• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Terrassi katus pakub ilmastikukindlust ja stiili

On mitmeid viise ja materjale, mille abil muuta oma hubast terrassi ilmastikukindlamaks. Kvaliteetne klaasist varikatus terrassile kaitseb nii sinu välimööblit ja põrandat kui ka sind ennast ootamatute sademete eest, et võiksid ka heitlike ilmadega terrassivõlusid nautida. Kui terrassi varikatus blokeerib edukalt vertikaalsed sademed, siis paigaldades lisaks katusele ka klaasseinad ehk terrassiklaasid, muutub sinu terrass aastaringselt kasutatavaks talveaiaks. Selline kinniehitatud terrass näeb luksuslik välja, kuid lisaks aitab vähendada ka maja küttekulusid – maja sein, kus paikneb talveaed, on külma ja tuule eest kaitstud. Nii terrassi katuse kui ka terrassiklaaside hind sõltub mitmetest teguritest, millest allpool juttu tuleb.

raamidega-terrassiklaasid-eestis

Varikatus terrassile – raamiga või raamita lahendus?

Klaaslahenduste osas jagunevad võimalused sisuliselt kaheks – raamiga ja raamita lahendused. Täisklaasist, ilma raamita varikatus sobib eelkõige välisukse kohale ning jätab hoonele elegantse ja kvaliteetse välisilme. Kuna terrassi katus on aga pinnalt üsna suur konstruktsioon, mis nõuab tugevust ja kindlat vastupidavust, kasutatakse enamasti alumiiniumist raamiga varianti. Olemas on sageli eelistatud standardlahendused, näiteks 6 või 8mm paksune, kirgas, karastunud klaas. Soovi korral saab aga pakutavat isikupärastada valides meelepärase tooniga alumiiniumkonstruktsiooni või hoopis huvitavad toonklaasid. Nagu katuste puhul ikka, on standardiks ehitada ka terrassi katused optimaalse kaldega, et raske lumi ja vihm neile pidama ei jääks. Katuse jaoks kasutatavale alumiiniumist raamile on võimalik kinnitada raamidega või raamideta rõduklaasid, mis pakuvad terrassile veelgi kaitset. Nii raamidega lükandklaasid kui ka raamideta “volditavad” klaasid on vajadusel võimalik seina äärde kokku lükata, et säiliks valik kasutada terrassi kinnises või lahtises asendis.

raamideta-terrassiklaasid-eestis

Terrassi varikatus – miks just klaasist?

Klaasil katusematerjalina on mitmeid eeliseid. Võrreldes näiteks plekk-katusega on klaasist terrassi katus modernsem, õhulisem ja valgusküllasem lahendus, nii et naturaalne päikesevalgus ka läbi katuse sinu terrassile paistaks. Võrreldes plastik-katusega on klaas aga tugevam, vastupidavam ja elegantsema väljanägemisega. Klaasi puuduseks võib pidada rasket kaalu, mis nõuab suurema katuse puhul tugevamat konstruktsiooni. Klaaskatus vajab kirkana püsimiseks puhastamist nagu iga klaaspind. Katuse puhastamiseks sobib iga kodune klaasipuhastusvahend, lapp ja aknakaabits. Pesu on soovitatav ette võtta pilvisel päeval, kuna päike võib klaasile triibud kuivatada. Raskesti ligipääsetavaid nurki on hea puhastada vatitikuga.

Terrassi katuse ehitamine on professionaalide käe all lihtne protsess. Projekteerimisel on oluline kasutada asjatundjate teenust, et terrassi katus oleks optimaalse kaldega, tugev ja ohutu. Spetsialist oskab öelda, kas piisab fassaadile toetuvast konstruktsioonist või on tarvis kandeposte. Kinnituse seisukohalt on äärmiselt vajalik arvestada hoone seina materjali ja selle kandevõimega, seega tasub mõelda terrassi ehituse ja selle klaaslahenduste peale juba maja projekteerimise faasis. Valmismajade puhul on sageli probleemiks ebapiisav või puudulik kinnituspind. Teenust tellides võtame arvesse kõike eelnevat ning hoolitseme selle eest, et paigaldatud varikatused terrassile on garanteeritult veekindlad ja tihendatud ning kasutatakse spetsiaalseid väljatöötatud süsteeme. Kuna palju on olulisi faktoreid ning terrasside ja majade eripärasid, siis lõplik hinnapakkumine kujuneb alles pärast asjatundja hinnangut. Küsi pakkumist ja muuda ka enda terrass kvaliteetse katuse abil ilmastikukindlamaks!

Tagasi