• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Praktilised näited: kvaliteetsed rõduklaasid Tartus

Kroonuaia 31, Tartu

Tervik on rohkem, kui tema osade summa, on öelnud vanakreeka filosoof Aristoteles. Ka meie näeme asju nii. Terviklikult planeeritud (või renoveeritud) hoone on igal juhul väärtuslikum, kui juhuslikkuse või kiireloomulise vajaduse põhimõttel individuaalsetest eelistusest komplekteeritud hoone. Üks element, mida tervikpildi koostamisel arvesse tuleks võtta, on rõduklaasid. Piilumegi seekordses blogis Emajõe Ateena aladele ning võtame luubi alla rõduklaasid Tartus.  

Miks on tervikpilt oluline?

Energia on tore, kuid sünergia on parem. Ühiselt tegutsedes jõuad Sa esiteks rohkem ja ka tulemus on üldjuhul püsivam, kvaliteetsem ja seetõttu väärtuslikum.

Sama seaduspära kehtib koos tegutseva korteriühistu kohta: ühiselt ette võetud väsinud ilmega hoone renoveerimine toob silmmärgatavalt parema tulemuse, kui üksinda oma korteri kallal nokitsemine.

Kujuta ette hoonet, kus kõik korteriomanikud vaid oma isiklikust maitse-eelistusest lähtuvalt tegutseksid. Tulemus oleks suure tõenäosusega liiga kirev ja seetõttu häirivalt hektiline.

Meid ümbritseva elukeskkonna kvaliteet on väga oluline. Seda mõjutavad tihtipeale esialgu n-ö nähtamatuna tunduvad detailid. Üks tähtis nüanss hoone renoveerimise kontekstis on näiteks rõduklaasid.

Mida annab strateegiliselt (ja ühiselt) orkestreeritud rõduklaaside projekt?

 • Esteetiline välimus. Silm puhkab, kui hoone on maitsekalt, läbimõeldult ning oskuslikult renoveeritud. Rõduklaasid pakuvad igale majale aegumatut väärtust.

  Kuidas nii? Klaas kui materjal on oma olemuselt igihaljas. See on minimalistlik, kuid samas prestiižne. Kujuta nüüd ette, kui kõik kortermaja rõdud on ühtse stiili järgi klaasitud. Milline harmoonia, milline ilu!

 • Tõuseb nii hoone väärtus kui üksiku kinnisvaraobjekti hind. Eelmisest punktist sujuvalt edasi liikudes kasvab tänu maitsekatele ning kvaliteetsetele rõduklaasidele ka terve objekti üldine väärtus.

  Seda nii visuaalsest kui praktilisest vaatepunktist. Klaasitud rõdu pakub mitmeid põnevaid väljundeid ja võimalusi. Loe kindlasti meie sellekohast varasemat blogipostitust!

 • Paraneb linna üldmulje. Käiku läheb n-ö külgetõmbeseadus ehk law of attraction, mis tähendab kokkuvõtvalt, et hea tõmbab ligi veel rohkem head.

  Tulemusena paraneb naabruskonna üldmulje ja siit edasi muutub doominoefektina paremaks ka terve linna üldmulje.

F. Tuglase 13, Tartu
Vanemuise 45, Tartu

Rõduklaasid Tartus: millised on huvitavamad projektid?

Meie pikaajaline kogemus näitab, et rõduklaasid pakuvad lisaväärtust nii uutele kui vanematele ehitisele. Seda muidugi juhul, kui kogu ettevõtmine on ellu viidud ühiselt ja terviklikku põhimõtet järgides, lisaks ka kvaliteetselt ja läbimõeldult.

NB! Rõduklaase ei pea paigaldama vaid paneelmajadele või uusehitistele. Need sobivad suurepäraselt ka puitmajadele. Heaks ühise tegutsemise näiteks on siin Tartus olev Kroonuaia 31 maja.

Suuremad ja huvitavamad Tartu rõduklaaside projektid on näiteks Kaunase pst 19, 38 ja 47, F. Tuglase 13 ning ‒ miks mitte ‒ puitmaja aadressil Kroonuaia 31.

Uusehitistest tooksime välja Vanemuise 45 ja Big Ben pubi kaarega lahenduse.

Et Sa saaksid parima pildi meie poolt pakutavatest rõduklaaside lahendustest, vaata kindlasti kõiki meie kodulehel olevaid pilte.

Tekkis huvi? Võta meiega ühendust!

Tagasi