• Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Terrassi varikatus või klaasitud terrass?

Teadagi, on Eesti kliima aasta lõikes küllaltki mitmekülgne – kui suvisel perioodil saame nautida mõnusat päikesepaistet ning soojust, siis ülejäänud ajast on meie kliima paraku jahe, tuuline ja sademeterohke. Olgu meie eramajale või ärihoonele ehitatud terrass nii kaunis ja elegantne kui tahes, jääb see väärtuslik pind talvisel perioodil kasutult seisma. Ilma lisakaitseta terrass kogub talv-sügis-kevad perioodil üha enam sademeid ning liigne niiskus rikub kiirelt ära nii terrassi pinna kui ka sealse mööbli. Selles artiklis räägime kahest efektiivsest lahendusest, et kuidas pakkuda terrassile ning seal viibivatele inimestele kaitset kehva ilma eest.

Terrassi varikatus pakub kaitset õrnemate sademete eest

terrassiklaasid-eestis

Varikatus terrassile on suurepärane lahendus kaitsmaks terrassi pinda ja sealset mööblit kergete sademete eest. Lisaks pakub terrasside varikatus veel mitmeid eeliseid:

• Kaitse liigse päikese eest. Terrassi varikatused pakuvad lisaks vihmasajule varjualust ka tugeva keskpäevase päikese eest. Kvaliteetselt paigaldatud päikesevari aeda muudab külaliste ning ka pererahva terrassil viibimise mugavamaks;
  • Elegantne välimus. Kaunilt disainitud kvaliteetne terrassi katus lisab hoonele elegantse välimuse ning seeläbi tõstab ka selle väärtust;
  • Palju võimalusi materjali valikus. Varikatused terrassile tulevad erineva kuju, materjali ja eesmärgiga. Kui klaasist varikatus on oma välimuselt luksuslikum, siis puidust katust peetakse jälle maalähedasemaks;

Kuigi terrassi varikatus pakub elegantsust ning kaitset kergemate sademete eest, siis võib ekstreemsete tingimuste (tugev tuul, rahe, lumesadu, lendlev praht või putukate rünnak) saabudes jääda vaid katusest väheks. Veelgi efektiivsema kaitse ning väärtuse saamiseks on terrassiomanikud sageli otsustanud täies ulatuses klaasitud terrassi kasuks.

Täies ulatuses klaasitud terrass pakub veelgi suuremat väärtust

kvaliteetsed-terrassiklaasid-eesti

Klaasitud terrass on lisaks praktilisele katusele varustatud ka klaasist seintega. Selline lahendus annab veelgi suurema kaitse kehva ilmastiku eest. Terrassiklaasid pakuvad mitmeid eeliseid:

• Klaasseinad terrassile pakuvad kaitset tugevama tuule eest. Malmerk Klaasium terrassiklaaside süsteem koosneb 4 – 10 mm paksusest karastatud klaasist. Oma tugeva olemuse ja klaaside abiga pakub selline lahendus suurepärast kaitset tuule eest;
  • Klaasterrass hoiab kinni suuremad sademed. Klaasist seinte abiga suudab terrassiklaaside süsteem tõrjuda suurema osa sademetest. See tähendab, et talvise või niiske perioodi saabudes ei ole vaja terrassimööblit ega kaunistusi ümber kolida. Samuti puudub sel juhul vajadus ekstra hoiustamisruumi järele;
  • Lisab terrassile ja hoonele vägagi elegantse väljanägemise. Kvaliteetne terrassiklaasimissüsteem muudab terrassi olemuse luksuslikumaks, tõstes seeläbi kogu hoone väärtust;
  • Kaitseb ebameeldivate putukate eest. Sääskede või herilaste rünnak võib mõnusa olemise pere või sõpradega küll täielikult ära rikkuda. Klaasitud terrassil olete suures mahus nende ebameeldivate tegelaste eest kaitstud;
  • Suurepärane süsteem müra tõkestamiseks. Tihedalt asustatud piirkondades on liigne müra suureks probleemiks. Terrassiklaasid suudavad efektiivselt tõkestada suurema lärmi;