• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Rõduaknad on korterelamutes lubatud

Kõnekeeles rõduakende ehk rõduklaaside abil on võimalus suurendada hoone väärtust ning tagada linnamüras privaatsus. Rõdude kinniehitamine on küsimus, mille lahendamisel peavad korteriühistu liikmed saavutama üksmeele. Pilt, kus korrusmaja mõned rõdud on klaasitud, ja seejuures veel igaüks isemoodi, rikub arhitektuurilist üldmuljet ning kohalikul omavalitsusel on õigus nõuda seesuguste „täienduste“ likvideerimist. See aga ei tähenda, et rõdude juures üldse mingeid muudatusi teha ei tohi. Kui korteriühistu enamus otsustab, et nad soovivad kinniehitatud rõdusid, siis on võimalik tellida kogu maja rõdudele ühesugused rõduklaasid.

Mis on rõduaknad ja millised on nende eelised tavaliste kinniehitatud rõdude ees?

Rõduaknad on rõduklaasid, millel ei ole vertikaalprofiile ning mis tänu sellele ei muuda maja fassaadi üldilmet. Klaasist rõduaknaid valmistatakse eritellimusena vastavalt sellele, milline on rõdu ja maja üldilme ning missugused elanike soovid.

Klaasist rõduaknad annavad korterile juurde lisapinda, mida saab kasutada mänguruumina, panipaigana, lillede istutamise kohana vms. Rõduklaasid kaitsevad korterit tuule, külma, müra ja prügi eest, parandades soojapidavust ja vähendades küttearveid. Moodsad rõduklaasid muudavad ka aastakümneid tagasi ehitatud maja üldmulje puhtamaks, kaasaegsemaks ja terviklikumaks.

Rõduklaaside konstruktsioon on selline, et neid saab üksteise järel liigutada ning lükata kõik nagu raamatulehed seina äärde, nii et soovi korral on rõdu tervikuna avatud. Sissepoole avanevaid klaase on kerge ja turvaline pesta.

Tavaliselt on rõduklaasidega korterite hind kõrgem, sest tehtud investeering tõstab kinnisvara väärtust.

Paljud korteriühistud on andnud loa rõdusid klaasida ka eraldi, mis tähendab, et ei pea toimuma rõdu klaasimine kogu korterelamul korraga. Mõistagi tuleb hind soodsam, kui kõik huvilised tellivad rõduklaasid ühest kohast ja üheaegselt, sellepärast on firmad nagu Malmerk Klaasium heas positsioonis – pakume hinda ja kaliteeti, mis sobivad paljudele ühistu liikmetele.

Tule tutvu rõduklaaside näidistega meie kontorites või küsi personaalset pakkumist!

Tagasi