• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
Tagasi

Terrassi ehitamine maamaja juurde – mida silmas pidada ja millised on valikud

Terrassi ehitamine maamaja juurde – mida silmas pidada ja millised on valikudVaatamata sellele, kas maamaja on juba olemas, või alles plaanid seda osta, võib alati tekkida soov hoone veidi tänapäevasemaks muuta. Vanad taluhooned on tegelikult küll niisamagi kaunid, kuid tihti ei arvesta need tänaseid soove ja nõudmisi.

Olgu selleks terrassi ehitamine, vannitoa rajamine, suuremate akende paigaldamine – alati on midagi, mida saab muuta. Seejuures ei pruugi see ka vana maja väljanägemist või hõngu rikkuda. Hästi planeeritud, kvaliteetselt teostatud ja õiges kohas olev terrass ainult lisab võlu.

Selle blogipostituse peamine eesmärk on inimesi üles kutsuda terrassi ehitamise planeerimist alustama väga varakult. Seoses suure töökoormusega sel aastal (2017) Malmerk Klaasium enam ühtegi talveaeda teha ei jõua, seega tuleb juba nüüd plaanid paika panna, et mitte järgmisel aastal ka õiget hetke maha magada.

Millised aspektid läbi mõelda?

Asukoht

Kindel on see, et enne ehitamist tuleb panna paika plaan. Terrassi ehitamine eeldab seda, et on mõeldud asukohale – nii maja ümbrust kui sisemust silmas pidades. Tihti aitab otsustada loodus, sest vaade jõele, hommikune päike jmt loodusnähtused võivad ainuvõimaliku lahenduse juba ette paika panna.

Väga hea oleks kui seejuures satuks terrass ka maja siseruumide suhtes õigesse kohta ja terrassile pääseks näiteks elutoast või köögist. Kui aga nii ei ole, tuleb millegi arvelt kompromisse leida. Terrassi ehitamine maja saunapoolsesse külge aga pakub meeldivat võimalust kuumalt lavalt värske õhu kätte minna.

Vundament ja aluskonstruktsioon

Sõltuvalt pinnasest võib piisata kergematest lahendustest, kuid ei ole välistatud, et vaja on siiski kapitaalsemat valatud vundamenti. Kui vundament paigas ja kõik pinnasetööd tehtud, saab hakata mõtlema kandva konstruktsiooni teistele osadele. Hea ja kvaliteetne laudis eeldab ka vastupidavat talade süsteemi. Kuna tegemist on hilisema mõistes otsustava tähtsusega sammudega, on hea, kui tööd teostab professionaal, kes teab, millega arvestada.

Miks mitte anda terrassile funktsionaalne lisaväärtus?

Terrassiklaaside tüübidTerrass on küll igal moel mõnus ajaviitmiskoht, kuid miks mitte muuta see unistuste puhkekohaks? Seda on võimalik teha näiteks ilmastikukindlate lahenduste kasutamisega, sest terrassile on võimalik lisada vihma eest kaitset pakkuv varikatus ja stiilsed klaasid. Seega muutub lihtsalt värske õhu nautimise ala multifunktsionaalseks ja veidi privaatsemaks pinnaks.

Terrassiklaaside tüübid

Klaasitud terrassid ei kaota midagi oma võlust. Sõltumata sellest, kas kasutatakse raamidega või raamideta klaase, on võimalik kogu terrass jätkuvalt avada.

 • Raamidega klaaside paigaldamine on lihtne ja klaasid liiguvad siinidel mugavalt teineteise taha. Väga vastupidav, praktiline ja klassikaline lahendus.
 • Raamideta klaaside paigaldamisel kasutatakse aga teistsugust süsteemi, sest sealt puuduvad vertikaalsed profiilid. Need klaasid avanevad täielikult ehk avanemisauk on täies ulatuses avatud.

Täiendava ideena on klaasitud terrassile võimalik paigaldada ka küttesüsteem, kuid sellest juba pikemalt järgmises lõigus.

Terrassi asemel hoopis talveaed?

Ühekordsete klaasidega külma tüüpi talveaed on alternatiiv terrassile. Talveaed on maja juurdeehitus, mida on väga lihtne ehitada kas vastu maja mõnda seina või näiteks selleks sobiva ehitusega katusele! Selle konstruktsiooni paigaldamine käib kiiresti ja siingi on võimalik kasutada nii raamitud kui raamideta lahendusi. Vana maja kõrvale lehtlasse avanev talveaed arvestab maja ümbritseva loodusega ja pakub rahustavat võimalust lõõgastumiseks.

Talveaia katusKuigi selline ühekordsest klaasist talveaed ei sobi kõige külmemateks ilmadeks, on see varakevadest hilissügiseni väga mugav koht, kus aega viita ning taimi hoida. Kindlasti tuleb arvestada talveaia temperatuuriga. Sellest lähtuvalt tuleb valida maja õige külg päikese suhtes ja sinna on võimalik paigaldada ka küttekeha. Kõike seda arvestades võib talveaed võtta maal üle nii kasvuhoone kui ka väliköögi funktsioone.

Talveaia katus

Talveaia või terrassi katus võib olla valmistatud kahest läbipaistvast materjalist, mis ei sega kindlasti ümbritseva looduse nautimist.

 • Klaaskatus. Tänased klaaslahendused on garanteeritult veekindlad ja tihendatud ning kasutatakse spetsiaalseid väljatöötatud süsteeme. Klaasi eeliseks on pikem kasutusiga.
 • Plastikkatus. PC-plastikust klaaskatus ei nõua niivõrd kvaliteetset aluspinda ja on purunemiskindel. Plastiku eeliseks on kergem kaal, kuid see ei ole nii vastupidav.

Teeme koos ideed teoks

Kuigi eelnev jutt on üpris detailne ja võib jääda mulje keerukast protsessist, on terrassi ehitamine professionaalile väga lihtne. Kui sul on oma majaga seoses juba mingid ideed olemas või soovid hoopis algusest peale spetsialistidega koostööd teha, külasta inspiratsiooni saamiseks Malmerk Klaasiumi kodulehte ja tutvu meie poolt tehtud töödega.

Seejärel võta küsimuste tekkides ühendust ja koostöös sinuga leiame kiiresti sobiva lahenduse, mille aitame ka kvaliteetselt ellu viia!

Tagasi