• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Raamidega või raamideta rõduklaasid?

Merirahu ResidentsidSoovid oma rõdu klaasida ja otsid sobivat lahendust? Kas eelistada raamidega rõduklaase või tagasihoidlikumat raamideta lahendust? Järgnevalt leiad punktid, mis aitavad otsust langetada.

Kortermaja üldmulje

Tallinnas ringi jalutades on näha palju üksikult kinni ehitatud isemoodi väljanägemisega rõdusid. Seejuures on mõne hoone rõdude klaasimisel kasutatud lausa erinevat värvi raame – ühel tumedast puidust, teisel valgest plastmassist jne. Tulemuseks on kaootiline ja inetu kortermaja välisfassaad.

Kui soovid rõdu klaasida hoone üldmuljet rikkumata, vali raamideta rõduklaaside süsteem. Kuna vertikaalprofiilideta rõduklaasid maja fassaadi ei muuda, ei ole probleemiks ka ainult üksikute rõdude klaasimine. Eelistatult tasub klaasimine siiski koos ette võtta. Nii on võimalus korteriühistuga laenu taotleda ja ka soodsamat hinda saada.

Kooskõlastamised ja lubade taotlemine

Rõdu kinniehitamine ei riku mitte ainult maja välimust, vaid toob kaasa ka rohkem asjaajamist. Tänasel päeval tuleb rõdu kinniehitamiseks taotleda luba kohalikult omavalitsuselt. Tallinnas näiteks üldjuhul raamidega rõduklaase paigaldada ei võigi. Loa saamine õnnestub harva ja vaid juhul, kui kõik majaelanikud on nõus rõdud ühesuguselt klaasima.

Vertikaalsete raamideta rõduklaaside paigaldamiseks omavalitsuselt luba taotleda pole vaja, küll aga tasub otsus läbi arutada korteriühistuga.

Vaade aknast ja rõdult

RõduklaasidLaiade raamidega rõduklaasid blokeerivad paratamatult osa valgusest ja segavad ka vaadet. Kui soovid, et su kodu rõduklaaside paigaldamise tõttu pimedamaks ei muutuks, eelista vertikaalsete raamideta lahendusi. Nii jõuab tuppa piisavalt valgust ning lisaks vähendavad rõduklaasid ka tänavamüra kostumist ning soojuskadu.

Rõdu kasutamine avatult ja suletult

Kuigi ka raamidega rõduklaase on võimalik osaliselt avada ja nii värsket õhku lodžale lasta, ei saa rõdu enam lahtiselt kasutada. Raamideta rõduklaaside suureks plussiks on paindlikkus – nimelt saad rõduklaasid nagu raamatu kokku voltida ja külgedele lükata. Nii saad ilusama ilmaga rõdu näiteks lahtiselt kasutada, vihma- ja lumesajuga aga klaasid kaitseks ette tõmmata.

Tule tutvu rõduklaasidega messidel

Aprillikuus ootame sind rõduklaaside näidistega tutvuma ka messidele. Lisaks messipakkumistele saad küsida ka oma rõdu klaasimise maksumust.

Loe täpsemalt siit: Malmerk Klaasium messidel

Tagasi