• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

TOP 5 eelist – Kortermajade rõdude klaasimine

kortermajade-rõdude-klaasimine-eestis
raamideta-rõduklaasid-kortermajadele

Kortermajade rõdude klaasimine on sealsete elanike, ühistute või majaomanike seas üha enam populaarsust koguv trend. Kõige enam ongi see liikumine tuult tiibadesse saamas heitliku ilmastikuga Skandinaavia kliimas. Keerulises ilmastikus, kus sademed on tihedad ning tuuleiilid tugevad, muutub rõdu muidu luksuslik pind talve saabudes kasutuna seisvaks alaks. Niiskus rikub kiirelt rõdu pinna ning mööbli. See tähendab suuremat vajadust põhjalike hooldus- või remonditööde järele. Selles artiklis keskendumegi klaasitud rõdu viiele suurimale eelisele.

1. Rõduklaasid tõrjuvad efektiivselt tugevamad sademed

Meeleolukat õhtusööki või hoopis lauamänguõhtut rõdul ei ole vaja vihma ega lume saabudes tubastesse tingimustesse kolida. Malmerk Klaasium rõduklaaside süsteem hoiab rõdu pinnalt eemal suuremad sademed ning pakub seega kaitset sealsetele külalistele või pereliikmetele. Samuti on rõduklaasid efektiivne tõke tugeva tuule eest. Kõik see muudab rõdu pinna mugavamaks ning olemise kvaliteetsemaks. Lisaks pakub rõdude klaasimine ka kaitset rõdu pinnale või mööblile, selline niiskustõke hoiab rõdu kauem värskena.

2. Kaunilt disainitud rõduklaasid lisavad hoonele elegantse välimuse

Lisaks heale asukohale määrab suuresti kortermaja hinna ka tema välisfassaad ja üldine väljanägemine. Korrektselt disainitud kvaliteetsed klaasid rõdule võivad muuta ka vana räämas kortermaja luksuslikuks elamuks. Peegeldavad klaaspinnad kortermajal tekitavad elegantse ruumilise efekti ning muudavad hoone linnapildis atraktiivsemaks. Nii klaasist rõdupiirded kui ka täies mahus klaasitud rõdud võivad seeläbi tõsta oluliselt hoone väärtust.

3. Malmerk Klaasium rõduklaasid pakuvad kaitset liigse linnamüra eest

Tiheda asustusega piirkondades ja suuremates linnades on liiklusmüra suureks probleemiks. Sageli on rõduklaaside austajad võtnud rõdu kasutusele õdusa mediteerimise või jooga templina. Avara olemusega rõdu on suurepärane paik sedasorti stressi leevendamiseks. Tugev linnamüra võib paraku meelerahu otsimist häirida. Malmerk Klaasium mõõdistuste järgi pakuvad rõduklaasid müratõket kuni 10 – 14 dB võrra.

4. Klaasitud rõdu on võimalik kerge vaevaga avada

raamideta-elegantne-rõduklaas

Täielikult kinniehitatud rõdu võib olla justkui kahe otsaga mõõk – ta küll kaitseb liigsete sademete ja tuule eest, kuid soojal ja suvisel perioodil võib ta hoopis vähendada rõdu avarust ning õhulisust. Malmerk Klaasium rõduklaasimise süsteem lubab aga soovi korral vaid mõne minutiga rõdu taaskord avada. Rõduklaasid saab lihtsalt ja tööriistavabalt rõdu ühele küljele kokku voltida ning tulemuseks on täielikult avatud rõdu. Selline süsteem tagab dünaamilise rõdu, mis sobib igaks olukorraks.  

Vaata rõduklaaside avamise süsteemi meie õppevideost:

5. Klaasitud rõdu on turvaline mängupaik lastele

Õnnetuste peale, kus on seotud rõdud ja väikesed lapsed ei taha mõeldagi. Paraku on sedasorti juhtumised maailmas küllaltki sagedased. Rõdude klaasimine on leidnud ka populaarsust just väikeste lastega perede seas. Malmerk Klaasium 4- või 6mm karastatud klaas on vastupidav. Meie süsteem peab vastu tugevale survele ning muudab rõdu pinna ohutuks mängu- ja avastamispaigaks väikestele inimestele. 

Tule tutvu ka toote näidistega meie kontoris (Valdeku 132, Tallinn ja Tähe 114, Tartu) igal tööpäeval kell 8.00-16.30. Töid teostame aastaringselt üle Eesti!

Tagasi