• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Talveaia ehitus – raamidega vs raamideta lahendus?

elegantne-talveaed-tallinnas

Talveaed on luksusliku välimuse ja avara olemusega lisaruum, mis sobib ideaalselt näiteks perekondlikeks sündmusteks, hommikusöökideks või hoopis õdusaks meditatsiooniks. Kui traditsiooniliselt peetakse talveaiaks juurdeehitust juba olemasoleva maja külge, siis erijuhtudel on rajatud talveaed ka täiesti eraldiseisva hoonena. Tänu oma klaasist seintele ja katusele pakub talveaed lisaks avarusele ka suurepärast kaitset kehva ilmastiku eest – vihm, lumi, lörts ja tuul. Sarnaselt terrassiklaasidele, on Malmerk Klaasium valikus nii raamidega kui ka raamideta lahendusi.

Miks valida talveaed?

talveaia-ehitus-kodukontoriks

Kaunilt ja maitsekalt sisustatud talveaed on tõeliselt õdus ja valgusküllane paik, kus koos lähedastega meeldejäävaid hetki jagada. Talveaed pakub suurepärast kaitset suuremate sademete eest ning seetõttu ei teki ka vihmapilvede saabudes vajadust pidu koheselt tuppa kolida. Mõnus vihmasabin vastu klaasist talveaia katust võib ju lausa rahustavalt mõjuda. 

Lisaks on talveaial veel mitmeid kasutusvõimalusi:

 • Naturaalse valgusega kodukontor. Praegusel keerulisel ajal on üha enam inimesi suunatud tööle kodukontorisse. Kehva valgusega rõhuv kodukontor võib tekitada stressi ja läbi selle viia alla produktiivsust. Talveaedade ehitus kodukontoriks vajab küll pisut organiseerimist, kuid on kindlasti seda väärt.
 • Avar ja valgusküllane lugemistuba. Klaasist talveaiad pakuvad ohtralt naturaalset valgust, mis on lugemisel väga oluline osa. Samuti on talveaeda rajatud lugemistoa mööbel ja pinnas kaitstud sademete ja tugeva tuule eest. 
 • Suurepärane paik maitsetaimede kasvatamiseks. Enamasti kasvatatakse talveaias tilli, peterselli, murulauku ja sibulaid. Talveaia eeliseks on veel see, et enam ei pea muretsema erinevate kahjurite pärast.
 • Pühapäevased pannkoogihommikud. Avara vaatega talveaiad on selleks justkui loodud. 

Talveaia seinad

Malmerk Klaasium pakub talveaedade seinu kahes erinevas stiilis – raamidega ja ilma raamideta süsteem. Kui raamidega lahendus koosneb alumiiniumprofiilidest valmistatud moodulitest, mille sisse on paigaldatud klaasid, siis ilma raamideta süsteemi puhul alumiiniumist moodulid puuduvad ning klaasid kinnituvad hoopis ülemise ja alumise juhtprofiili vahele. Mõlema lahenduse puhul on võimalik talveaed ka täies ulatuses avada.

Raamidega lahendus

Raamidega lahendus on tugeva konstruktsiooniga ja pakub talveaiale luksusliku välimuse. Alumiiniumprofiilidest valmistatud moodulid kinnituvad omakorda laagerrullikutel talveaia ülemiste ja alumiste juhtsiinide vahele. Rullikute abil on võimalik moodulid lihtsa vaevaga ühele talveaia poolele lükata ning talveaed seega täies ulatuses avada. Juhtsiinid on vastavalt vajadusele kas 2-, 3- või 4- realised ning nad on varustatud vee äravoolu avadega.

Raamideta lahendus

Raamideta lahenduse puhul visuaalselt nähtav raamistik puudub ning see tagab veelgi avarama vaatevälja. Selle süsteemi puhul on klaasi liistu külge kinnitatud rullikud ning klaasid asetsevad rullikute abil juhtsiini sisse. Talveaia avamisel saab klaasid justkui raamatulehed ühele talveaia äärele kokku voltida. Kui raamidega süsteem pakub visuaalset karakterit, siis raamideta süsteem näeb välja pigem minimalistliku ja õhulisemana.

Talveaia katus

Klaas on talveaia katusele suurepärane materjal. Lisaks oma tugevusele ja vastupidavusele talub klaas väga hästi niiskust ja UV-kiirgust. Klaasist katus talveaiale nõuab aga spetsiaalset profiili – kasutame klaaskatuste jaoks välja töötatud Schüco 50 mm laiust profiilisüsteemi. Schüco süsteem on tugev ja turvaline ning tagab klaasile toetuspinna kolmest küljest. Hermeetilisuse tagamiseks tihendame klaasi ja profiili vahelise ala butüültihendiga. Talveaia katuse küljeprofiilid ja seinaühendused viimistletakse aga katteplekiga.

Tule tutvu ka toote näidistega meie kontoris (Valdeku 132, Tallinn ja Tähe 114, Tartu) igal tööpäeval kell 8.00-16.30. Töid teostame aastaringselt üle Eesti!

Tagasi