• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Rõduklaaside hind – selle kalkuleerimine ja mõned valed arusaamad

Rõduklaase tellima asudes on üks esimesi asju, mida teada soovitakse, nende hind. Oleme oma blogis juba ka kirjutanud sellest, millest rõduklaaside hind sõltub. Teema olulisuse tõttu anname järgnevalt ülevaate hinna võimalikust muutumisest tellimise erinevates etappides.

Rõduklaaside hind kujuneb välja etappide kaupa

Rõduklaaside hind

Esimene sisendi hinna kalkuleerimiseks saame kliendilt. Temal tõenäoliselt ei ole (me ka ei eelda seda) täpset tehnilist arusaamist, kuid põhiandmed saame me kätte (kõrgus x laius). Siin on esimene koht, kus võib tekkida erinevusi – rõduklaaside hinna kalkulatsioonis arvestame, et rõduklaasidel on olemas kinnituskoht, et avad on ideaalselt loodis jne. Kui see nii pole, võib hind loomulikult pakutust olulisel määral erineda, sest kõik meie oletused ja eeldused ei pruugi täppi minna.

Kui pakkumine on kliendile vastuvõetav, kutsub ta kohale meie mõõdistaja. Mõõdistaja tutvub objektiga, mõõdab üle ava, kuhu meie tooted peab paigaldama, ja lisab kalkulatsiooni kõikvõimalikke lisamaterjale (torud, vinklid, liistud, eriprofiilid, plekid jms). Sellega saavutame me lõpuks olukorra, mida me algselt hinnapakkumist koostades ette kujutasime. Siin etapis tekivad tavaliselt kõige suuremad käärid esialgse pakkumise ja juba mõõdistatud rõdul põhineva pakkumise vahel.

Seega tuleb kliendil arvestada nii mõnegi muutuva teguriga, mida ei ole esialgset pakkumist tehes võimalik arvestada. Muudame oma kalkulaatoreid järjest täpsemaks ka keerukamate lahenduste jaoks, kuid algandmete põhjal ei ole sageli lihtsalt võimalik rõduklaaside hinna lõplikku maksumust öelda.

Millised on levinuimad küsimused ja valed arusaamad?

Rõduklaaside hind

Kõige sagedamini küsitakse soodustusi erinevatele inimeste rühmadele. Näiteks, et kas rõduklaaside hind on soodsam pensionäridele. Kuigi seda küsitakse sageli, peame nentima, et hind on kõigi jaoks sama.

Levinud on ka loomulik küsimus hinna suurusjärgu saamiseks. Tegelikult on variatsioonide hulk väga suur ja sellist “Harju keskmist” hinda on ütlemata keeruline välja tuua. Seega ei ole mingi ime, kui sellisele küsimusele saadakse vastus, et 99% tõenäosusega jääb hind vahemikku 10 kuni 100 000 eurot … Ühesõnaga on iga toote puhul on väga oluline see, et inimene on endale eelnevalt selgeks teinud, mida ta tahab, kuhu ta seda tahab ja miks ta seda tahab. Mida täpsem on meile antav sisend, seda täpsema vastuse saame anda.

Toome nüüd ära ka ühe kõige levinuma vale arusaama. Selleks on arusaam, et karastatud klaas on meil kohe laost võtta – et klient tuleb kohale, ütleb oma rõdu mõõdud ja saab kohe toote endaga kaasa võtta. Ent tegemist on pigem rätsepatööga ja klaasid, profiilid ning muud osad toodetakse vastavalt igale konkreetsele avale! Kuna karastatud klaasi lõigata ei saa, siis 99% juhtudest ei saa me tõsta klaase ühelt majalt teisele isegi täpselt sama tüüpprojekti alusel ehitatud maja korral. Tavainimese jaoks võib see kummaline tunduda, kuid siit selgubki üks suur erinevus – seal, kus meie mõtleme millimeetrites, mõtleb keskmine tellija meetrites või paremal juhul sentimeetrites.

Telli täpselt enda projektile sobivad rõduklaasid juba täna

Selle postituse mõte ei ole kedagi heidutada, vaid pigem panna alus paremale koostööle klientide ja Malmerk Klaasiumi ekspertide vahel. Nüüd, kus on sul parem ülevaade sellest, kuidas rõduklaaside hind kujuneb, saame koos sinuga parima laheduse leida kiiremini ja mugavamalt. Selleks, et oma rõdule võimalikult pea klaasid saada, võta meiega ühendust juba täna.

Tagasi