• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Rõdude klaasimine KKK: mida küsivad inimesed kõige rohkem?

Rõdude klaasimine on aastatega kasvav trend. Klaasitakse nii vanade nõukaaegsete paneelelamute kui ka uusehitiste rõdusid. Ja igati arusaadavatel põhjustel – klaasitud rõdu pakub linnas elavatele inimestele mitmeid põnevaid kasutusvõimalusi ning aitab rõdupinda puhta ja kuivana hoida.

Kuigi ettevõtmine ei ole kontimurdev ega väga aeganõudev, kaasneb sellega siiski parasjagu toimetamist ning ka küsimusi. Seekordne postitus ongi peamistest teemadest, mis inimesi rõdude klaasimise juures huvitab.

Tartu mnt 52

Rõdude klaasimine KKK: küsimused ja vastused

Kas korteriühistu luba on vajalik?

Rohkem kommunikatsiooni on alati parem kui vähem kommunikatsiooni. Seega soovitame rõdu klaasimine kindlasti korteriühistu või haldajaga kirjalikult enne tegudele asumist kooskõlastada.

Nõnda kindlustad Sa võimalikult sujuva asjade käigu ning väldid võimalike möödarääkimiste tekkimist.

Miks ei ole olemas standardhinda?

Standardset hinda on tõesti keeruline (kui mitte võimatu) öelda, sest üle Eestis olevatel uuematel ja vanematel paneelmajadel on väga erinevad rõdulahendused, mistõttu varieerub ka hind.

Selleks, et saaksime anda võimalikult täpse hinnangu rõdu maksumuse kohta, oleks meil vaja teada rõdu tüüpi või rõdu mõõte (laius ja kõrgus). Nende numbrite põhjal on võimalik teha esmane pakkumine, mis võib aga meie poolt teostatava mõõtmise tulemusel muutuda.

Kas rõdu mõõdistuse eest peab eraldi tasuma?

Rõdu mõõdistus kuulub juba esialgse hinnapakkumise hulka. Pakkumise lõplik väärtus võib muutuda, kui rõdu mõõdud on märkimisväärselt erinevad sellest, mis esialgses päringus esitati.  

Kas vana rõdu peab ise lammutama?

Ei, pakume ka vanade rõduraamide lammutust ning utiliseerimist. Teenuse hind algab 120 eurost.

Kui kaua rõduklaaside paigaldus aega võtab?

Kuna iga rõdu on erinev, on rõduklaaside paigalduse aega keeruline üheselt määratleda.

Orienteeruva paigaldusaja saab Sulle öelda meie müügiga tegelev tiimiliige, kui ta on saanud esialgsed mõõdud ja andmed. Täpsema aja oskab ta Sulle öelda siis, kui tal on olemas selleks vajalik info.

Millal mõõdistaja saab tulla?

Mõõdistajad töötavad üldjuhul tööpäevadel 8.00-16.30, kuid püüame oma klientide soovidele alati vastu tulla ning, kui tegemist on erandjuhuga, siis on võimalik kokku leppida ka mõlemile osapoolele sobiv tööväline aeg.  

Mitu klaasi saab avada ühele rõdu küljele?

Ühele poole avamisel on optimaalne klaaside arv seitse ning maksimaalne arv üheksa. Täpse arvu saab välja selgitada siis, kui rõdu on meie poolt üle mõõdetud.

Kuldnoka 5

Millised on klaasitud rõdu tehnilised eelised?

 • Tegemist on ainulaadse, Eesti kliima ja oludega arvestava rõduklaaside süsteemiga. Malmerk Klaasium tõi 2012. aastal turule CE-sertifitseeritud uue ja parendatud Eestis arendatud ning disainitud rõduklaasimissüsteemi.
 • Rõduklaasid vähendavad tänavamüra keskmiselt 10-14 dB võrra. Testide tulemused helisumbuvuse osas on järgmised: Rw=20 dB (ISO140-4:1998, ISO717-1:2013); Dw=10-14 dB (RIL192-2003).
 • 6 mm karastatud klaas puruneb 425 MPa survel aga tavaline karastamata klaas puruneb juba 150 MPa surve juures.
 • Malmerk Klaasiumi rõduklaasid on katsetatud tuulekiirusele 55 m/s. Eesti rekord aastast 1969 on 48 m/s.

Loe lisaks tehniliste andmete kohta.

Kui Sul tekkis endal mõni küsimus või soovid rõdu klaasida, siis võta meiega ühendust!

Tagasi