• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Rõdu remont – mõtle suurelt!

rõduklaasid-rõdu-remont

Rõdu on nii korteri kui ka eramaja juures tõeliselt suur lisaväärtus. Kaunilt sisustatud avara vaate ning värske õhuga ruum sobib ideaalselt näiteks mõnusateks hommikusöökideks koos perekonnaga või hoopis meeldejäävateks veiniõhtuteks parimate sõprade seltsis. Põhilise väärtuse loob aga just asjaolu, et kõik see luksus asub elutoast vaid mõne sammu kaugusel. Paraku käib aga rõdu omamisega kaasas ka mitmeid kohustusi ja võib öelda, et isegi probleeme. Suurimaks probleemiks avatud tüüpi rõdude puhul on just selle värskena hoidmine. Eesti kliima näeb ette nii tugevat päikesepaistet kui ka sagedast vihma-, lume- või lörtsisadu ja avatud rõdu puhul puudub nende tingimuste eest igasugune kaitse. Sellistest välioludest tingituna saavad tahes tahtmata aja jooksul kahjustada nii rõdu pind, seinad ja ka mööbel. Kõik see tähendab aga pidevat hooldustööd või isegi remonti. Selles artiklis anname mõningaid nippe rõdu värskena hoidmisel ning lisaks innustame mõtlema suurelt. Nimelt räägime rõdude klaasimisest – kvaliteetne rõduklaas kaitseb edaspidi kõiki rõdu elemente, et järgmine rõdu remont ei peaks toimuma juba lähiajal. Samuti muudab rõdude klaasimine maja välisfassaadi elegantsemaks ja rikkalikumaks. Lisaks muudavad rõduklaasid rõdu pinna aastaringi kasutatavaks pinnaks, mis tähendab, et vihmapilvede saabudes ei ole vajadust mõnusat olemist tuppa kolida.

Rõdu värskendades tuleb üle vaadata iga detail

Rõdu-remont-rõduklaas

Värske välimusega rõdu saladus peitub detailides – ideaalse terviku loomisel tuleb üle vaadata ja korda teha kõik väiksemadki vead. Avatud rõdu puhul soovitame põranda katmisel kasutada vedelplasti – spetsiaalne vedelplast hoiab ära suurema veekahjustuse ning on suhteliselt vastupidav kulumisjälgedele. Spetsiaalne materjal nõuab muidugi aga spetsiaalset oskustöölist, mistõttu võib rõdu remontimine olla vägagi kulukas. Mööbel peaks olema avatud rõdu puhul vastupidavast materjalist – näiteks klaas ja alumiinium. Puit või riie ei ole avatud rõdude puhul kuigi praktiline, kuna nad ei ole eriti vastupidavad kõikuvale temperatuurile ja niiskusele. Selline limiit materjalide valikus võib aga rikkuda ideaalse rõdu visiooni. Samuti on suureks probleemiks avatud rõdude puhul just asjaolu, et talvisel või vihmasel perioodil ei ole võimalik rõdu pinda kasutada ning kõik see väärtus jääb kehva ilma saabudes kasutult seisma.

Rõdu klaasimine eemaldab limiidid ja muudab rõdu aastaringi kasutatavaks

Klaasitud rõdu puhul ei ole oluline valida materjale puhtalt vastupidavuse järgi. Rõduklaaside poolt pakutav kaitse annab võimaluse kujundada oma rõdu täielikult vastavalt algsele visioonile – kuna klaasitud rõdu on kaitstud liigse niiskuse ja sademete eest, siis on täiesti sobilik kasutada puitu näiteks rõdumööbli või -põranda materjalina. Tänu oma kaitsvale omadusele muudavad rõduklaasid ka rõdu pinna aastaringi kasutatavaks ruumiks – klaasitud rõdu puhul ei lähe vaja lisaruumi rõdumööbli hoiustamiseks talvisel perioodil. Lisaks rõduklaasid suureks eeliseks suurlinnades elavatele inimestele, kuna kvaliteetne rõduklaasimissüsteem hoiab eemal suurema liiklusmüra. Kindlasti ei tähenda rõdu klaasimine aga seda, et rõdu jääbki nüüd suletuks. Tänu meie Eestis disainitud ja CE-sertifikaadiga pärjatud rõduklaaside süsteemile, on soovi korral võimalik lihtsa vaevaga ja tööriistavabal rõdu pind taaskord avada.

Vaata videost, et kuidas näeb välja rõduklaaside avamine:

Täpsemad tehnilised andmed rõduklaaside kohta leiad siit. Kui oled otsustanud rõdu klaasimise kasuks – saada meile päring oma rõdutüübi või mõõtudega ja meie spetsialistid võtavad sinuga ühendust.

Tagasi