• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Terrass – ajalugu ja varasemad kasutusviisid

terrassiklaasidEestlased on alati olnud terrassirahvas, sest hindame võimalust ilusa ilmaga loodust nautida. Terrass võimaldab seda teha ilma, et peaksime oma igapäeva mugavustest ära ütlema. Saad terrassi põrandalaudadele turvaliselt asetada oma lemmikud korvtoolid, lapsele mängimiseks vaiba või seada üles peolaua. Kust aga üldse pärineb idee ehitada terrasse?

Inimkonnale teadaolevalt asub kõige vanem arhitektuuriline terrass Nahal Orenis, Iisraelis. Natufiani kultuur paiknes sealsel alal juba aastatel 13000 kuni 9834 eKr. Laialdasemalt seostatakse terrasse tänapäeval Antiik-Kreekaga, kus kasutati terrasse nii era kui ka avalikes ehitistes. Näiteks Knossose katuseterrass pärineb aastast 1700 eKr. Rooma Impeeriumi aegadel rajati rohkelt terrasse, mida võib tänapäevgi näiteks templite ees kohata. 

Mõeldes kinnistele terrassidele, siis nende ajalugu pärineb hoopiski soovist pakkuda sobilikku keskkonda floorale ja faunale. 16. sajandil kogus rikaste maaomanike seas populaarsust komme kasvatada endale Vahemere aladelt sisse toodud sidruneid ja apelsine. Taimedel oli kasvamiseks vaja sobilikku keskkonda. Soojuse hoidmiseks tuli eraldada taimed välisest karmist külmast, samal ajal pakkudes neile piisavalt päikesevalgust. 

Kaldus klaasi konstruktsiooni leiutamine hollandlaste poolt 18. sajandil andis kinniste terrasside populaarsusele enneolematu hoo. 19. sajandit peetakse siiani päikesetubade kuldajastuks, mil kaunite siseaedade võlu levis kaugemale vajadusest kasvatada troopilisi puuvilju. Kinnised klaasitud terrassid muutusid populaarseks viisiks muuta oma elamine erinäoliseks. Klaas lubas läbi hubast päikesevalgust ja samal ajal kaitses välise ilma heitliku meele ning külma tuule eest. Pole raske aru saada kui palju lummavam oli keskpäevast teed juua säärase erilise auraga kohas. 

Kuigi suurem osa kinniste terrassidega eestlastest tõenäoliselt ei kasuta ruumi eelkõige sidrunite ja apelsinide kasvatamiseks, siis naudime seda täpselt sama palju. Tänapäevane tsitruseliste puuviljade liigiküllus lubab soovi korral igaühel tuua oma kinnisele terrassile just selline isend nagu endale meeldib. Ja nii lihtsalt teebki teie päikeseruum suure sammu enda minevikku. 

 

Kinnise terrassi saavutad klaasimisega

Terrassi klaasimise tehnikad on arenenud 18. sajandist üsna julgelt edasi. Tänased lahendused on turvalised, mugavad ja kaunid. Pakume Malmerk Klaasiumis nii raamidega kui ka raamideta terrassiklaase.

Raamidega terrassiklaasid koosnevad moodulitest, mis liiguvad sujuvalt hooldevabal plastikkattega laagerrullikutel. Raamidega terrassiklaasid on disainielement, mis lisab hästi näiteks industriaalset hõngu. Kuigi raamidega klaase müüme ka ilma paigalduseta, siis sellisel juhul ei saa tootele pakkuda garantiid. Nii mõõdistus kui paigaldus on keerulised protsessid ja parima tulemuse saavutamiseks soovitame enda professionaale. Loe raamidega lahenduse kohta rohkem siit
Raamideta terrassiklaasid koosnevad kahest juhtprofiilist ja horisontaalrullikutega varustatud klaasidest nende vahel. Raamideta terrassiklaasid on minimalistlikum variant, mis avardab iga ruumi. Raamideta terrassiklaase me ilma paigalduseta ei müü, sest nii mõõtmis kui paigaldusprotsess on väga keeruline. Valede mõõtmete puhul võib juhtuda, et ostetud klaasid ei mahu avasse ning vale paigalduse käigus võib juhtuda, et klaasid ei hakka liikuma. Loe raamideta lahenduse kohta rohkem siit.

Tagasi