• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Talveaia ehitus – millest sõltub hind?

Peagi saabuvad ja väga oodatud kevadilmad lausa kutsuvad õue. Eramajade ning ka ridaelamubokside omanikel on privileeg täiendada oma õuealasid mõnusate terrassinurkade ja istumisaladega. Agaramate õuenautlejate krunte täiustab multifunktsionaalne kinniehitatud terrass, aiapaviljon või talveaed, mis tänu klaasseintele on kasutatav erinevate ilmastikuolude korral. Soojemateks perioodideks saab selle kujundada lausa omaette ruumiks. Talveaia ehitus nõuab läbimõeldud plaani ning kaasama peaks kindlasti ka professionaali, kes erinevatele nüanssidele oskab tähelepanu juhtida.

Talveaia hind sõltub mitmetest faktoritest

Enne projekti planeerima hakkamist on klientide olulisemaid küsimusi, mis on talveaia hind. Ootuspäraselt ei ole sellele ühest vastust ning see, palju maksab üks talveaed sõltub paljudest eri faktoritest. Et olla hinna osas pisutki konkreetsem ja informatiivsem, toome välja 6 tegurit, millest sõltub talveaia maksumus:

 1. Talveaia suurus. Rajatise hind sõltub loomulikult eelkõige selle suurusest, sest see on materjali- ja töökulu arvestuse aluseks. Suurusest oleneb ka katusesarika samm. Laiapinnalisema katuse puhul võib tekkida vajadus lisapostideks, mis omakorda hinda tõstavad. 
 2. Eraldiseisev või maja külge ehitatud talveaed. Kuna eraldi hoovi rajatava talveaia jaoks on tarvis välja ehitada kõik küljed, on tegemist kindlasti kallima lahendusega, kui põhihoone laiendusena loodud talveaia puhul. 
 3. Vundament ja kinnituspinnad. Enne talveaia ehitama hakkamist peavad olemas olema sobiv vundament ja kinnituspinnad. Kinnituspind peab olema piisavalt tugev ning ideaalis metallist, et loodaval lahendusel oleks turvaline ja tugev toestus. Nende puudumisel tuleb talveaia ehitust alustada vajalike eeltöödega, mis kergitab lõpplahenduse eelarvet.
 4. Klaasivalik. Vastavalt vajadusele kasutatakse külgede täiteks 6, 8 või 10 mm paksust karastatud klaasi. Klaasi paksuse määrab spetsialist, kes teeb vastavad arvutused võttes arvesse kõrgust ja muid vajalikke parameetreid. Klient saab ise valida klaasitooni ning arvestada tuleb, et erinevad toonklaasid on lihtklaasist mõnevõrra kallimad.
 5. Vihmavee ärajuhtimise süsteem. Tegemist on olulise detailiga talveaia puhul, millele sageli ei osata mõelda. Vajadus keerukama süsteemi järele tõstab lõpplahenduse hinda.
 6. Erilahendused. Nagu ikka, saab lihtsa standardlahenduse kätte soodsama hinnaga, kui näiteks kliendi soovil erikujuga loodud talveaed, mis kokkuvõttes tõstab ruutmeetri hinda. Kui sinu soov on aga luua midagi omapärasemat, sinu maitset ja maja eripärasid arvestav lahendus, tea, et tegemist on pikaajalise investeeringuga ning kõige olulisem on sinu kestev rahulolu!

Talveaedade ehitus on taas tõusutrendis

Kevade saabumisega hakkavad inimesed rohkem mõtlema õues aja veetmisele ning sellele, kuidas oma hoov selle jaoks valmis seada. Juba teist aastat piirab meie vabadusi olulisel määral karm viirus, mille tõttu on tegevused kodust väljaspool piirangutega. Seda enam on tõusnud inimeste huvi kodus ajaveetmise ja selle mugavdamise vastu – mõeldakse suvila soetamisele ning tehakse majadele juurdeehitusi. Talveaiad ja muud klaasist lahendused on populaarsed just oma praktilisuse, mitmekülgsuse ja elegantsuse tõttu. Näiteks klaasitud terrassi või talveaia puhul ei tasu peljata, et lood omale püsiva kinniehituse, mis kuumadel suvepäevadel meenutab rohkem sauna või kasvuhoonet kui õdusat ajaveetmiskohta. Loodavad talveaiad on avatavate klaasidega, et kuumal päeval saaksid värske õhu sisse lubada ning vihma korral klaasid sulgeda ja oma hubases tugitoolis raamatut lugedes vihmasabina saatel kerra tõmmata.

Tagasi