• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Rõdude ehitus kogub tuure: muuda oma maja välimust!

Terve Eesti ehitab. Kõikjal kerkib uusi kortermaju ning renoveeritakse vanu. Hoogu annab sellele ka kevad-suvine tarmukas ehitushooaeg. Tegemist on vaieldamatult eestlaste ühe lemmik ajaga, sest siis saab käed mulda lükata ning maja ümber kõikvõimalikke remonditöid teha. Uut maja (olgu selleks siis elu-, suve- või maamaja) ehitades tuleks, lisaks muudele tähtsatele nüanssidele, hoolega läbi mõelda ka rõdude ehitus. Või suunata oma tähelepanu olemasolevate rõdude olukorrale.

Eriti agaralt toimetatakse pealinnas. Siinkohal on meil sealsetele korteriühistutele väga hea uudis. Nimelt jõustus käesolevast aastast ehitustehnilise ekspertiisi toetuse andmise kord. See tähendab, et Tallinna linn toetab vanade nõukaaegsete majade (ehitatud kuni 1993) rõdude ja varikatuste olukorra hindamiseks vajalike ekspertiiside tellimist.

Miks rõdude ehitus hea on?Eesmärk on halvas seisus või avariilised rõdud ning varikatused järgemööda korda aidata teha ning seeläbi linnakeskkond paremaks ja turvalisemaks muuta. Linn maksab nõuetele vastava ekspertiisi korteriühistutele kinni kuni 70 protsenti ulatuses. Mis seals muud, kui käised üles käärida!

Vaatame aga nüüd, milleks rõdud üleüldse head ja kasulikud on.

Miks rõdude ehitus hea on?

Elupindadest rääkides on rõdu kahtlemata väga tänuväärt detail. Need, kellel rõdu olemas, ei soovi sellest enam kunagi loobuda ning need, kellel rõdu ei ole, on enamjaolt kadedusest rohelised.

Rõduga korterid on ostjate-müüjate seas väärtuslikumad, mistõttu kogub rõdu ehitus ka üha rohkem populaarsust.

 1. Rõdu pakub palju lisaväärtust. Rõdul saab nii mõnusat kui ka kehva ilma nautida (katus on ju peakohal!), hommikukohvi juua, pesu kuivatada, kuumal suvepäeval päevitada, erinevaid toidukordi nautida, taimi kasvatada jms.
 1. Korras rõdu on visuaalselt esteetiline. Kvaliteetselt ehitatud või renoveeritud rõdu lisab hoonele dekoratiivset ja seeläbi ka rahalist väärtust. Kujuta ise ette: kas Sulle meeldiks pigem väsinud ja kulunud rõdu või korda tehtud ja esteetiliselt nauditav rõdu? Korras rõdu tekitab positiivseid emotsioone, mis tõstavad omakorda Sinu üleüldist eluga rahulolu. Hea keskkond loob head mõtted!
 1. Rõdu aitab muutliku Eesti ilmastikuga hakkama saada. Tänu mugavale ja hästi hoitud ja/või korda tehtud rõdule saab võimalusi piiritlevas linnakeskkonnas ka vihma korral värsket õhtu nautida. Samuti saab rõdul kuuma ilmaga varju nautida, samal ajal värskes õhus olles.

Millised materjalid on rõdude ehituse jaoks parimad?

Malmerk pakub järgmisi materjale:On olemas erinevaid lahendusi ja stiile, kuidas rõdusid ehitada. Lähtuma peaks isiklikust maitsest, vastupidavusest, kvaliteedist, rõdu eesmärgist kui ka ümbritsevast keskkonnast.

Malmerk pakub järgmisi materjale:

 • Rõduklaasid. Klaasitud rõdu võimaldab muuta rõdupinna suvisel kuival ajal n-ö sisustatud lisatoaks, kus saab puhata, taimi kasvatada ega pea muretsema, et sealne mööbel ja kangad kahjustada saaksid. Sügis-talvisel perioodil tuleks aga mööbel pigem sisse tõsta, kuna tugevam vihm ja lumetuisk võivad sisse sadada.
 • Rõdupiirded. Alumiiniumist rõdupiirded, mis võimaldavad kombineerida erinevaid klaase ja profiile. Materjaline on alumiinium hea, sest see on vastupidav erinevates ilmastikutingimustes. Eesti ilm on nagu ta on, seega on see oluline argument. Rõdupiirded peavad hästi vastu ka kulumisele ja korrosioonile.

Tekkis huvi? Võta meiega ühendust!

Tagasi