Kuidas aga sellele väljakutsele läheneda?

Renoveerimise plaan on iseenesest ju hea, kuid oluline pusletükk siin on eelarve. Maja ega korteri kapitaalremont ei olegi, kusjuures, alati see kõige vajalikum käik. Tihti piisab ka lihtsakoelisemast värskenduskuurist. Nõukaaegsete paneelmajade üldise ehituskvaliteedi üle ei ole ju põhjust väga nuriseda, kuid sealsete korterite planeering on tihti küll üsna nadi. Näiteks tähendab mitukümmend aastat vanade kortermajade renoveerimine, et üle peaks kindlasti vaatama nii torustiku, küttesüsteemi kui katuse.

Kui Sinu korteriühistul on plaanis enda haldusalasse kuuluvate kortermajade renoveerimine, siis on üheks lihtsaimaks viisiks väsinud majale või korterile uus ilme anda. Ja selleks piisab tihti vaid rõdude klaasimisest. Kirjutame alljärgnevalt sellest miks on rõdude klaasimine nii Sulle kui ka kõigile Sinu majanaabritele kasulik.

4 head põhjust miks kortermajade rõdusid klaasida:

 • Värske ilme ja ühtne fassaad. Kui korteriühistutel on plaanis oma haldusalasse kuuluvate kortermajade renoveerimine, siis on rõdude klaasimine üks väga hea viis, kuidas kõikidele korteritele ja ka tervele majale värske ja ühtne ilme anda. Lisaks tõstab kvaliteetselt klaasitud rõdu ka Sinu kinnisvara hinda, sest see on neutraalse välimusega ning kaitseb ilmastikumõjude eest. Seega on siinne kasutegur Sinu jaoks nii praktiline kui ka esteetiline. Kokkuvõttes on tegemist kaks kärbest ühe hoobiga olukorraga ehk tulemuseks on värske ja samas ka ühtne välisilme.
 • Väiksemad kommunaalarved. Kuigi rõduklaase saab vastavalt vajadusele ja soovile avada ja sulgeda, soovitame neid talvisel ning jahedamal ajal siiski pidevalt suletuna hoida, sest siis säilib rõdul pehmem temperatuur ja soojakadu on ka väiksem.
 • Privaatsus ja lisaruum. Klaasitud rõdu pakub Sulle soovi korral privaatsust, kui paigaldad klaaside ette selleks ettenähtud rulood. Samuti võimaldab klaasitud ruum tunduvalt turvalisemat (mängu)keskkonda nii lastele kui lemmikloomadele. Lapsed saavad suletud rõdul rahulikku ja häirimatut päevaund magada ning koerad-kassid päikselõõsas pikutada.
 • Turvalisus. Klaasitud rõdu pakub ka kodukaitse funktsiooni. Näiteks juhul, kui Sa elad hoone esimestel korrustel ning Sul on pidevalt hirm, et kutsumata külalised võivad rõdu kaudu sisse ronida. Kuigi klaasitud rõdu ei hoia kindlasti sissemurdmast kõige järjekindlamat varast, siis enamuse üritajatest peletavad need siiski eemale.

Rõdu kinniehitamine

Meie soe soovitus on, et korteriühistu peaks klaasimise teemat ühistukoosolekul põhjalikult tutvustama ning seejärel seisma hea selle eest, et kõik korteriomanikud plaani toetaksid. Hea on, kui suurem enamus omanikest ühtse rindena idee seljatagust kaitseksid. Võidavad sellest ju kõik!

NB! Kui Sinu majal juba on vanemast ajast pärinevad rõduklaasid, siis tea, et neid saab lasta ekspertidel eemaldada. Sest vanad klaasid ei pruugi olla ei esteetilised ega turvalised.

Loe kindlasti meie nõuandeid rõdu kinniehitamise kohta. Ja tutvu põhjustega korteriühistu vaatevinklist.

Kui Sul tekkis huvi või sooviksid meile oma kogemustest rääkida, siis võta meiega ühendust!

Tagasi