• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Kuidas rõdude klaasimine elukeskkonna väärtust tõstab

Kuidas rõdude klaasimine elukeskkonna väärtust tõstab

Kes meist ei tahaks elada ja toimetada maksimaalselt väärtuslikus keskkonnas? Elukvaliteet ei ole kindlasti fikseeritud näitaja, seda saab ise vastavalt oma eelistustele ja vajadustele muuta. Rõdude klaasimine on üks viis, kuidas seda väärtust suunata. Sest kodu on koht, kus tunneme end turvaliselt ja hästi. See on paik, kus kõik peab olema hoolega läbimõeldud.

Paljud meist elavad n-ö nõukaaegsetes paneelmajades, mis vajavad tänaseks vähemalt mõningast värskenduskuuri. Halvemal juhul aga tunduvalt suuremahulisemat remonti. Ja seda päris mitmel põhjusel: nii enda eluruumide parendamine kui ka kinnisvara väärtuse tõstmine. Kui paneelmajade korterid korda teha, nende planeeringut veidi muuta ning klaasitud rõdude näol sinna lisaruum tekitada, siis saab kortereid edukalt näiteks Airbnb-sse või kohalikule üüriturule rendile anda ning seeläbi lisaraha teenida. Kuid vaatame nüüd, kuidas rõdude klaasimine Eesti perede elu paremaks teeb.

5 põhjust miks rõdude klaasimine Sinu elu paremaks muudab

 • Roheline oaas. Mõnus taimne oaas on midagi sellist, mis muudab Sinu olemise linnas elades tervislikumaks ja positiivsemaks ning kingib Sulle lisaenergiat. Taimed toodavad hapnikku ja puhastavad õhku. Need pakuvad silmailu ja praktilist kasutust toidu valmistamisel. Rõduklaase saab vastavalt sealsete elanike vajadustele kas eest ära lükata või sulgeda. Liigse päikesevalguse eest aitavad hoida spetsiaalselt rõdude jaoks valmistatud katted.
 • Puhkenurk. Klaasitud rõdule saab luua hubase puhkenurga, kus Sa saad lugeda näiteks raamatuid, teha lõunauinakut, jälgida õues toimetavaid inimesi ja linde. Olenevalt rõdu suurusest saad Sa sättida sinna sofa ja kohvilaua, mõned riiulid ja ‒ miks mitte ‒ väikse külmiku, kust kuumal suvepäeval saab jaheda õlle või smuuti järele haarata. Lisaküttekeha kasutamisel saab mõnusat puhkeruumi kasutada ka aastaringselt.
 • Mängunurk. Klaasitud rõdu on hea ja turvaline keskkond, kus Sinu lapsed saavad mängida ning lemmikloomad päikeselõõsas puhata. Klaasitud rõdul oled Sa just kui õues. Klaasid saab ka osaliselt lahti jätta, et värske õhk sisse lasta.
 • Lisa panipaik. Rõdude klaasimine toob endaga ka ekstra ruumi Sinu majapidamisse. Lodžal saab hoida sügisel sisse tehtud moosi- ja seenepurke, kartuleid ja muid juurvilju. Lisaks hoidistele saab rõdul hoida ka teisi (hooajalisi) esemeid, mida Sa parasjagu ei kasuta. Näiteks suusad, jalgrattad, tööriistad, matkatarbed jms.
 • Ilu toodab ilu. Esteetiliselt kujundatud rõdu teeb hingele pai. Disaini see vastavalt oma korteri või maja interjöörile. Lappa näiteks kodu- ja välismaiseid sisustusajakirju, surfa internetis, lase end sõprade ja tuttavate ideedest inspireerida. Ilus keskkond loob ilusad mõtted.

Rõdude klaasimine

Kokkuvõtvalt võiks öelda, et lisaks eelpool välja toodud hüvedele on rõduklaasid universaalne lahendus, mis sobib pea kõikidele rõdudele. Kvaliteetsed ning oskuslikult paigaldatud rõduklaasid tõstavad kindlasti Sinu kinnisvara väärtust.

Üks ütlemata hea asi, mida rõdude klaasimine toob, on väiksemad küttekulud, sest soojuskadu on tänu klaasidele tunduvalt väiksem. Klaasitud rõdu aitab summutada tänavalt kostuvat müra, mis võib linnas elades paras peavalu olla.

Kirjutasime ühes oma varasemas blogis rõduklaaside eelistest ning tõime välja klaaside hinnastamise põhimõtted.

Tekkis huvi? Aga võta meiega ühendust. Leiame ühiselt Sinu soovidele ja vajadustele sobivaima lahenduse. Vastame hea meelega ka kõigile Sinu küsimustele.

Tagasi