• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
Tagasi

Unistuste terrassi ehitus

Ilusad ilmad meelitavad üha enam õue. Ehk oled juba korraldanud hooaja esimese grillpeo või aiatöödega alustanud? Kuidas aga jätkata värske õhu ja looduse nautimist ka vihmaste ning tuuliste ilmadega? Üheks võimaluseks on mugava ja meelepärase väliterrassi ehitus.

Mis teeb terrassi maksimaalselt mugavaks?

26Terrassi muudavad ilmastikukindlaks korralik vundament ja põrand, varikatus ning terrassiklaasid. Et terrassil oleks mõnus aega veeta olenemata kellaajast, paiguta sinna ka mööbel ja valgustid. Ja kui oled külmakartlik, rõõmustab sind tõenäoliselt ka hubane terrassi küttekeha.

Suvel saad terrassile viimase lihvi anda ka näiteks kaltsuvaipade põrandale asetamisega. See on eriti sobiv, kui terrass on hoonega ühendatud – nii on otse toast terrassile astumine mõnus ka kargematel hommikutel. Terrassist saab justkui väline eluruum, mis on õdus nii sõprade võõrustamiseks, einestamiseks, lõõgastumiseks kui ka tööd tehes inspiratsiooni otsimiseks.

Kuidas varikatus ja klaasid terrassi mugavamaks muudavad?

Kuigi terrassi ehitus koos varikatuse ja klaasidega nõuab rohkem ressursse, on tulemus kauakestvam ja nauditavam. Peale mugavuse on aga põhjuseid terrassi klaasimiseks ja varikatusega katmiseks teisigi. Millised on neist olulisemad?

22Saad kasutada ka kehvema ilmaga. Nüüd ei pea sa grillpidusid planeerides pingsalt ilmateadet jälgima, sest sademete korral saate seltskonnaga kuivale terrassile varjuda ning seal pidu jätkata.

Lihtsam puhastada. Kinniselt terrassilt ei pea pidevalt lehti ja tolmu pühkima – puhtamad püsivad nii põrand kui ka mööbel ja muud esemed terrassil.

Kaitse putukate eest. Terrassiklaasid hoiavad eemal ka tüütud sääsed, kärbsed ja muud putukad, kes suveõhtutel tuju rikkuma tulla võivad.

Paindlik lahendus. Terrassiklaaside paigaldamine ei tähenda seda, et nüüd terrassi vaid kinniselt kasutada saad. Raamideta klaasid saad justkui raamatulehed kokku lükata ja nii terve terrassi avada; raamidega klaase üksteise peale lükata.

Vähem müra ja väiksemad küttearved Klaasid vähendavad müra pääsu terrassile kuni 20dB. Nii on lahendus eriti praktiline tiheda liiklusega alades. Terrassi ehitus hoone külge vähendab ka maja soojuskadu ja aitab küttekuludelt säästa.

Terrassi ehitus Malmerk Klaasiumi abiga

Tule tutvu terrassiklaaside ja varikatuste näidistega meie kontorites Tallinnas ja Tartus või küsi personaalset pakkumist. Võid vaadata ka pildigaleriid valminud terrassidest.

Tagasi